Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Havlu Askıları

Banyo ve mutfaklarda kullanılan havlu askısı modelleri, farklı kullanım amaçlarına hitap eden özellikler sunar. Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan bu ürünler, saklama, depolama ve kullanım kolaylığı sunmak için özel olarak tasarlanır. Sadece havlu koymak için değil, farklı amaçlarla da banyo askısı modelleri kullanılabilir. Banyo gereçleri, kozmetik malzemeleri, kağıt havlu ruloları, şampuan ve daha birçok malzeme bu pratik alanlarda saklanır. Pratik askı modelleri ile banyo ve mutfaklarınızı daha şık ve kullanışlı hale getirebilir, küçük ölçekli banyolarda cazip kullanım alanları oluşturabilirsiniz. ÇiçekSepeti havlu askısı sayfasında yer alan askılık modellerini tek olarak alabileceğiniz gibi 2’li, 3’lü, 4’lü gibi raf seçenekleri sunan ve asma bölümleri bulunan setler halinde satın alabilirsiniz.

Kullanışlı, Pratik ve Şık Askı Modelleri

Birçok marka tarafından üretilen banyo askısı veya havlu askısı modelleri, çok amaçlı bir kullanım sunar. Banyonuzun genel dekoruna göre seçim yapabileceğiniz askılar, genellikle paslanmaz çelik, bambu veya plastik malzemeden üretilir. Şekil ve alan olarak farklı ölçüler sunan bu askı modelleri yapışkanlı veya vakumlu olması nedeniyle oldukça kolay bir şekilde monte edilir. Duvara vidalama şeklinde monte edilen havlu askısı modelleri ise daha büyük alan sunar fakat montaj için biraz daha fazla uğraştırır.

 • Havlu askısı modelleri genellikle yüz havlusu veya bornoz askısı olarak kullanılan ve çoklu asma bölmeleri sunan ürünlerdir. Paslanmaz çelikten üretilen modeller fayans üzerine monte edilebildiği gibi kapı arkasına da asılabilir. Kancalı askı modellerini tercih ederek banyo havlusu, duş havlusu, bornoz gibi ürünleri depolayabilir, banyo dışında bu ürünleri odaların kapılarına yerleştirerek günlük giysi ve eşyalarınızı kullanışlı bir şekilde asabilirsiniz.
 • Banyoda yer alan duş kabininin içerisine yerleştirebileceğiniz çok katlı banyo askıları; şampuan, lif, duş jeli ve diğer tüm kişisel bakım ürünleri için özel alanlar sunar. Paslanmaz çelikten üretilen bu modellerin plastikten olanları da mevcuttur. Köşeli askılıklar oldukça uzun ömürlüdür.
 • Çocuklar ve yaşlıların daha rahat banyo deneyimi yaşaması için özel olarak üretilen vantuzlu banyo tutacaklarını kabin içerisine monte ederek rahatça duş almalarına yardım edebilirsiniz.
 • Paslanmaz çelik dışında pirinç ve nikel kaplama olarak üretilen havlu askısı modelleri, neme ve suya karşı oldukça dayanıklıdır. Bu ürünler tekli olarak aldığınızda lavabo yakınına yerleştirerek yüz havlusu için özel bir alan oluşturabilirsiniz. Tasarım olarak farklı ve güzel renkler sunan yüz havlusu askısı modelleri banyonuza oldukça hoş bir hava katacaktır.
 • Banyo veya mutfaklarda organizer olarak kullanabileceğiniz banyo askısı ve banyo sepetleri oldukça kullanışlıdır. Genellikle plastikten üretilen bu ürünlerin bambu gibi doğal malzemeden ya da kumaştan üretilen modellerini de bulabilirsiniz. Sepetler içerisine deterjan, saç kurutma makinesi ve saç fırçaları gibi birçok ürünü yerleştirebilirsiniz.
 • Özel olarak saç kurutma makinelerini fayans üzerine asmak için üretilen vakumlu saç kurutma makinesi tutacağı, yüksek taşıma kapasitesi sunar. Tek veya iki bölmeli olarak satılan bu ürünlere saç kurutma makinesi dışında saç düzleştirici veya saç fırçalarını da asabilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtmanıza Yardımcı Olacak Askılık Modelleri

Askılık modelleri genelde yuvarlak, dikdörtgen veya oval şekilde tasarlanır. Farklı şekillerde de sunulan modeller bulabileceğiniz gibi özel tasarlanan askı modellerini de inceleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konular; askılığın kullanılacağı alan ve o alana uygun ölçüde olmasıdır. Askılık modelleri genel olarak kancalı havluluklar, geometrik havluluklar, stand havluluklar, uzun duvar havlulukları ve raflı ile rafsız havluluklar olarak gruplandırılır. Havluluk veya askılık seçerken dikkat etmeniz gerekenler ise kısaca şöyledir;

 • Havluluk modelini seçerken nerede kullanacağınızı belirlemeniz faydalı olacaktır. Örneğin; dar bir alan için uzun bir havluluk seçmeniz hem alan hem de görüntü açısından uygun olmayacaktır.
 • Ürün ölçülerini belirledikten sonra hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu bilmenizde fayda var. Çok katlı, özel saklama alanı sunan, tasarım olarak özgün ve paslanmaz çelikten askılık modelleri bulabileceğiniz gibi ayaklı havluluk, tek katlı plastik ve az alan sunan modeller de bulabilirsiniz.
 • Mutfakta en çok kullanılan ürünler arasında yer alan rulo kağıtlar için özel olarak tasarlanan askılık modelleri, şık bir görüntü sunmanın yanı sıra oldukça pratik bir kullanım sunar. Kağıt ruloyu hareket ederek çıkarabileceğiniz gibi sensörlü modeller sayesinde el hareketine göre kağıt veren modelleri de tercih edebilirsiniz.
 • Banyo ve tuvaletlerde tuvalet kağıdı için sunulan askılıklar, kapaklı ve kapaksız olarak iki gruba ayrılır. Kapaklı modeller olası su sıçraması gibi durumlara karşı kağıtları korumak için daha kullanışlıdır.
 • Hijyenin çok önemli olduğu alanlarda kullanılan askılık modelleri, kolay temizlenebilir ve antibakteriyel özellikte olmalıdır. Bu sayede havlular, kağıtlar ve diğer banyo malzemelerini rahatça saklayabilirsiniz.
 • Ahşap askılık modellerini tercih edecekseniz kaliteli malzemeden ve verniklenmiş olan modeller daha uzun ömürlü olacaktır. Ahşap banyo askısı modelleri, ahşap raflar, dolaplar ve özel tasarımlar şeklinde sunulur. Dekoratif olarak oldukça hoş görünen bu modelleri tercih ederek banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yaşam alanlarının dekorasyonu ve işlevselliğine katkı sunan havlu askısı modellerini ÇiçekSepeti kampanyalarıyla sipariş edebilir, uygun fiyatlı alışverişin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.