İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Hentbol Ekipmanları

Spor dalları arasında en teknik ayrıntılara sahip olan hentbol, baştan sona büyük heyecan veren takım oyunlarından biri. Farklı ihtiyaçlara, fiziksel özelliklere, deneyime ve yaşa bağlı olarak üretilen hentbol malzemeleri kaliteli ve dayanıklı yapıları sayesinde bu oyunu daha keyifli kılar. Siz de ÇiçekSepeti’nin uygun fiyat ayrıcalıklarından faydalanarak ihtiyacınız olan ucuz hentbol malzemelerini kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hentbolun Temel Yapı Taşı: Hentbol Topları

Hentbol oynamak için üretilen top çeşitleri voleybol ve futbol topları ile benzerlik gösterse de kolay taşınabilmesi için özel olarak tasarlanır. Çeşitli model ve renk alternatifleri olan topların farklı ağırlık seçenekleri de bulunur. Kadın hentbol maçlarında 325 ila 400 gram, erkek hentbol maçlarında ise 425 ve 475 gram arasındaki topları kullanmanız mümkün. Çocukların kullandığı top çeşitleri ise daha düşük ağırlıklara sahip. Satın alacağınız topun hangi yaş aralığına uygun olduğuna ürünün açıklama bölümünden ulaşabilirsiniz. Ağırlıklarda olduğu gibi topun boyutu da kadın ve erkeklerin kullanımına göre değişiklik gösterir. Kadınlara uygun olan toplar 54-56 santimetre boyutunda olurken erkeklerin oynadığı hentbol topları 58-60 cm ölçülerindedir. Dayanıklı olan hentbol topu çeşitleri genellikle deri ve kauçuk malzemeden üretilir. Oyun sırasında topu rahat bir şekilde kavrayabilmek için kendinize uygun olan malzemeyi tercih etmelisiniz. Elinize güzel bir şekilde oturan ve rahat hissedeceğiniz top sayesinde çok daha başarılı bir performans gösterebilirsiniz. Top çeşitleri arasında iç saha ve dış saha kullanımına uygun olan farklı ürün alternatifleri de yer alır. Her iki modelde de kullanılan kaliteli dikiş teknikleri ürünlerin dayanıklılığını artırır.

Dayanıklı Hentbol Kaleleri

Topların yanı sıra hentbol malzemeleri arasında hentbol kalesi de bulunur. Ortalama 200 cm yüksekliğe ve 30 cm uzunluğa sahip olan kaleler, kaliteli fileleri ile uzun yıllar boyunca dayanıklılığını korur. Kalelerdeki filelerin göz aralıkları da birbirinden farklılık gösterir. Polietilen ya da poliamid malzeme kullanılan fileler antibakteriyel özellikleriyle öne çıkar. Yapısı gereği herhangi bir zararlı madde içermeyen fileler kanserojen madde içermediği için oldukça güvenli bir kullanım sunar. Farklı kalınlığa sahip olan fileler arasından ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz. Bazı hentbol kale modellerinin arka kısmı ek perde sistemi ile desteklenir. Bu sayede kalelerin üzerinde bulunan fileler çok daha dayanıklı bir hale gelir. Tüm bu modellerin yanında 6 top ve yan fileleriyle farklı malzemelerin taşınabileceği çantalı kale çeşitlerini de bulmak mümkün. Kalelere ek olarak hentbol taktik tahtaları da hentbol malzemeleri arasında yer alır. Mıknatıslı olan ve oyun içerisinde strateji kurmayı kolaylaştıran bu ürünler sayesinde maçı kazanmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Oyunu Kolaylaştıran Hentbol Malzemeleri

Temel ekipmanlarının yanında hem hentbol oynamayı kolaylaştıran hem de oyuncunun yaralanmasını önleyen birçok malzemeye ulaşmanız mümkün. Hentbol malzemelerinden biri olan eldiven çeşitleri, topa hızlı manevra verebilmenize yardım eder. Aynı zamanda eldivenlerle yüksek hızda gelen topu yavaşlatabilirsiniz. Göz yaralanmalarını engellemek için farklı modellere sahip olan gözlük çeşitli gözlükler de seçenekler arasında yer alır. Koruma işlevini üstlenen gözlükleri profesyonel müsabakalarda kullanabilirsiniz. Hentbol malzemeleri arasında oyuncular için belirli özelliklere sahip hentbol ayakkabısı ve şort modelleri de bulunur. Oyun esnasında rahat etmenizi sağlayan ayakkabı tasarımları, yaralanmaları önleyecek özelliklere sahiptir. Şortların nefes alan yapıları ile tüm oyun boyunca rahat hareket edebilirsiniz. Bunların yanında dizlik ve bileklik gibi malzemeler de oyuncunun zarar görmesini engelleyen malzemeler arasında yer alır. Özellikle dizlikler büyük bir koruyucu görevi üstlenir. Mükemmel bir hentbol performansı çıkarmanıza yardımcı olacak hentbol malzemelerine ÇiçekSepeti aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.