İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Hentbol Topu

Hentbol topu, tüm dünyada keyifle yapılan bir spor olan hentbolun olmazsa olmazı. Hentbola ilgi duyan herkesin sahip olmak isteyeceği bu ürün, profesyonel amaçlarla ya da hobi olarak amatör bir şekilde kullanılabiliyor. Hentbol topunda farklı yaş grupları için farklı standartlar hakim. Ayrıca salon ya da dış mekan kullanımı için de farklı toplar üretiliyor.

Farklı Yaş Gruplarına Uygun Hentbol Topu Modelleri

Hentbol topları, ağırlık ve boyutlarına göre birden üçe kadar sıralanıyor. Uluslararası Hentbol Federasyonu IHF tarafından belirlenen standartlara göre üretilen toplar, farklı yaş grupları tarafından kullanılıyor. 1 numara toplar, 8-12 yaş grubu çocuklar için üretiliyor. Yaklaşık 50 cm çapındaki topun ağırlığı yaklaşık 300-320 gram. 12-16 yaş grubuna hitap eden 2 numaralı top, 55 cm çapında ve yaklaşık 350 gram ağırlığa sahip. 3 numaralı top ise 16 yaşından büyük ve profesyonel sporcuların tercihi. 60 cm çapındaki topların yaklaşık ağırlığı 470 grama kadar çıkıyor. Hentbol topu üreten tüm firmalar, belirtilen bu standartlara uygun olarak üretim yapıyor ve satış esnasında topun hangi numara olduğunu mutlaka belirtiyor. Size en uygun olan hentbol topunu, ÇiçekSepeti’nin sunduğu uygun fiyat seçenekleri ve kampanyalardan yararlanarak sipariş verebilirsiniz.

Hentbol Topu Üretiminde Hangi Malzemeler Kullanılıyor?

Hentbol topu deri ve kauçuk olmak üzere 2 ana malzemeden yapılıyor. Profesyonel ürünlerde genellikle deri tercih edilirken, antrenman ve dış mekan kullanımları için kauçuk hentbol topları üretiliyor. Hentbol topu üretiminde son dönemde gerçek deri yerine sentetik deri kullanımı hakim. Ancak yine de gerçek deri ile üretim de son derece yaygın. El işçiliği ile özel olarak üretilen dikişli topların yanı sıra makinede dikilen toplar da sıklıkla satılıyor. Gelişen teknoloji ile beraber yapıştırma tekniği de gitgide daha çok kullanılıyor. Parçaların özel makinelerle birbirine yapıştırıldığı bu teknikte üretim çok daha seri ve kolay.

Hentbol Topu Tasarımları

Uluslararası Hentbol Federasyonu IHF, Hentbol sporunda, standartlara uyulduğu takdirde farklı renk kullanımlarına izin veriyor. Bu sayede farklı spor malzemeleri üreticileri, birbirinden canlı renkler ve desenler kullanarak çok hoş hentbol topu tasarımlarına imza atıyor. Kauçuk ürünlerde ise durum biraz daha farklı. Kauçuğun özelliklerinden dolayı kauçuk hentbol topları genellikle tek renk olarak üretiliyor. Farklı kullanım amaçlarıyla özel malzemelerden üretilen, rengarenk, kaliteli ve kullanışlı hentbol toplarını ÇiçekSepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz.

Özel Üretim Taraftar Hentbol Topları

Futbol ve basketboldaki gibi yaygın olmasa da, hentbol takımı taraftarları için de özel taraftar topları mevcut. Kulübün renkleri ve armasını taşıyan bu özel tasarım ürünler, spor malzemesi üreten ünlü markalar tarafından üretilebildiği gibi hentbol kulüpleri tarafından da satışa sunuluyor. Özel olarak üretilen taraftar hentbol toplarını orijinal, sıra dışı bir hediye alternatifi olarak düşünmek de mümkün. Sevdiklerinize tuttuğu takımın taraftar topunu armağan ederek hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Ülkemizin ve dünyanın önde gelen spor kulüplerine ait lisanslı hentbol taraftar toplarını ÇiçekSepeti’nde uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Ünlü Markaların Hentbol Topları ÇiçekSepeti’nde

Hentbol, dünyanın her yerinde sevilen ve takip edilen bir spor dalı. Bu özel sporun vazgeçilmez parçası hentbol topu, salonlardan sokaklara, okullardan plajlara kadar pek çok farklı alanda hentbol oynayanların keyfine eşlik ediyor. Dünyaca ünlü markaların hentbol sporu için özel olarak ürettikleri profesyonel ürünlerin yanı sıra tüm hentbol sevenler için üretilen farklı renk, tasarım ve ebatlardaki hentbol topu çeşitlerine ÇiçekSepeti ile ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat, sürpriz kampanyalar ve hızlı teslimat ile alışveriş yapmanın keyfini çıkarmak için hemen sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.