İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

450 ürün bulundu.

Highlighter (Aydınlatıcılar)

Son dönemlerin en trend makyaj malzemesi olan highlighter bir diğer adıyla yüz aydınlatıcı, makyajseverlerin çantalarında mutlaka yer verdiği ürünlerin başında gelir. Fondöten ve bronzer kadar önem verilen makyaj malzemelerinden olan aydınlatıcılar yüzün T bölgesini daha belirgin ve çekici kılmak için kullanılır. Profesyonel makyaj sanatçılarının uygulamalarında sık sık rastlanan bu aydınlatan görünüm, kadınların günlük makyajlarının vazgeçilmez öğelerinden bir tanesidir. Her makyaj malzemesinde olduğu gibi aydınlatıcı seçmek ve kullanmak oldukça önemlidir. Dengeli uygulanmazsa ve yanlış renk tercih edilmişse, istenilen görünümün tam aksine çok aşırı ve yoğun bir highlight görünümüne neden olabilirsiniz.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter (haylaytır) için yüzünüzde bazı uygulama noktaları vardır. Bu alanlara doğru teknikle aydınlatıcı uygularsanız istenilen ışıltılı görünümünü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

  • Elmacık Kemikleri: Aydınlatıcıların en sık kullanıldığı ve uygulandığında en çok dikkat çeken bölgelerden birisidir. Yanağınıza uyguladığınız allığın üst kısmına yani tam olarak elmacık kemiğinin göz bitimine yakın olan kısım doğru uygulama alanıdır.
  • Kaşlar: Kaşlarınızın alt kavis bölümünden kaş bitimine kadar ince bir hat boyunca aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu, kaş çizginizi daha belirgin kılar. Tam tersi olarak kaşınızın üstündeki kavis bölümünden başlayarak bitimine kadar yine ince bir hat şeklinde de uygulama yapabilirsiniz.
  • Burun: Burnunuzun üzerine uygulayacağınız aydınlatıcı, burnun daha kalkık görünmesini sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aydınlatıcıyı çok fazla kullanmamanızdır.
  • Çene: Tıpkı burunda olduğu gibi az miktarda çene ortasına hafifçe aydınlatıcı geçebilirsiniz. Bu görünüş yüzünüze uyguladığınız genel aydınlatıcı görünüm ile oldukça uyumlu olacaktır.
  • Göz Pınarları: Gözlerinizi daha büyük ve dikkat çekici göstermek istiyorsanız göz pınarlarına aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.
  • Dudaklar: Dudakların daha kalkık ve daha dolgun görünmesi için yapılan makyaj uygulamalarından bir tanesi dudak üst çizgisine aydınlatıcı uygulamasıdır. Aydınlatıcıyı bu şekilde kullanarak sizde daha dikkat çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Highlighter Çeşitleri

Highlighterlar kullanım işlevine göre markalar tarafından farklı özellikler dikkate alınarak üretilir. Toz, likit ve stick çeşitleri bulunan ürünler arasından kullanımı size en kolay olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Toz Highlighter

Likit aydınlatıcılar ile kıyaslandıklarında içlerinde daha az ışıltı vardır. Günlük kullanım için oldukça idealdir. makyaj fırçası veya süngeri ile aydınlatıcı uygulamak istediğiniz bölgelere kontrollü bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu ürünleri aydınlatıcı palet şeklinde de alabilirsiniz. Böylece elinizde birden fazla tonda aydınlatıcı bulundurabilirsiniz. Eğer ışıltıyı artırmak ve daha yoğun ve ıslak bir bitiş isterseniz makyaj baz suları ile fırçayı veya süngeri ıslatarak toz aydınlatıcıları kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Likit Highlighter

Bu aydınlatıcıları kullanırken miktarı iyi ayarlamanız gerekir. Likit aydınlatıcı yoğunluğu ve ışıltısı en çok olan highlighter çeşididir. Üründen sadece küçük bir damla alarak yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz tüm bölgeleri aydınlatabilirsiniz.

Stick Aydınlatıcı

Stick şeklinde olan bu aydınlatıcılar kullanımı en kolay ürünlerdir. Yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu stik aydınlatıcılar hafifi yapılarıyla makyajda doğal görünüm sevenlere hitap eder.

Aydınlatıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Aydınlatıcı efektlere sahip bir makyaj yapmak istiyorsanız öncelikle nemli bir fondöten ya da BB krem kullanmalısınız. Göz altı aydınlatıcı kullanarak göz altlarınızın rengini eşitledikten sonra genel makyajınızı da ıslak ürünlerle tamamlayabilirsiniz. Son adımda; burun, elmacık kemikleri, çene, kaşlar ve göz pınarlarına kullanmak istediğiniz highlighter ürünü uygulayın. Böylece hem daha hafif hem de iddialı aydınlatıcı makyaj görünümüne sahip olabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde farklı markaların aydınlatıcı çeşitlerini görüntüleyebilir, aydınlatıcı fiyatları arasında karşılaştırma yaparak almak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek hemen şimdi satın alabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.