Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Hortum

Sulama işlemlerinin hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirilmesi, hortum kullanımına bağlıdır. Bahçelerin sulamasında sıklıkla kullanılan bu araçlar, tuvalet, banyo, balkon ve araba temizliğinde de tercih edilebilir. Geniş kullanım alanları, hortum çeşitlerine olan ihtiyacı artırır.

Sulama işlerinde kullanılan hortum nedir sorusu, bahçesiyle uğraşmak isteyenlerin merak ettikleri sorular arasındadır. Bahçe ve bitki sulamasında kullanılan hortumlar, sulanan alanın genişliği, gerekli su miktarı, toprağın özellikleri gibi birçok detaya göre değişebilir. Bu nedenle sorunun yanıtına verilebilecek tek bir cevap bulunmaz. Bahçenin tüm detayları ve bireysel tercihleriniz göz önünde bulundurularak ürün seçimi yapılması önerilir.

Su Miktarı Ayarlanan Hortum Çeşitleri

Borulardan yüksek basınçlarla gelen suların direkt olarak bahçelere aktarılması, bitkiler üzerinde yıpratıcı etkiler oluşturabilir. Toprağın gereğinden fazla sulanması, fazla çamurlaşma gibi problemlere yol açabilir. Su miktarının kolayca ayarlanmasını sağlayan hortum çeşitleri tercih edilmesi, bu problemlerin önüne geçer. Suyun dilediğiniz ölçüde kullanılması, bahçeniz için ideal süreci elde etmenizi sağlar. Ayrıca sudan tasarruf etmenizde de yardımcı olabilir.

Birbirinden Farklı Uzunluklardaki Hortum Seçenekleri

Ürünlerin uzunlukları, seçim sürecini etkileyen temel özelliklerinden birisidir. Sulama yapmak istediğiniz alanın genişliğini iyi bilmek, farklı uzunluklardaki ürünler arasından yapacağınız seçimi kolaylaştırır. 100 m hortum seçenekleri, çok geniş bahçelerin sulamasında bile kullanıma uygundur. Ortalama büyüklüklerdeki bir bahçe sulaması için 25 m hortum tercih edilebilir. Bahçenin büyüklüğü kadar, hortumun takılacağı su kaynağına olan uzaklık da öneme sahiptir. Su kaynağının uzak olduğu durumlarda, bahçe küçük boyutlara sahip olsa bile, uzunluğu fazla ürünleri kullanabilirsiniz.

Su Tasarrufu Sağlayan Hortum Tasarımları

Tetikle açılıp kapanma özelliğine sahip hortum tasarımları, su tasarrufu özelliği sayesinde beğenilerek kullanılır. Tetiğe basıldığında akmaya başlayan sular, kolayca kapatılabilir. Hortum içerisinde kalan suyun boşa akması bu şekilde engellenir. İndirimli hortum fiyatları ile su tasarrufu sağlayan ürünlere sahip olabilirsiniz.

Ürün seçeneklerine göz atarken akıllara takılan sorular arasında spiralli hortum ne demek, yer alır. Spiral şekline sahip modeller, kendi kendine toplanan hortumlar olarak bilinir. Uzunluğu fazla modelleri toplamakla uğraşma derdini ortadan kaldırır. Kullanım konforu sağlayan bu tasarımlara ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.