Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Huniler

Yemek hazırlama ve pişirme aşamalarında işlerinizi kolaylaştıran ve size zaman kazandıran aksesuarlar her geçen gün çeşitlenerek mutfaklarda yerini alır. Her evin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan huni çeşitleri, pratik tasarımları ile öne çıkar. Plastik, bakır, cam ve çelik gibi farklı materyaller kullanılarak üretilen huniler, her türlü sıvı gıdayı düzgün bir şekilde başka bir kaba boşaltmanızı sağlar. Saplı, delikli ve akordiyon huni modelleri de geniş kullanım alanları ile mutfakta size zaman kazandırır. 2’li veya 3’lü setler hâlinde satışa sunulan huni modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece şişenizin veya kavanozunuzun boyutuna uygun huniyi seçerek kolay bir uygulama yapma şansına sahip olursunuz.

En Çok Kullanılan Huni Çeşitleri

Mutfaklarda zaman kazandıran aletlerden faydalanarak yemeklerinizi kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Böylece ocak veya tezgah başında harcadığınız süre azalarak aileniz ile daha fazla vakit geçirmiş olursunuz. En çok kullanılan pratik huni çeşitleri, yemek yapımında kullanılan sıvı maddeleri dilediğiniz yere taşımanız için size yardımcı olur. Bu huniler arasında, silikon malzemeden üretilen modeller öne çıkar. Saplı ve sapsız olmak üzere ikiye ayrılan silikon huni modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Boşaltmak istediğiniz sıvının miktarına ve özelliklerine göre istediğiniz boyutta ürünü seçebilirsiniz. Yine en çok kullanılan bir başka huni çeşidi de saplı plastik hunilerdir. Kullanım kolaylığı yaratan küçük bir tutma bölümüne sahip bu ucuz huni modelleri, sıvıyı boşaltırken zorluk yaşamanızı engeller.

Pratik Kullanım Sağlayan Huni Modelleri

Saplı düz model hunilerin boşaltma işlemini amacına uygun biçimde gerçekleştiremediği zamanlarda, gelişmiş tasarımları ile öne çıkan farklı ürünler mutfaklarda yerini alır. Kavanoz hunisi bu çeşitler arasında dikkat çeker. Geniş delik bölümü ile öne çıkan bu modeller; turşu, domates rendesi, çay ve un gibi gıdaları rahat bir şekilde doldurmanızı sağlar. Farklı dizaynıyla göz dolduran bir başka model de süzgeçli hunidir. Alt kısmı delikli olarak tasarlanan bu ürün, sıvı gıdaları süzerek, kavanoza veya şişeye doldurmak istediğiniz anlarda imdadınıza yetişir. Tortulu bölümler huninin üzerinde kalarak, alta süzülmüş olan sıvı iner. Bu süzgeçli huni çeşitleri 2’li ve 3’lü ve 4’lü setler hâlinde satışa sunulduğu için boşaltılacak maddenin boyutuna uygun ürün seçme şansınız olur.

Farklı Tasarımları ile Dikkat Çeken En İyi Huniler

Klasik huni tasarımlarının yanı sıra farklı kullanımlar için dizayn edilen modelleri tercih ederek mutfakta işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Portatif özellikleri ve farklı materyalleri ile dikkat çeken en iyi huni çeşitleri arasında;

  • Katlanabilir özelliğe sahip silikon akordiyon huni
  • Cezveler için üretilen el yapımı bakır kahve hunisi
  • Geniş ağızlı saplı paslanmaz alüminyum kavanoz hunisi
  • Manolya çiçeği tasarımlı özel stantlı huni seti
  • Paslanmaz metal esans hunisi gibi modeller yer alır.

Tüm bu kullanışlı ürünlerin yanı sıra özel bir amaca hizmet eden modeller de mutfakta işinize yarar. Örneğin, paslanmaz çelik filtreli sıvı yağ hunisi, yağlı yemekler sonrasında tavada veya tencerede kalan ürünü süzerek başka bir kaba aktarmanızı sağlar. Mutfak dışında ise özellikle laboratuvarlarda sıklıkla tercih edilen cam huni ürünleri, toz ve sıvıların yerlerini rahatça değiştirmenize yardımcı olur. Tüm bu farklı kullanım alanları ve üretim materyalleri göz önünde bulundurulduğunda huni fiyatları farklılık gösterebilir. Laboratuvarda kullanılan cam huni ile mutfaklarda tercih edilen plastik çeşitler arasında fiyat farkı olabilir. Yine set halinde satılan huniler de fiyat açısından tekli ürünlere göre daha avantajlı seyreder. ÇiçekSepeti’nde yer alan modelleri yakından inceleyerek ihtiyacınıza ve beklentinize en uygun huni ürünü dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.