Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

İş Ayakkabısı

Günümüz dünyasında birçok farklı iş kolu bulunmaktadır ve bu iş kollarının hepsinin farklı ekipman ihtiyaçları mevcuttur. Fakat hangi iş kolunda çalışırsanız çalışın, ayak sağlığı en önemli konuların başında gelmektedir. Özellikle ağır işçilik gerektiren fabrika, ağır sanayi, maden, tarım gibi alanlarda kullanılan ayak sağlığı ürünleri, işlerin devam edebilmesi ve insan sağlığı açısından hayati öneme sahiptir. İş ayakkabısı veya iş güvenlik ayakkabısı olarak isimlendirilen ayakkabı türü, zorlu şartlar altında ayakların rahat etmesini ve olası darbelere karşı korunmasını sağlar. Su almaz, nefes alabilir yapıları ve oldukça dayanıklı olmasını sayesinde gün boyunca işçilerin rahat etmesini sağlar. Ayrıca ortopedik tabanları, uzun süreler boyunda ayak üstünde çalışmak gereken durumlarda ayak sağlığının korunması açısından oldukça yardımcıdır. İş sağlığı ve güvenliği için zorunlu olan iş ayakkabısı modellerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

İş Güvenlik Ayakkabısı Modelleri İle Rahat Edin

İş ayakkabısı veya diğer adıyla iş güvenliği ayakkabısı, oldukça geniş bir yelpazede sunulan ürünlerdir. İş alanı, kullanım bölgesi, mevsim koşulları gibi birçok etken iş ayakkabılarının özelliklerini belirler.

 • Ağır çalışma ortamlarında çalışan işçilerin ayak sağlığını koruyacak özel tasarımlı ayakkabılar giymesi gerekir. Metal sanayi, inşaat, maden ve enerji sektörü gibi alanlarda çalışanların kullandığı çelik burunlu iş ayakkabısı, olası ayağa gelen darbelere karşı ayağı korur. Ayrıca kimyasal içerikler, metal parçalar ve sert ürünler gibi risk faktörlerinin ayağa zarar vermesinin önüne geçer. Bu tarz ayakkabılar demir iş ayakkabısı olarak da anılmaktadır.
 • Ortopedik iş ayakkabısı, ayak sağlığı sorunları olanlar ve sorun yaşamak isteyenler için ideal ayakkabı türüdür. Uzun süre ayak üstünde durmanız gereken işlerde ortopedik tabanlar, ayağınızı destekler ve taban yapısı sayesinde ağrı oluşumun önüne geçer. Böylece daha rahat bir gün geçirebilirsiniz.
 • Spor iş ayakkabısı modelleri, iş ayakkabısında klasik modelleri çok tercih etmeyenler için sunulan modellerdir. Farklı renk, tasarım ve görüntüleriyle hem ayak sağlığınızı korur hem de tarzınızdan ödün vermeden çalışmanıza olanak sağlar.
 • Yazlık iş ayakkabısı, yazın sıcaklarında ayak sağlığını korumak için nefes alabilen kumaş ve malzemelerden üretilir. Terleme, nem ve ayak mantarı oluşumu gibi sorunların önüne geçmek için özel olarak tasarlanmıştır. Daha hafif ve yaz koşullarına daha uygun olan bu modelleri, sıcak mevsimlerde ve sıcak bölgelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Kış iş ayakkabısı veya iş botu, soğuk şartlarda çalışanlar için üretilir. Kar, yağmur, buz, çamur gibi koşullarda asla su almaz ve nefes alan yapısıyla ayağı sıcak tutar. Zorlu kış şartlarının aktif olduğu bölgelerde bu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca Gore-Tex kumaştan üretilen iş ayakkabıları kış şartlarında hem rahatlık hem de sağlık açısından daha iyidir.

İş Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş ayakkabıları, güvenlik ve sağlık açısından belli standartları karşılayan ürünler olmalıdır. İş ayakkabısı fiyatları; malzeme kalitesi, kullanım alanı, ayakkabın sunduğu konfor, taban kalitesi gibi kriterlere göre farklı fiyatlarda sunulur. En iyi ayakkabıyı edinmek için bazı noktalara özellikle dikkat etmek gerekmektedir.

 • İş kolunuz eğer ağır sanayi gibi bir alansa seçtiğiniz modelin kimyasal dökülmesi, yüksek sıcaklık, darbeler ve su gibi tüm şartlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Açık alanda çalıştığınız iş kollarında yoğun yağış ve rüzgar gibi durumlarda da ayağınızı koruması için özel bir tasarım sunmalıdır.
 • Su geçirmezlik iş ayakkabısının olmazsa olmazıdır. Ayrıca su geçirmez olurken nefes alabilen yapıda olması ayak sağlığı açısından önemlidir.
 • Seçtiğiniz modelin belli testler ile uluslararası kuruluşlar tarafından sertifikalı olması önemli bir konudur. Çünkü bu belgeler, ayakkabının zorlu şartlarda test edildiğini ve sizi yarı yolda bırakmayacağını gösterir.
 • İş ayakkabıları darbeye dayanıklı olarak üretilmektedir. Çelik gibi sert ürünlerle çalışılan alanlarda olası kazaların yaralanma ile sonuçlanmaması için ayakkabının bu parçalara karşı yükse darbe emiş gücü sunması ve darbeyi püskürtmesi gerekir. Böylece ayağınız korunmuş olur.
 • Taban bakımında kaymaz ve aşınmaya dayanıklı modeller en iyisidir. Tabanlarda bulunan dişler hem yerden destek alırken size yardımcı olur hem de dengede kalarak ayaklarınızı korur. Şok emici süet yumuşak tabanlar ve ortopedik modeller bu alanda en iyi sonuçları sunar.
 • İş ayakkabısında bir diğer önemli konu ayakkabı ağırlığıdır. Çok ağır ayakkabılar iş olarak sizi engeller ve bileklerinize zarar verir. Bu nedenle sağlam olmanın yanı sıra hafiflik sunan modeller daha kullanışlıdır.

En iyi markaların, en iyi iş ayakkabı modellerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Ayak sağlığınızı koruyacak ürünlerdeki indirimleri ve kampanyaları kaçırmamak için ÇiçekSepeti mobil uygulamasında bildirimleri açmayı ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!