Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kabartma Tozu

Keklerin, pastaların ve birçok kurabiyenin lezzetine lezzet katan, istediğiniz hacme ulaşmasını sağlayan ve puf puf kabartan ürünlerin başında kabartma tozu gelir. Pastacılık kategorisinin en temel ürünleri arasında yerini alan kabartma tozu, sadece tatlılarda değil birçok ana yemekte de kullanılıyor. Hem profesyonel mutfaklarda hem de evlerinizde birbirinden lezzetli ürünler hazırlamak için siz de mutlaka kabartma tozu kullanmalısınız. Kuru ve toz halde bulunan kabartma tozları, hazırladığınız karışımların içine eklenir ve kabarmalarını sağlar. Böylece gerek görünümüyle gerekse lezzetiyle güzel sonuçlar alacağınız lezzetler ortaya çıkar. Tekli ya da 5’li, 10’lu paketler ile satılan kabartma tozu çeşitlerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı birçok markanın geliştirdiği kabartma tozu ürünleri, Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Kabartma Tozu Nedir?

En temel anlamıyla kabartma tozu, eklendiği karışımların hacmini artıran bir üründür. Karbonat veya bikarbonat ve zayıf bir asit karışımı ile hazırlanan kabartma tozu, kimyasal mayalandırma maddesi olarak bilinir. Pişirmek istediğiniz gıdaların hacmini artıran ve aynı zamanda hafifleten kabartma tozu, hamur karışımlarında sıklıkla kullanılır. Kabartma tozu, sıvı ve akışkan hamur karışımlarının içine eklendiğinde, karışımdaki kabarcıkların genleşmesini sağlar. Bunun sonucunda ise karışımda yer alan ürünler pişirme sırasında pişer. Özellikle kek karışımlarında kullanılan kabartma tozları, keklerin hacmen şişmesini ve aynı zamanda lezzet olarak da hafiflemesini sağlar. Siz de tatlılarınıza lezzet katmak ve istediğiniz sonucu almak için Çiçeksepeti’nde bulunan kabartma tozu çeşitlerinden satın alabilirsiniz.

Kabartma Tozu Nasıl Kullanılır?

Kabartma tozu, adından da anlaşılacağı üzere toz halinde bir üründür. Pişirme esnasında değil, hazırlık esnasında kullanılır. Böylece pişme öncesinde karışımdaki maddeleri aktive ederek şişmelerini sağlar. Hangi lezzet olursa olsun kabartma tozunun kullanımı hemen hemen aynıdır. Eğer bir kek pişirecekseniz, sıvı malzemeleri koyduktan sonra un ile birlikte kabartma tozunu ekleyebilirsiniz. Sıvı tam olarak karıştıktan sonra kabartma tozunu eklemenizde fayda var. Sonrasında kabartmat tozunu ve unu çok fazla karıştırmadan kek harcının hazırlığını bitirebilir ve pişirmeye başlayabilirsiniz. Fırında pişen kekin hızlı bir şekilde kabardığını göreceksiniz. İşte bu kabarma, kullandığınız kabartma tozu sayesinde gerçekleşir. Kabartma tozu kullanımı pastalarda ve diğer kullanım alanlarında da hemen hemen aynıdır. Genellikle 500 gram un eklenen bir karışıma, 1 paket kabartma tozu eklemeniz yeterli olacaktır. Kullanımı oldukça kolay olan kabartma tozu çeşitleri için Çiçeksepeti’nde yer alan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kalitesinden emin olduğunuz bir markanın kabartma tozu ürününü sepetinize ekleyerek, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kabartma Tozu Çeşitleri Çiçeksepeti’nde!

Eklendiği yiyeceklerin hem görünümünü hem de tadını güzelleştiren kabartma tozları, belli bir fiyat çerçevesinde tüketiciyle buluşur. Kabartma tozları tekli olarak da satılabilen ancak genelde çoklu paketler içerisinde tercih edilen bir üründür. Tek bir kabartma tozu almak yerine 5’li ya da 10’lu paketleri tercih etmek, daha ekonomik olacaktır. 1 paket kabartma tozu, genelde 10 gram olarak hazırlanır. Bu nedenle birçok markada da bu gramaj aynı olacaktır.

Kabartma tozu dendiğinde akla ilk gelen marka Dr. Oetker oluyor. Çiçeksepeti’nde Dr. Oetker marka kabartma tozu çeşitlerine ve aynı zamanda Bağdat, Pakmaya, Marifet gibi birçok yerli markanın kabartma tozlarına ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz ve ihtiyacınız olan kabartma tozu çeşitlerini sepetinize ekledikten sonra dakikalar içinde satın alabilirsiniz. Böylece birbirinden lezzetli keklerin ve pastaların altına imzanızı atabilirsiniz!