İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kadın Bandanalar

Bandanalar, vintage görünümleriyle tarzınızı bir adım öteye taşımanızı sağlayan en popüler aksesuarlar arasında yer alır. Zamansız ve zahmetsiz şekilde havalı kombinler yapmak için bandanayı saçınıza, boynunuza veya bileğinize bağlayabilirsiniz. Şal desenlerinden ve eğlenceli renklerden oluşan kadın bandana modellerini, gardırobunuzdaki kıyafetlerin genel tarzına ve renklerine göre seçebilirsiniz. ÇiçekSepeti, birbirinden kaliteli malzemelerden tasarlanan kadın bandana modellerini indirim ve kampanya ayrıcalıklarıyla satın almanızı sağlar. Hemen şimdi, kendinize veya sevdiklerinize hediye olarak en iyi kadın bandana modellerini keşfetmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Zamansız ve Şık Bir Aksesuar: Bandana

Trend haline gelen bandana, stilini zamansız aksesuarlarla zenginleştirmek isteyen kadınların favorileri arasında yer alır. Genellikle, kare bir kumaş parçasından oluşur ve yaratıcılığınıza göre çok farklı şekillerde bağlanabilir. Yalnızca stil öğesi olarak değil, işlevsel olarak da bazı yararları bulunur. Örneğin; spor yaparken terden korunmak amacıyla bileklerinizde, boynunuzda veya saçınızda bandanadan yararlanabilirsiniz. Bunun için ter emici özellikleri olan malzemelerden üretilen kadın bandanaları seçebilirsiniz.

Bandana seçerken, hangi amaçla kullanmayı düşündüğünüzü ve stilinizi göz önünde bulundurarak en doğru kararları verebilirsiniz. Sahilde güneşlenirken plaj stilinize biraz şıklık ve cazibe katmak için çiçekli veya çizgili desenler harikadır. Günlük hayatta jean pantolonlarınıza ve tişörtlerinize 90’lar ambiyansı katmak için klasik şal desenli kadın bandana modellerini de tercih edebilirsiniz. Kırmızı, mavi, yeşil veya sarı gibi canlı renklerle en sade günlük kombinlerinizi bile daha havalı gösterebilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Kadın Bandana Modelleri

Kadın bandanalar, genellikle pamuk, ipek, penye ve benzeri hafif kumaşlardan oluşur. Böylece, en sıcak yaz günlerinde bile teninizi veya saç derinizi rahatsız etmez. Söz konusu kadın bandana modelleri olunca desen ve renk konusunda da oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Bandanalar genellikle, antik dönemden beri yaygın olarak kullanılan, geleneksel çizgilere sahip ve zarif gözyaşı damlalarından ve diğer dekoratif şekillerden oluşur.

Şal deseni olarak da bilinen bu motif, en yaygın kullanılan kadın bandanalar arasında yer alsa da günümüz moda dünyasında modeller oldukça fazladır. Serigrafi baskı tekniğiyle üretilen ürünler, mürekkebi kumaşa aktarmak için ekran üzerinde geliştirilmiş ağ şablonlarıyla gerçekleştirilir. Moda ve trend olan çeşitli baskılara sahip bandanalarla stilinizi daima güncel tutabilirsiniz. Ayrıca, pamuk gibi kumaşlar üzerinde batik tekniğiyle boyanan çeşitli modeller de bulunur. Tarzınıza ve dolabınızın temasına göre birbirinden farklı desenleri aksesuar çekmecenize ekleyebilirsiniz.

Çok Yönlü Kadın Bandanalar

Bandana, moda özelliklerinin yanı sıra, işlevsel anlamda da çok farklı şekillerde kullanılabilir. Bandanayı nasıl kullanmanız gerektiği, yaratıcılığınıza ve stilinize göre değişebilir. Ancak genellikle; maske yapmak, spor sırasında ter silmek, saça takmak, çantada kullanmak ve çok daha farklı amaçlar için bandanalardan yararlanabilirsiniz. Aksesuar amaçlı tercih edilen bandanaların oldukça değişik bağlama stilleri vardır. En yaygın sekillerin başında gemici düğümü gelir. Bunun için kare şeklindeki bandanayı üçgen olacak biçimde ikiye katlayabilir ve ardından kendi etrafında döndürerek halka haline getirebilirsiniz. Daha sonra, bandanayı boynunuzdan geçirip önde düğüm atarak tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Bandanaların saç aksesuarı olarak en çok tercih edilen bağlama şekli ise geleneksel üçe katlama tekniğidir. Kumaşı üçgen yaptıktan sonra, başınızın üzerine yerleştirmeniz ve arkada düğümlemeniz yeterlidir. Daha sağlam olması için dilerseniz, tokalarla sabitleyebilirsiniz. Yaratıcılığınıza göre saçınızda veya kıyafetlerinizde çok farklı bağlama tekniklerinden yararlanabilirsiniz. ÇiçekSepeti, şık ve kaliteli kadın bandana modellerini uygun fiyat ve indirim ayrıcalıklarıyla sunar. Siz de kendiniz veya yakınlarınız için ucuz kadın bandana fiyatlarıyla sipariş oluşturarak stilinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.