Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kadın Korse

Giydiğiniz bir kıyafetin daha iyi görünmesi için özel olarak tasarlanan korse modelleri, vücudu sararak şekillendiren iç giyim ürünleridir. Şekillendirme dışında vücudu toparlama özelliği de bulunan korseler aynı zamanda bazı sağlık sorunlarının giderilmesi içinde kullanılmaktadır. Kadın korse modelleri, vücut yapısı veya kıyafet tarzı nedeniyle ideal görünmeyen kıyafetleri ideal bir siluete kavuşturur. Özel tasarımlar sayesinde her beden ve fizik için sunulan bayan korse modelleri, bölgesel fazlalıkların saklanması konusunda da oldukça başarılıdır. Ayrıca vücuda estetik hatlar kazandırmak içinde korselerden destek alınmaktadır. Lateks, neoteks, pamuklu gibi kumaşlardan üretilen ve farklı renklerde sunulan kadın korse modellerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Kadın Korse Modelleri İle Zarif ve Şık Görünün

Çok eski tarihlerden beri moda dünyasında kullanılan kadın korse modelleri, günümüz dünyasında da popülerliğini korumaya devam etmektedir. Vücut şeklini belirginleştirmek, fazlalıkları kapatmak, zarif bir görünüm elde etmek veya sağlık için kullanılan birçok farklı korse modeli bulunmaktadır.

  • Kadın korse modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan zayıflatma korse modelleri, sıkıştırıcı ve termal modellerden oluşmaktadır. Termal korse modelleri, ısıya dayanıklı olmanın yanı sıra vücut ısısını belli bir seviyede tutarak bölgesel olarak kilo verilmesine yardımcı olur. Terleme sonucu özellikle bel bölgelerinde kısa sürede yağ yakarak belli miktarlarda kilo vermeniz mümkündür. Termal korse modellerini spor sırasında kullanarak yağ yakım hızını daha da artırabilirsiniz.
  • Sıkıştırıcı korse modelleri, bayan korse modelleri arasında hamilelik dönemleri sonrasındaki fazlalıklar başta olmak üzere vücut sıkılaşması için kullanılmaktadır. Toparlama ve incelme için oldukça faydalı olan bu korseler, son derece işlevsel olarak tasarlanır. Doğum sonrasında sarkmalar ve esnemeleri gidermek için kullandığınız korse aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan desteği sağlar. Böylece vücut ağrılarının da önüne geçebilirsiniz.
  • Çeşitli rahatsızlıkların giderilmesi için tercih edilen korse kadın modelleri; kamburluk, duruş bozukluğu, fıtık gibi rahatsızlıkların tedavisinde doktor gözetiminde kullanılmaktadır. Aksamlı tasarımları sayesinde dik duruşu pekiştiren ve omurgayı destekleyen korseler, bel ağrısına oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca soğuk almanın önüne geçen pamuklu yün korselerle kış aylarında soğuk nedeniyle oluşabilecek hastalıkları da engelleyebilirsiniz.
  • Lateks ve neotesk gibi özel teknolojili kumaşlardan üretilen bayan korseleri, vücudunuzu sımsıkı sarar. Bu sayede 1-2 beden kadar daha ince ve fit görünebilirsiniz. Esneyebilen yapıları sayesinde hareketinizi kısıtlamaz. Ayrıca hızlı kilo alıp verilen dönemlerde vücutta oluşabilecek sarkmaların önüne geçer. Bölgesel olarak fazlalıklarınızın olduğunu hissettiğiniz dönemlerde külot korse veya göğüs altı korse gibi modelleri de tercih edebilirsiniz.
  • Paçalı korse ve etek korse modelleri, etek ve elbise gibi kıyafetlerde kalça bölgesinin daha sıkı ve iyi görünmesini sağlar. Göğüs altı korse ise bel ve kalça bölgesinin aynı anda toparlanmasına yardımcı olur.

Korse Kullanmanın Avantajları ve Korse Alırken Dikkat Edilecekler

Daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olan korse modelleri arasından seçim yaparken bazı konulara dikkat etmeniz en iyi sonucu almanızı sağlar.

  • Korse, vücudunuzu sararak sıkı ve zinde görünmenizi sağlar. Fakat bunu yapmak için doğru beden aralığında seçilmesi oldukça önemlidir. Esnek kumaştan üretilen korseler belli beden aralıklarını karşılasa da en iyi sonucu alabilmek için vücut ölçülerinizi iyi bilmeniz ve ona göre seçim yapmanız gerekir.
  • Hamilelik ve sonrasında kullanmak için alacağınız korse modelinin sağlık açısından herhangi bir zararlı madde içermediğinden emin olmanız gerekir. Ayrıca beden aralığı olarak da geniş esneme payı bulunan modeller bu dönemde daha faydalı olacaktır.
  • Aldığınız korsenin yıkama ve temizleme şartlarına göz atmanız gerekir. Çamaşır makinesinde yıkanan ve az kir tutan kumaşlar, temizlik açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.
  • Giydiğiniz kıyafetlerin daha şık görünmesi için yardımcı olan korseleri, kıyafetlerin rengine uygun şekilde seçmeniz gerekir. Kıyafetinizden çok farklı bir tonda kullanacağınız korse, kendini belli edecek ve görüntüyü bozacaktır.
  • Özellikle bel ve basen bölgelerindeki fazlalıkları kapatmak için korse modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca hızlı kilo vermek ve sporla kilo verme sürecini hızlandırmak içinde korseler oldukça faydalıdır.

Korse fiyatları kadın modellerde tasarım, renk, kullanım alanı ve kumaş malzemesine göre değişkenlik göstermektedir. En iyi markaların kullanışlı kadın korse modellerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti Extra’da bulabilirsiniz.