İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Etkileyici Kadın Parfümleri

Kadınların yaz-kış parfüm tercihleri genelde kalıcılık üzerine yoğunlaşmıştır. Bayanların genel parfüm tercihlerine baktığımızda da bu durumu doğrulayabiliriz. Çevreyi etkisi altına alan feminen ve keskin kokular genelde en sevilen kadın parfümlerinden.

Kadınların parfüm seçiminde baz aldığı kıstasların başında erkeklerin beğenisinden çok özellikle hemcinslerinin yorumunu daha fazla önemsediğini görüyoruz. Fakat aslında  cilt tipi, hormonlar, yaşanılan yer ve iklim özelliklerine göre seçim yapmak sizi daha doğru bir sonuca götürecektir. Arkadaşınızın kullandığı ve hoşunuza giden bir bayan parfümü, tam da bu sebeplerden dolayı sizde aynı etkiyi göstermeyebilir. 

Bir diğer durum ise; erkek parfümleri kullanmak. Fazla feminen kokuları beğenmeyen kadınlar , daha yumuşak erkek kokularını tercih edebiliyor. Böyle bir seçim yaptığınızda dikkat etmeniz gereken ise kullanacağınız parfümün nota geçişlerini çok iyi biliyor olmanızdır. Çünkü bazı erkek parfümleri açılıştaki yumuşak tavrını zamanla oldukça erkeksi bir hale getirebilmektedir. Ne kadar feminen kokuları sevmesenizde heralde bu kadar erkeksi kokmayı da tercih etmezsiniz.

Kıyafet kombinlerinizin yanı sıra kokunuz da bulunduğunuz ortamda güzel bir etki bırakabilir. Bu nedenle fark yaratmayı seven, özgün olmak isteyen tüm kadınlar için parfüm tercihleri önemli bir unsurdur. Her mevsime uygun, farklı esanslar ile canlanan kadın kokularına, ÇiçekSepeti farkı ile sahip olabilirsiniz. Teninize uyum sağlayan ve sizin ile özdeşleşen kokulara sahip olabilir, birbirinden güzel kadın parfümlerine sahip olmanın verdiği hazzı yaşayabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Kadın Parfüm Markaları

Doğada yer alan çiçekler ile yapay yollarla üretilen esansların bir araya gelmesi ile parfüm oluşur. Parfümler kullanılan hammaddeye ve esanslara göre kaliteleri bakımından birbirlerinden ayrılır. Bu nedenle kokuların kalıcılığı, etkisi ve keskinliği gibi etkenler farklı olur. ÇiçekSepeti’nin zengin ürün yelpazesi arasında dünyaca ünlü birçok markanın kadın parfümleri yer alır. Burberry, Tom Ford, Calvin Klein gibi ünlü markaların parfümlerine ulaşabilirsiniz. Kaliteli kadın parfümlerine sahip olmak, sizi bulunduğunuz ortamda öne çıkarır. Ayrıca insanlar tarafından tanınır kılar. Üzerinizde taşıyacağınız imzanız olan parfümler, kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtır.

Doğru Parfüm Seçimi Sizi Öne Çıkarır

Kadın parfümleri teninize ve bulunduğunuz ortamın hava koşullarına göre farklı kokular gösterir. Bu nedenle parfümler kullanıcısına göre farklı etkiler sağlar. Dış etkenler haricinde kişinin karakter ve ruh hali de parfüm seçiminde oldukça önemli bir etkendir. Karakterinize uygun olan kokuyu seçmelisiniz. Deneyerek ve sabrederek size uygun olan koku türünü seçebilirsiniz. Size özel, sizin ile anılan doğru kadın kokusunu bulmak için bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

  • Başkalarının tavsiyelerinden ziyade, parfümleri deneyerek ve kokusunu temas ederek seçmelisiniz.

  • Parfümün notaları çok önemlidir. Bu yüzden parfümün özünü iyi anlamak ve notalarına iyi hâkim olmalısınız.

  • Deneyeceğiniz kokuyu gün boyu kullanmalısınız. Deneme yanılma yöntemi ile imza kokunuzu bulabilirsiniz.

Sevdiklerinize Hediye Etmek için Orijinal Kadın Parfümleri

Parfümler kendi kullanımız dışında çok güzel ve pratik bir hediye seçeneği de olabilir. Sevdiklerinizi mutlu etmek, özel günlerini kutlamak için ÇiçekSepeti kadın parfüm kategorisinden dilediğiniz parfümü satın alabilirsiniz. Güçlü kalıcılıkları ile günlük kullanıma uygun parfümler bulabilirsiniz. Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de parfümün cilt tipinize göre farklılık göstermesidir. Parfümlerin kalıcılığı vücut yağ oranınız, beslenmeniz ve gün içerisinde yaptığınız aktivitelere göre farklılık gösterir. Bu nedenle parfüm kullanırken bu etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, fazla efor sarf ettiğinizde parfümün kalıcılığı azalır. Vücut yağ oranınız fazla ise daha az kalıcı olur. Bu ve bunun gibi etkenlere hem kendiniz hem de hediye aldığınız kişiler için dikkat edilmesi gerekir.

ÇiçekSepeti sizin için en kaliteli ve etkileyici kokulara sahip parfümleri sunar. Parfüm fiyatları markasına göre farklılaşır. Zengin ürün yelpazesi arasından size en uygun kadın parfüm çeşidini bulabilir ve satın alabilirsiniz. ÇiçekSepeti ile hediye etmek için alacağınız parfümler ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.