Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kadın Ped Hijyen Ürünleri

Hijyenik pedler, adet sıvısını emer ve içine hapsederek rahat bir regl dönemi geçirmenizi sağlar. Hijyenik pedin sızdırmaz, koku yapmaz, estetik dışı görüntüye sebep olmaması, konforunuz için önemlidir. Regl döneminde kullanabileceğiniz farklı ürünler bulunur. Tampon, ped ya da adet kabı gibi farklı seçeneklerden hangisini seçeceğiniz sizin tercihinize kalsa da, hijyenik pedler kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Siz de regl döneminizde rahat edebileceğiniz ped çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulunan farklı markalar arasından seçebilirsiniz.

Ped Nasıl Kullanılır?

Ped kullanımı oldukça kolaydır. İlk reglinizden itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek tek ambalajlanan hijyenik pedleri rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. İlk olarak ellerinizi su ve sabunla temizleyin. Ardından temiz elinizle pedin ambalajını açarak yapışkanın üzerindeki bandı çıkarın. İç çamaşırınıza yerleştirin, eğer kanatlı bir çeşit kullanıyorsanız kanatları çamaşırın alt kısmına yapıştırın ve düzgün yerleştiğinden emin olun. Atık pedinizi pedin ambalajına sararak çöpe ya da ped atık kutusuna atın.

Pedinizi Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz?

Hijyenik pedlerin doğru zamanda değiştirilmemsi koku, hassasiyet, enfeksiyon ya da sızdırma gibi çeşitli problemlere sebep olabilir. Yoğun kanama döneminde değilseniz, üç ya da dört saatte bir değiştirmek yeterlidir. Kanamanızın yoğun olduğu dönemlerde, süreden ziyade pedin durumuna bakarak karar verebilirsiniz. Herhangi bir şekilde rahatsızlık ya da yoğun ıslaklık hissediyorasanız pedi değiştirme zamanı gelmiş demektir. Sıcak yaz günlerinde ve spor yaptığınız zamanlarda uzun süre beklemeden yenisiyle değiştirmeniz gerekir.

Hijyenik Ped Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde farklı ihtiyaçlara uygun çeşitli pedler üretilmektedir. Seçim yaparken en önemlisini sizin ihtiyaçlarınızdır. Hassas bir cilde sahipseniz pamuk, bambu ya da bitkisel liflerden üretilen ürünleri tecih etmek olası tahriş ihtimalini en aza indirir. Günleriniz hareketli geçiyorsa ya da spor yapmayı seviyorsanız esnek pedleri tercih edebilirsiniz. Sızdırmaların önüne geçmek için pedin boyutunu doğru seçmek gerekir. Yoğun günlerde uzun pedleri, daha hafif günlerde kısa pedleri tercih edebilirsiniz. Uzun pedlerden daha uzun olan gece pedleri sızdırma korkusu olmadan rahatça uyumanızı sağlar.

Günlük Ped Nedir?

Günlük pedler, regl dönemi için tasarlanan hijyenik pedlere kıyasla oldukça ince ve hafiftir. Varlığını hissetmemeniz için tasarlanmıştır. Adet dönemi öncesi yoğunlaşan akıntı yaşadığınızda, regl dönemi sonrası hafif kanamalarda, günlük akıntılar için ya da ara kanama olan dönemlerde kullanabilirsiniz. Gün içinde her yerde iç çamaşırınızı değiştirmeniz mümkün olmasa da günlük pedinizi değiştirerek yeni iç çamaşırı giyme hissini yaşayabilirsiniz. Günlük pedlerin de, hijyenik pedlerde olduğu gibi üç ya da dört saatte bir değiştirilmesi gerekir. İhtiyacınıza göre farklı kalınlıklarda, farklı çamaşır tiplerine uygun, parfümlü ya da parfümsüz günlük pedler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Günlük Ped Nasıl Kullanılır?

Modern hayatın hareketliliği içinde iç çamaşırınızı sıklıkla değiştirmeniz mümkün olmayabilir. Ara kanama, terleme, akıntı gibi durumlarda günlük ped kullanmak pratiklik sağlar. Genelde kanatsız üretilen günlük pedler, hijyenik pedlerden daha az emiciliğe sahip, ince ve küçüktür. Bu sayede gün içinde sizi rahatsız etmez. Kullanmadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Pedin yapışkanlı kısmının koruma bandını çıkararak çamaşırınızın üzerine yerleştirin. Yerleştirirken buruşmamasına dikkat edin. Özellikle ince ürünleri yerleştirmek biraz daha özen gerektirebilir. Paketli günlük pedler sayesinde en küçük çantalarda bile günlük pedinizi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Adet döngüsü kadınlarda aylık olarak yaşanan, sağlıklı olmanın göstergesi bir metabolik harekettir. Bu dönemi rahat geçirmek ve günlük hayata devam edebilmek için, konforlu ürünler kullanmak gerekir. Regl döneminiz için ihtiyacınız olan tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.