Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kadınlar Günü Çiçek Aranjmanları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların hayatımızdaki yerini bir kez daha andığımız ve sevdiklerimiz, dünyadaki her kadına teşekkür etmenin fırsatını bulduğumuz günlerden biridir. Dünya Kadınlar Günü… Onlar hayatımızın özel varlıkları… Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi kız kardeşimiz, kimi ise göz bebeği kızımız… Hayatımızın en önemli varlığı olan tüm kadınların bu özel gününde onları siz de yalnız bırakmayın! 8 mart çiçekleri ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Hem hayatınızdaki kadınlara teşekkür etmek hem de onların yanında olduğunuzu ifade etmek için bu özel günde sevdiklerinize ufak tefek hediyeler, göz alıcı ve anlamlı çiçekler hediye edebilirsiniz. Bir çiçek buketine, bir hediyeye, onlara tek olduklarını hatırlatan birkaç cümleyi de iliştirip gönderin; onlara özel olan, yani 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar günü çiçekleri ile onları mutlu edin!

Kadınlar Günü Çiçekleri

Çiçekler, en özel günlerde tercih edilebilen ve herkesi çok mutlu eden sürprizlerden biri olarak hayatımızda yer alır. Dünya Kadınlar Günü gibi özel günlerde de sevdiklerinizi mutlu etmek için kadınlar günü çiçeği aranjmanlarından yararlanabilirsiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, emeğin kıymetini bilen tüm kadınların günüdür, onlara adanmıştır. Siz de bu anlamlı günde, hem hayatınızda oldukları için onlara teşekkür etmek hem de onları mutlu etmek için 8 Mart Kadınlar Günü çiçekleri arasından bir buket çiçek ile onları gülümsetebilirsiniz. Kadınlar günü için çiçek seçmek için biraz daha ayrıntılı düşünmek gerekir. Hem görüntüsüyle hem anlamıyla büyüleyen çiçekler sayesinde sevdiklerinizin gönlünde taht kurabilirsiniz! Dünya kadınlar günü çiçek seçeneklerini sayfamızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

8 Mart Kadınlar Günü İçin Hangi Çiçek Tercih Edilir?

  • Lilyum: Lilyum ya da daha bilindik ismiyle zambak çiçeği, kadınların en çok sevdiği, asil ve saf çiçeklerden biridir. Hem dayanıklı hem de mis kokusuyla etkileyen zambaklar, gösterişe merakı olmayan ama güzelliği ve gücü sayesinde etrafındakileri kendisine hayran bırakan, ayakta dimdik durabilen kadınlar gibidir. Dimdik duruşuna, hayatla verdiği mücadelesine hayran olduğunuz sevdikleriniz için sevgi ve saygınızı ifade edebileceğiniz kocaman bir buket zambak tercih edebilirsiniz.
  • Orkide: Orkideler de 8 Mart çiçekleri arasında en sık tercih edilen ve çok sevilen çiçekler arasında yer alır. Özel günlerin popüler çiçekleri olan orkideler, tutkulu ve asil kadınların göz bebeğidir. Pembesi, beyazı, mavisi, turuncusu ile gönüllere giren orkideler, hayatınızdaki tüm kadınlar için uygun olan kadınlar günü çiçeği çeşitlerindendir.
  • Karanfil: 8 Mart Kadınlar Günü çiçekleri denince akla ilk gelenlerden biridir karanfiller. Kırmızı, pembe, sarı ve beyaz renkleriyle sevgi ve cesaretin sembolü olan karanfiller, hayata sımsıkı sarılan cesaretli kadınlara benzer. Dolayısıyla 8 Mart çiçekleri denince hemen aklımıza gelir karanfiller. Bu özel gün için genellikle kırmızı ve beyaz karanfiller tercih edilse de farklı renklerdeki karanfiller veya içerisinde karanfillerin de bulunduğu farklı aranjmanlar tercih edilebilir.
  • Kırmızı Gül: Her özel günün klasiği olan kırmızı gül aranjmanları, 8 Mart çiçekleri arasında da yer alır. Güzelliğiyle dillere destan olan kırmızı güller, başarıdan başarıya koşan kadınlar için edilebilir. Bunun yanı sıra kırmızı güllerle birlikte farklı renk ve türdeki çiçeklerle oluşturulan çeşitli aranjmanlar da Kadınlar Günü’nü kutlamak için kullanılabilir.
  • Papatya: Ve her zaman mutluluk veren papatyalar! Her şey bitti sanıldığında yeniden ayağa kalkarak başarıyla adım atan kadınlar gibidir papatyalar. Dalından koparıldıktan sonra bile yaşamaya, koku vermeye ve güzelliğiyle baş döndürmeye devam eder. Çoğu zaman gücün bir sembolü olarak bilinen papatyalar güçlü kadınlar için tercih edilebilecek en güzel 8 Mart çiçek aranjmanlarını oluşturur. İsterseniz vazoda, isterseniz buket olarak tercih edeceğiniz bir papatya aranjmanı ile güçlü kadınların Kadınları Günü’nü kutlayabilirsiniz.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü adıyla anılan 8 mart, hayatımızda olan ve bizde iz bırakan, teşekkür etmek istediğimiz tüm kadınlara sevgimizi, saygımızı ve içtenliğimizi sunabileceğimiz bir gündür. Bu özel günde onlara bir buket çiçek vererek veya ufak bir hediye ile desteğinizi ifade edebilirsiniz. Kadınlar Günü çiçeği olarak tercih edebileceğiniz tüm seçenekleri ÇiçekSepeti ayrıcalıkları sayesinde hemen satın alabilir, aynı gün teslimat imkanıyla sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. Dünyadaki tüm kadınlara daha eşit, mutlu ve huzur dolu bir Kadınlar Günü ve hayat diliyoruz!

Kadınlar Günü'nde En Çok Tercih Edilen Çiçekler