Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kağıt Fenerler

Özel günlerde düzenlenen partiler başta olmak üzere birçok yerde kullanılan kağıt fener modelleri, renkli görüntüleri ve özel anlamları ile herkesin favori ürünleri arasında yer alır. Doğum günü, Sevgililer Günü gibi özel günlerde veya evlilik teklifi gibi organizasyonlarda çokça tercih edilen kağıt fenerler, dilek feneri olarak da bilinmektedir. İçerisinde bulunan ateşli bölme sayesinde belli bir ışık saçan ve gökyüzüne dilek dilenerek bırakılan fenerler, havada uçuşarak büyüleyici bir görüntü ortaya çıkarır. Bunun dışında bahçe ve balkonlarda dekoratif aydınlatma ürünü olarak kullanılan kağıt fener çeşitleri de bulunmaktadır. Tüm aktiviteler ve alanlar için ihtiyacınız olan kağıt fener çeşitlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Ortamı Güzelleştiren Kağıt Fener Modelleri

Yaşam alanlarında dekoratif amaçlı kullanılan kağıt fener modelleri olduğu gibi özel günlerde kullanılan ve dilek feneri olarak gökyüzüne salınan kağıt fener çeşitleri de bulunmaktadır. Bu nedenle kağıt fener alırken öncelikle ne amaçla ve nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Kağıt fener süs eşyası olarak kullanılacaksa içerisinde genelde LED bir aydınlatma parçası olur. Fakat gökyüzüne salınan dilek feneri olacaksa içerisinde yer alan özel fitil ile ateşlenir ve uçması için bırakılır.

  • Yılbaşı, doğum günü partisi, özel aktiviteler için kullanılan kağıt fener süsleme ürünleri, narin tasarıma sahip ürünlerdir. Dış kısmına kullanılan renkli veya beyaz kağıtlar içerisinde bulunan LED veya farklı bir aydınlatma ürünü ile oldukça şık bir görüntü sunar. Farklı tasarımlarda sunulan kağıt fener modelleri; kardan adam, futbol topu, gemici feneri, kalp, müzik aleti gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı renkte ve tasarımda sunulur.
  • Bir konsept için tasarlanan kağıt fener modelleri genelde birbirine bağlı setler halinde satılmaktadır. Örneğin; Sevgililer Günü için aldığınız kalp kağıt fenerler, birbirine bağlı şekilde bir alanda rahatlıkla kullanılabilir. Duvar veya bahçedeki bir alana bu fenerleri asarak eşsiz bir manzara oluşturabilirsiniz.
  • LED aydınlatma ile donatılan kağıt fener modelleri, daha çok balkon ve bahçelerde dekoratif bir alan oluşturmak için tercih edilmektedir. Geometrik şekiller, pete ve benzeri detaylar veya dantel tasarımları bulunan bu fenerler aynı zamanda neon çubuklarla desteklenerek oldukça şık bir görüntü sergiler.
  • Dilek feneri olarak bilinen kağıt fener modelleri ise özel günlerde veya içinizden dilek tutup bir şeyler dilemek istediğinizde kullanabileceğiniz ürünlerdir. İçerisinde bulunan özel fitil sayesinde kolayca ateşlenen ve özel kağıdı ile uçan balon misali havalanan dilek feneri fiyat olarak da oldukça makul seviyelerdedir. Eğer “Dilek feneri nerede satılır?” diye düşünüyorsanız, ÇiçekSepeti’nde istediğiniz tarzda dilek fenerlerini uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Dilek Feneri Nasıl Uçurulur?

Genelde %100 doğa dostu malzemeden üretilen dilek fenerleri, belli bir süre uçtuktan sonra ateşin sönmesiyle birlikte yere iner. İndiği yer su veya toprak olması fark etmeksizin doğada çabuk çözünen maddelerden üretildiği için çevreye herhangi bir zarar vermemektedir.

  • Öncelikle dilek feneri uçurmak için açık bir alan seçmeniz daha iyi sonuç almanızı sağlar. Fakat açık alanda çok fazla rüzgar olmaması gerekir. Çok fazla rüzgar olan bölgelerde dilek feneri ters dönebilir veya rüzgar nedeniyle parçalanabilir.
  • Aldığınız dilek fenerini uçurmak için öncelikle varsa paketinden çıkarın ve dış kısmında bulunan kağıt alanı havalandırın. Sonrasında ise iç kısmında yer alan mum veya fitili çakmak yardımıyla yakın. Fitil veya mumum tam olarak yandığından emin olduktan sonra dilek fenerini çok fazla şiddetli olmamak kaydıyla dileğinizi tutarak yukarı ittirin.
  • Dilek feneri rüzgarın ve mumun etkisiyle birlikte yavaş yavaş havalanacaktır. Yukarı doğru çıktıkça fenerin görüntüsü size daha hoş bir manzara oluşturacaktır.
  • Özel günlerde misafirlerinize birden çok dilek feneri temin ederek oldukça hoş bir ortam oluşturabilir ve herkese unutulmaz bir anı bırakabilirsiniz.
  • Dilek feneri ateşli bir ürün olduğu için kesinlikle kapalı alanlarda kullanılmamalıdır. Kapalı alanlarda kullanım yangın vb. sorunlar yaşanmasına neden olabilir.
  • Dilek feneri üzerinde bulunan kağıt, ateşe karşı dayanıklıdır. Bu nedenle fener içerisinde yer alan mum veya fitil, kağıdını yakmaz.