Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kağıt Kıskacı ve Zarf Açacağı

Yaşam alanları ve iş yerlerinde hayatı kolaylaştıran birçok ürün kullanılır. Bu ürünlerin bazıları ise ihtiyaç duyulana kadar varlığı pek aranmaz. Fakat bir kere kullanmaya başladığınızda ise ne kadar büyük rahatlık sunduğunu anlamaya başlarsınız. Kağıt kıskacı veya diğer ismiyle klips, bu ürünlerin başında gelmektedir. Kolay kullanımı sayesinde oldukça rahat etmenizi sağlayan evrak mandalları, kıskaç adıyla da bilinmektedir. Masanızı düzenli tutmak ve evraklarınızı belli bir düzen içerisinde sınıflandırmak için kağıt kıskacı modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Not tutucu olarak da klips modellerini kullanmanız mümkündür. Masaüstü not tutucu gibi kullanılmadan önce değeri pek bilinmeyen bir diğer ürün ise zarf açacağıdır. Zarf açma işlemi için özel olarak üretilen bu ürün, zarfların içerisindeki evrakların zarar görmesinin önüne geçer ve rahat bir şekilde zarfı açmanızı sağlar. Metal malzemeden üretilen ve oldukça şık görünen zarf açacaklarını kullanarak kağıt kesiği gibi sorunların da önüne geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ofis gereçleri uygun fiyatlarla Çiçeksepeti Extra’da sizi bekliyor.

Kağıt Kıskası İle Düzenli Bir Ortam Oluşturun

Kağıt kıskacı veya evrak mandalı olarak bilinen ürün genelde yaylı ve yaysız olmak üzere iki farklı çeşide sahiptir. Yaysız olan mandallar genelde alüminyum veya metal malzemeden üretilmektedir. Üretiminde yaya gerek kalmamasının nedeni kavisli tasarımıdır. Esnek yapısı sayesinde yaysız bir şekilde dilediğiniz aralıkta açılma imkanı sunar. Evrakları iki yüzeyin arasına sıkıştırarak düzenli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Yaylı mekanizmaya sahip olan not tutucu klips ise geniş bir boşluk alanı sağlayan yaya sahiptir. Yayın desteği sayesinde evraklarınızı kıskanın arasına yerleştirebilir, sonrasında kıskacı bırakarak sıkıştırabilirsiniz. Yaylı ve yaysız modeller dışında klipsi kıskaçlar da oldukça kullanışlı seçeneklerdir. Yaka kartını giydiğiniz kıyafete tutturmak gibi farklı özelliklere de sahip olan klipsli mandalları birçok alanda kullanabilirsiniz. Kağıt klipsi alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle bir arada tutmak istediğiniz belge sayısını belirlemeniz gerekir. Çok sayıda belge için bir kıskanç arıyorsanız, dayanıklı malzemelerden üretilmiş modelleri tercih etmek önemlidir. Çelik yapısı sayesinde oldukça dayanıklı olan modeller, daha çok kağıdı bir arada tutmak için daha iyi seçimdir. Esnek ve daha az kağıdı bir arada tutmak için ise metal modelleri tercih edebilirsiniz. Renkli tasarımlarda sunulan kıskaçlar sayesinde masanıza veya dosyalarınıza biraz ferahlık katmanız mümkündür. Değişik ebat ve renklerde üretilen evrak mandalları arasından zevkinize uygun seçimler yaparak çalışmalarınıza kendi tarzını yansıtabilirsiniz.

Pratik Kullanım Sunan Zarf Açacağı Modelleri

Farklı malzeme ve markalarca üretilen zarf açacakları, genelde üretildikleri malzemeye göre isimlendirilir. Fakat günümüzde farklı özellikleri ile ön plana çıkan modeller de bulunmaktadır.

  • Metal zarf açacağı: Sap kısmı ve kesici kısmı tamamen paslanmaz metalden üretilen zarf açacağı modelidir. Dayanıklı malzemesi sayesinde çok uzun süreler boyunca kullanılabilir. Tasarımları ile birçok kişinin özel ilgi alanı olan metal zarf açacaklarının kılıç zarf açacağı, bıçak zarf açacağı gibi tasarımları mevcuttur. Ayrıca pirinç zarf açacağı olarak bilinen ve bir kısmı pirinç diğer kısmı metal veya tamamen pirinç malzemeden üretilen modeller de mevcuttur. Oldukça dekoratif olan zarf açacaklarını yaşam alanlarında dekorasyon parçası olarak da kullanabilirsiniz.
  • Plastik ve ahşap saplı zarf açacakları: Sap kısmı dayanıklı ahşap veya plastikten üretilen, kesici kısmı ise paslanmaz çelikten olan zarf açacağı modelleridir. Ergonomik tasarımları sayesinde ele en iyi şekilde oturan açacaklar, zarf açma işlemini rahat bir şekilde yapmanızı sağlar.
  • Mini zarf açacağı: Boyut olarak klasik modellerden kısa olan ve farklı malzemelerden üretilen mini zarf açacakları, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz özelliktedir. Çantanızda, veya cebinizde taşıyabileceğiniz açacaklar, renkli tasarımları ile göze oldukça hoş görünür.
  • Elektrikli zarf açacağı: Elektrik enerjisiyle çalışan ve zarf açma işlemlerinin çok yoğun olduğu yerlerde kullanılan modeldir. Masa üzerinde çok fazla yer işgal etmeyen bu cihaz sayesinde zarf açma işlemleri çok kısa sürer ve zart içerisindeki evraklara asla bir zarar gelmez. Bazı modeller pille çalışırken bazıları ise prize takılarak çalışmaktadır.

Ofis gereçleri başta olmak üzere ihtiyacınız olan tüm ürünler uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde! Hemen mobil uygulama veya www.ciceksepeti.com adresini ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın.