Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kahve Öğütücüler

Beyaz eşya ve elektronik markaları tarafından üretilen küçük mutfak aletleri sizlere zaman kazandırırken, daha lezzetli yiyecek ve içecekler hazırlamanıza katkı sağlar. Kahve öğütücü (kahve çekirdeği öğütücü) modelleri, Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerini saniyeler içerisinde tüketime hazır hale getirir. Kahvenizi çekirdek halinde saklayıp içeceğiniz zaman öğütmeniz, kokusunu ve tazeliğini korumasına yardımcı olur. Öğütme işlemi sırasında yayılan taze kahve kokusu hem sizin hem de misafirlerinizin daha iyi hissetmesini sağlar. Ayrıca, damak tadınıza uygun kahve türünü seçmeniz için size özgürlük sunar. Manuel, otomatik ve ekstra fonksiyonlar sunan birçok kaliteli ve ucuz kahve öğütücüler diğer adıyla kahve çekirdeği öğütücüler ÇiçekSepeti’nde sizleri bekler.

Kahve Öğütücü (Kahve Öğütme Makinesi) Nasıl Kullanılır?

Kahve çekirdeklerinin kavrulduktan sonra uygun koşullarda öğütülmesi doğal aromayı ve yağı hissetmenizi sağlar. Oksijen, nem ve güneş ışığı telvenin kimyasal durumunu zamanla değiştirir. Çekirdek yapıdaki kahvenin dış yapısı, siz öğütme ve demleme işlemini gerçekleştirene kadar zırh görevi görür. Kahvenizi demlemeden hemen önce öğüterek her porsiyonda lezzeti kahveler hazırlayabilirsiniz.

 • Çekirdek boyutu, kahvenin aromasını doğrudan etkiler. Öğütme işlemiyle damak tadınıza en uygun olan aromayı belirleyebilirsiniz.
 • French press, kahve makinesi veya alternatif ürünlere göre öğütme kalınlığını tercih edebilirsiniz.
 • Demleme veya pişirme yöntemlerine göre uygun olan öğütme miktarını seçebilirsiniz.
 • Her fincanda aynı büyüklükte öğütülmüş kahve kullanarak standart bir lezzet oluşturabilirsiniz.

French press kullanarak filtre kahve hazırlamak isterseniz telvenin daha iri boyutlu, kahve makinesi kullanırsanız daha ince boyutlu çekilmesi gerekir. Öğütücü kullanarak aynı kahve türüyle farklı lezzet seçeneklerini deneyebilir, kendi demleme stilinizi oluşturabilirsiniz.

Kahve Öğütücülerin Özellikleri

Elektrikli kahve öğütücüler ya da kahve öğütme makinesi; bıçaklı, konik dişli ve düz dişli olmak üzere üç farklı sistemle öğütme işlemini gerçekleştirir. Düz dişli öğütücü, iki yatay diskten oluşur. Kahve çekirdekleri, düz dişli öğütücünün diskleri arasına sıkışır. Bu sayede tüm çekirdekler, pres yöntemiyle aynı boyuta gelir. Konik dişli sistemle çalışan öğütücü ile çekirdekler ince ince kıyılarak haznenin alt kısmına birikir. Bıçaklı ürünler ise alternatiflerinden farklı olarak paslanmaz çelik bıçaklar ve motor gücüyle kahve çekirdeklerini parçalar. Bıçaklı kahve öğütücü fiyatları diğerlerine nazaran daha ekonomiktir. Öğütücü seçeneklerinin birçoğu ayar düğmesiyle öğütme büyüklüğünü seçmenize yardımcı olur. Öğütme süresi ürünün motor gücüne göre değişir. Yüksek motor gücüyle çalışan elektrikli ürünler, işlevini daha hızlı tamamlar. El değirmenleri de düz dişli öğütücülerle benzer sistemle çalışır. Ancak kahvenizi öğütmek için dişliyi sizin kontrol etmeniz gerekir. El değirmeni kompakt boyutları sayesinde sizlere avantaj sağlar. Ürünü seyahatlerinizde rahatlıkla yanınızda taşıyabilir, gittiğiniz her yerde taze kahve deneyimini yaşayabilirsiniz.

Kahve Öğütücü Modelleri

Elektrikli kahve öğütücüsü modellerinin bazıları işlevini manuel, bazıları ise programlanabilir şekilde gerçekleştirir. Manuel ürünlerin kullanımı için tüketeceğiniz kadar kahveyi öğütme haznesinin içine yerleştirmeniz yeterlidir. Elektrikli manuel modellerin birçoğu ile kahvenin yanı sıra baharat çeşitlerini de öğütebilirsiniz. Programlanabilir ürünler ise sadece kahve çekirdekleriyle çalışır. Üzerlerinde çekirdek haznesi, LCD ekran ve fonksiyon tuşları yer alır. Programlama özelliği olan kahve çekme makinesi, öğütme miktarını önceden programlamanıza yardımcı olur. Tuşların üzerinde bulunan single ve double seçenekleri seçtiğiniz porsiyona uygun olan kahveyi saniyeler içerisinde öğüterek size sunar. Programlanabilir öğütücü seçenekleri her fincanda aynı miktarda kahveyle standart bir lezzet yakalamanıza yardımcı olur. Kahve öğütücülerin tamamının aksesuarları kompakt özelliğe sahiptir. Kompakt özellik sayesinde hazneleri temizlemek istediğiniz zaman kolaylıkla yerinden çıkarabilir ve akan suyun altında yıkayabilirsiniz.

Büyük kahve makinesi almak isteyenlerin araştırmalarını daha iyi yapması önemlidir. Çünkü işletmelerde kullanılan bu tarz kahve yapma makinesi çeşitlerinde özellikler farklılık göstermektedir. Yaşam alanlarında bireysel kullanım için kahve değirmeni veya kahve el değirmeni olarak isimlendirilen pratik ürünler yeterli olurken işletmeler ve ofisler gibi alanlarda elektrikli kahve değirmeni tercih edilmesi daha doğrudur. Elektrikli büyük modeller, pratik bir şekilde istenilen tat ve dokuda kahve elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca yaşam alanlarında kullanabileceğiniz Türk kahve değirmeni, Türk kahvesi tutkunlarının kahve çekirdeklerini kendi sevdikleri şekilde hazırlamasına imkan vermektedir. Bu sayede özel ve kendine has bir tada sahip olan Türk kahvesi elde edebilirsiniz. Bu ürünün filtre kahve değirmeni şeklinde olan çeşitleri de mevcuttur. İçim tarzınıza göre sert veya yumuşak içimli kahveler hazırlamak adına filtre kahve değirmeni kullanabilirsiniz. Dekoratif açıdan Retro bir hava oluşturmak için antika kahve değirmeni tasarımları, yaşam alanları veya işletmeler için oldukça güzel seçeneklerin başında gelir. Seçeceğiniz kahve değirmenin tasarımına dikkat ederek yaşam alanınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Kahve değirmeni fiyatları; marka, ürün özellikleri, kapasite, çekirdek işleme süresi gibi birçok detaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle araştırma yapmak ve kahve öğütücü tavsiye yorumlarını okumak faydalı bir yöntemdir. En çok tercih edilen kahve değirmeni markaları ise şu şekildedir:

 • Kiwi kahve öğütücü
 • Delonghi kahve öğütücü
 • Fakir kahve öğütücü
 • Sinbo kahve öğütücü
 • Bosch kahve öğütücü
 • Cunill kahve değirmeni
 • Tchibo kahve öğütücü
 • Hario kahve değirmeni
 • Russell Hobbs kahve öğütücü

Eğer sizler de kahve çekme makinesinin sunduğu avantajlardan yararlanmak isterseniz, Çiçeksepeti’nin bir araya getirdiği ürünlere göz atabilirsiniz. Ürünler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.