Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
BURADAN
BAŞLAYIN

Kalanchoe

Canlı renklerde çiçekleri ve yaprakları ile göz dolduran birbirinden güzel Kalanşo bitkileri, evlere ve ofislere renk katıyor. Kendinize özel seçebileceğiniz ya da sevdiklerinize hediye olarak gönderebileceğiniz Kalanşo çiçeği, farklı tasarımlarla hazırlanan saksı seçenekleri ile göz dolduruyor. Gösterişli bir iç mekân çiçeği olan Kalanşo, bulunduğu alana dekoratif bir görünüm kazandırıyor. Kutlamalar, özel günler veya açılışlar için sevdiklerinize hediye edebileceğiniz Kalanşo seçeneklerini ÇiçekSepeti'nden inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

Göz Alıcı Kalanşo Çiçeği Türleri

Genellikle Afrika ve Asya’nın tropik bölgeleri ve Madagaskar’da yetişen Kalanşo bitkisinin 125’e yakın farklı türü bulunuyor. Latince Kalanchoe çiçeği olarak adlandırılan bitki genellikle 25 veya 35 cm kadar uzayabiliyor. Kısa boylardaki saksı çiçeği, kalın ve etli yaprakları ile tanınıyor ve bakımı kolay bitkiler arasında yer alıyor. Hava şartlarına dayanıklı ve uzun ömürlü olan Kalanchoe bitkisi, aynı zamanda şık bir dekor olarak kullanılabiliyor. Bulunduğu ortamın atmosferini değiştiren Kalanşo, çiçek sevenler için olmazsa olmaz bitkilerden. Kalanşo çiçeği, minik çiçekleri, sürekli açan tomurcukları ve farklı renk seçenekleri sayesinde ev ve iş yerlerine dekoratif bir hava katıyor. Kalanşo çiçeğinin hoş ve minik yapısıyla çok az yer kaplaması da sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri oluyor.

Birbirinden Güzel Kalanchoe Çiçeği Renkleri

Sukulent familyasından gelen Kalanşo, yıl boyu çiçekli ve yeşil kalan bitkiler arasında yer alıyor. Kalanşo, sonbahardan başlayıp yaz başına kadar hızlı bir şekilde büyüyerek çiçek verebiliyor. Direkt güneş ışığına maruz kalmaktan ve aşırı sudan da hoşlanmayan bitki, aydınlık ve havadar mekânları seviyor. Farklı renkleri ile göze çarpan çiçek her ortama canlılık getiriyor. Ev ve ofis ortamına kolaylıkla adapte oluyor ve pembe, turuncu, lila, beyaz veya sarı renklerde çiçek açıyor. Sağlıklı bir şekilde yetişen Kalanşo; lekesiz, sık yeşil yapraklı ve parlak bir görünüme sahip. Oldukça şık bir salon bitkisi olan Kalanşo, zarif çiçekleri ve etli yaprakları ile dikkat çekiyor. Kalanşo çiçeği renkleri her ortama uyan özelliği ile sıklıkla tercih edilen hediyelik çiçekler arasında yer alıyor.

Anlamları ile Hediyelere İçtenlik Katan Kalanşo Çiçeği

Kalanşo kelimesi düşen ve yeşeren anlamına geliyor. Sukulent familyasına ait bitkilerin genel özelliğini alan çiçek, kırılan dallarından ve yapraklarından yeniden yeşeriyor. Bitki, ismini de bu özelliğinden alıyor. Kalanşo çiçeğinin renklerine göre anlamları değişiyor. Özellikle hasta ziyaretlerinde sıklıkla tercih edilen sarı Kalanşo çiçeği geçmiş olsun anlamını taşıyor. Beyaz Kalanşo çiçeği barışı ve özrü ifade ederken pembe Kalanşo çiçeği ise tebrik ve kutlama için tercih ediliyor. Rengin yoğun enerjisini birebir yansıtan kırmızı renkteki Kalanşo çiçeği ise aşkı ve sevgiyi ifade ediyor. Sürekli oluşan tomurcukları ile tazeliğini kaybetmeyen bu çiçekler arasından hediye seçerek sevdiklerinizin havasını değiştirip onları mutlu edebilirsiniz.

ÇiçekSepeti'nde Kalanşo Çiçeği Fiyatı

Kalanşo çiçeği fiyat olarak bitkinin boyutu ve içinde bulunduğu saksının yapısına göre değişiklik gösteriyor. Bitkileri içinde barındıran şık ve modern tasarımlı saksıların farklı renk seçenekleri bulunuyor. Dört mevsim çiçek açabilen Kalanşo, evinizde veya iş yerinizde şık bir ortam yaratmak ve huzur bulmak için ideal bir seçenek oluyor. Kolaylıkla yetişip büyüyen bu bitkiler, gülü andıran zarif çiçekli yapısı ile kendine özgü şık görünümü ile beğeni kazanıyor. Göz alıcı renk tonları bilinen Kalanşo çiçeklerini satın almak için ÇiçekSepeti en doğru adres. Hemen siz de uygun fiyatlı Kalanşo çeşitlerini inceleyerek kendiniz ya da sevdikleriniz için bütçenize dost bir mutluluk yaratabilirsiniz.