Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kalem ve Silgi

Günlük hayatta en çok kullanılan ürünlerin başında gelen kalem ve silgi, çizim ve yazı gerektiren her alanda önemli bir ihtiyaçtır. Bu ürünlerin kalitesi ve kullanım konforu oldukça önemli bir konudur. Çünkü kalitesiz bir kalem ile yazdıklarınız veya çizdiklerinizden istediğiniz verimi alamazsınız. Aynı şekilde yapılan hataları düzeltmek için silmeniz gereken yerleri kötü bir silgi ile silmeniz, yaptığınız işlemin tamamen boşa gitmesine neden olabilir. Farklı markalar tarafından üretilen kalem ve silgi çeşitleri arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarını belirlemeniz, en iyi ürüne ulaşmanız için en doğru yöntemdir. Kullandığınız kalemin özelliklerine göre silgi almanız, silginin daha iyi performans göstermesini sağlayacaktır. Kalemin uç kalınlığı, türü, ne tür bir yazı veya çizim kalınlığı sunduğu gibi konulara göre seçim yaparak silgi performansını en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. En iyi markaların kalem ve silgi çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti üzerinden hemen sipariş edebilirsiniz.

Kullanışlı ve Konforlu Kalem Çeşitleri

Birçok farklı alanda kullanılan kalemler, kullanılan alanın isteklerine göre tasarımlarla ve özellikler sunulmaktadır. Bu nedenle kalem almadan önce nerede ve ne için kullanacağınıza karar vermeniz, en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

  • Çizim kalemleri, herhangi bir sanat veya iş alanında kullanılan kalem türüdür. Bir meslek veya sanatı icra etmek için kullanılan kalemler, mekanik kalemlerden ayrılır. Tasarım ve görüntü olarak daha farklı olan çizim kalemlerinin gövdesi, dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Yoğun kullanılan kalemler; pirinç, alüminyum veya yüksek kaliteli plastik gövdeye sahiptir. Uç çeşitliliği olarak geniş bir yelpazede sunulan çizim kalemleri, istenilen kalınlık ve çizim performansına göre numaralarla sunulmaktadır.
  • Kurşun kalem, insanların kalem denildiğinde akla gelen ilk kalem türüdür. Farklı kalınlık ve çizim uçlarına sahip olan kurşun kalemler, HB, 2B ve 3B olmak üzere üç farklı grupta sunulur. Bu terimler, kurşun kalemlerin kağıt üzerindeki koyuluğunu belirtmektedir. Yazı yazmak için genelde HB türünü tercih edebilirsiniz.2B ve 3B ise daha koyu tona sahiptir. Karakalem çizim çalışmaları gibi çizimlerde kullanılır.
  • Uçlu kalemler, kurşun kalemlerin biraz daha gelişmiş versiyonudur. Uç denilen ve kömürden üretilmiş malzemenin kalem mekanizmasına takılarak kullanılması ile yazı yazabilirsiniz. Farklı kalınlıklarda sunulan uçlar arasında en çok tercih edilen uçlar; 0.5, 0.7 ve 0.9 mm kalınlığa sahip olan uçlardır.
  • Tükenmez kalem, içerisinde bulunan mürekkep sayesinde belli bir süre boyunca kullanılabilen türdür. İçerisindeki mürekkebin bitmesi sonrasında doldurulmasıyla yeniden kullanılabilir. Fiyatına göre plastik veya daha farklı malzemelerden üretilen tükenmez kalemlerde siyah, mavi, kırmızı başta olmak üzere birçok rengi bulabilirsiniz.

Kullanım Alanına Göre Silgi Çeşitleri

Silgi denildiğinde akla ilk olarak kurşun veya uçlu kalemle yapılan yanlışları düzeltmek için kullanılan tür gelmektedir. Fakat bunun dışında farklı alanlarda kullanılan ve farklı özelliklere sahip olan silgi çeşitleri de bulunmaktadır.

  • Resim ve teknik çizim alanlarında kullanılan hamur silgi, karakalem çizim yaparken derinlik veya parlaklık etkisi vermek istenilen yerlerde kullanılır. Bu silgi türü, kağıt üzerinde işlem yaptığınız bölgeyi silmekten ziyade hafif bir tonlama yapmaktadır. Daha gerçekçi görüntü elde etmek için kullanılan hamur silgiyi el ile kopararak istediğiniz şekle sokabilir veya küçük parçalar halinde kopararak kullanabilirsiniz.
  • Sınav silgisi olarak bilinen ve oldukça işlevsel olan silgiler; PVC içermeyen, toz bırakmayan ve çevre dostu seçeneklere sahiptir. Sınavlarda gönül rahatlığıyla kullanılan bu silgiler, arkasında kalıntı bırakmaması sayesinde profesyonel çizim işlerinde de tercih edilmektedir. Kurşun kalem, boya kalemi ve karakalem çalışmalarında bu silgileri kullanabilirsiniz.
  • Tebeşir tahtası silgisi ve beyaz tahta silgisi, dersliklerde kullanılan tahtaları temizlemek için kullanılan silgilerdir. İz bırakmayan ve yüksek verim sağlayan bu silgiler sayesinde yazılanları kısa sürede temizleyerek tahtayı yeniden kullanabilirsiniz.
  • Mimari çizimler ve ince detaylı planlar için üretilen dust-free toz bırakmayan silgiler; üçgen yapılı köşeleri sayesinde diğer alanlara temas etmeden temizlik yapmanızı sağlar. Oldukça kaliteli olan bu silgiler sayesinde kağıda eliniz temas etmeden silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

En iyi markaların kalem ve silgi çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. İster çoklu alım isterseniz de tekli alımlarla siparişlerinizi hemen oluşturun, kısa sürede teslim edilsin!