Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kalemlik ve Kalem Kutusu

Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi kadar eğitimleri de ebeveynler için oldukça önemlidir. Gelişme çağındaki çocukların anaokulundan yükseköğretime kadar süren bu süreçte birçok farklı ihtiyacı bulunur. Kalemlik veya kalem kutusu, bu temel ihtiyaçların başında gelen ürünler arasında yer almaktadır. Okul çağı gelen çocukların kalemleri ve diğer ekipmanlarını güvenli bir şekilde saklamasını sağlayan kalem kutuları, birçok farklı malzeme ve tasarımla sunulmaktadır. İçerisinde bulunan kalem, silgi, boya kalemi ve diğer ekipmanların korunması için özel ağız kısmı bulunan kalemlikler, fermuar veya düğme gibi açılıp kapanan yapılara sahiptir. Oldukça basit bir ihtiyaç gibi görünse de aslında oldukça önemli olan kalemlik modellerinin çocukların sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Ayrıca boyut olarak da çantada çok yer kaplamadan saklanabilmesi ve dayanıklı olması oldukça önemlidir.

Birbirinden Kullanışlı ve Şık Kalemlik Modelleri

Eğitim hayatı boyunca gerekli bir ürün olan kalem kutusu, farklı yaş grupları için özel tasarımlara sahiptir. Bu nedenle de seçim yaparken yaş grubu ve ihtiyaçlar göz ününde bulundurulmalıdır.

  • İlkokul öğrencileri için tasarlanan kalem kutuları, genelde oldukça renkli ve ilgi çekici baskılarla donatılmaktadır. Üzerinde sevilen çizgi film ve çizgi roman kahramanlarının yanı sıra popüler olan müzik grupları, filmler, sanatçılar gibi birçok detay bulunur. Kız çocukları için pembe ve mor renkler daha çok tercih edilirken erkekler için mavi ve kahverengi renkleri daha çok tercih edilmektedir. Bu yaşlardaki çocukların sağlıklı gelişimi için zararlı madde ve baskı içeren modellerden uzak durulmalı, gerekli testleri yapılmış bilinen markaların ürünleri tercih edilmelidir.
  • Lise öğrencileri için tasarlanan kalem kutuları ilkokul modellerine göre daha sade ve daha kullanıma yöneliktir. Tasarımsal olarak boyutlar ihtiyaçlara göre değişkenlik göstermektedir. Güzel sanatlar lisesinde okuyan bir öğrencinin kalem ihtiyacı ve diğer ihtiyaçlarıyla normal bir lisede okuyan öğrencinin ihtiyaçları benzer olmadığından buna göre seçimler yapılmalıdır.. Renk ve tasarım dışında kalem kutusunun malzeme kalitesi ve dayanıklılığı da oldukça önemlidir.
  • Üniversite ve yüksek öğretim öğrencileri için tasarlanan kalem kutuları ise tamamen işlevsellik üzerine kuruludur. Şık olmanın yanı sıra oldukça sade olan bu modeller, kalemlik görevini yerine getiren ve uzun ömürlü tasarımlara sahiptir. Öğrencilerin rahatça yanlarında taşıyabilmeleri için boyut olarak olabildiğince küçük tasarlanmaktadırlar.
  • Masaüstü kalemlik modelleri ise çalışma masalarının üzerinde bulunan ve tüm kalemlerle benzer boyuttaki ürünleri bir arada tutmanızı sağlayan dekoratif parçalardır. Farklı tasarımlarda sunulan bu kalemlikler, boyut olarak da ihtiyaçlara göre farklılık gösterir. Ayrıca sevdiklerinize hediye olarak da masaüstü kalemlik modellerinden alabilirsiniz. Kişiye özel kalemlik modelleri, mesleklere göre tasarımlarıyla oldukça beğeni kazanırken karikatür kalemlikler oldukça eğlenceli bir hediye vermenize vesile olur.

Kalemlik ve Kalem Kutusu Fiyatları

Anaokulundan yüksek öğrenim çağına kadar her aşamada kullanılan kalem kutusu modelleri, yaşlara göre farklı tasarımlarda sunulmaktadır. İlkokul ve o yaş grubunda çocukların çok sevdiği kahramanlarla süslenen kalem kutusu modelleri lisans ücretleri nedeniyle biraz yüksek fiyatlara çıkabilmektedir. Ayrıca kalem kutusunun malzeme kalitesi, markası, genişliği, kaç gözü olduğu gibi detaylar da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. İlerleyen yaşlarda ise daha çok işlevsellik ve dayanıklılık özelliği ön plana çıkar. Bu nedenle bilinen markaların dayanıklı modellerini tercih ederek oldukça uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Masaüstü kalemlik modellerinde ise boyut, tasarım, kişiye özel seçenekleri ve malzeme gibi detaylar fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Seçtiğiniz tasarımın lisanslanabilir bir tasarımı varsa fiyat olarak biraz daha fazla olabilmektedir.

En iyi markaların kalemlik ve kalem kutusu modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, güvenle sipariş edebilirsiniz.