Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fırın ve Pişirme Kalıpları

İster bir etkinliğe hazırlanın ister sadece mutfakta kendiniz için çeşitli lezzetler deneyin, kalıplar tüm pişirme işlemlerini daha iyi yapmanızı sağlar. Sevdiklerinize patisserie tadında doğum günü pastaları hazırlamak veya yılbaşı gecesinde harika zencefilli kurabiyeler yapmak için birbirinden farklı fırın kalıpları kullanabilirsiniz. ÇiçekSepeti, silikondan teflona kadar farklı malzeme, stil ve boyutlardan oluşan kalıp çeşitleri sunar. Siz de en iyi kalıp çeşitleriyle mutfakta harikalar yaratabilirsiniz.

Eğlenceli ve Pratik Kalıp Modelleri

Kek, kurabiye, tart veya turta gibi lezzetler hazırlamak herkesi mutlu eder. Ancak, mükemmel pişmiş ve tam kıvamında hamur işleri yapabilmek için pişirme kalıbı kullanmak gerekir. Pratik ve kolay bir şekilde formunu koruyan hamur işleri, beş çayında davetlilerinizi şımartmak veya kendinize tatlı bir mola vermek için harikadır. Kelepçeli turta ve kek kalıplarıyla geleneksel tava veya tepsilerin çıkarma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Eğlenceli ve süslü hamur işleri elde etmek için kendinden desenli kalıpları da tercih edebilirsiniz.

Sadece hamur işi değil; çikolata, dondurma veya kurabiye gibi tatları hazırlamak için de kalıplar kullanabilirsiniz. Silikon çikolata kalıpları, yapışma ve dağılma sorununu ortadan kaldırdığı için en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Eğlenceli ve desenli muffin kağıtları ise lezzet kadar sunumların da iştah açıcı olmasını sağlar. Kek, ekmek veya rulo pasta gibi lezzetler için baton kalıpları tercih edebilirsiniz.

Her Mutfağa Uygun Kalıplar

İster profesyonel ister amatör anlamda mutfakla ilgilenin, daha kaliteli ve zengin tatlar elde etmek için çeşitli boyut ve stildeki kalıplardan yararlanabilirsiniz. Kek kalıpları, her evde en çok tercih edilen araçlar arasında yer alır. Ortası delik, şekilli ve derin kalıplar, kekin tam kıvamında pişmesini sağlarken aynı zamanda göze de hitap eder. Döküm, granit, seramik, silikon, cam veya teflon gibi malzemeler ısıyı eşit şekilde dağıtarak keklerin mükemmel biçimde kabarmasına yardımcı olur.

Sevdiklerinize harika bir doğum günü pastası yapmak için çıkarılabilir tabana sahip yaylı kek kalıplarını da tercih edebilirsiniz. Pandispanya hamuru yapabilmek için tepsi şeklindeki düz kalıplar idealdir. Çıkarılabilir taban yapısı ve kelepçeler, kekin veya diğer tatlıların dağılmadan şeklini korumasını sağlar. Böylece dilediğiniz çok katmandan oluşan çeşitli pastalar hazırlayabilirsiniz. Pastanıza daha profesyonel bir hava katmak için çeşitli boyutlardaki kelepçeli kalıp setlerini de tercih edebilirsiniz. Kelepçeli kek kalıplarında cheesecake gibi özel tatlıları da kolayca yapabilirsiniz.

Pişirme Yeteneklerinizi Geliştirin

Pasta ve ekmek pişirme gereçlerine ek olarak, turta, pancake, muffin ve kurabiye kalıpları da mutfağınızı tamamlamanın yaratıcı bir yoludur. Metal turta kalıpları ısıyı çok iyi iletirken, seramik kalıp çeşitleri diğer fırın ve yemek takımlarınızı tamamlayan farklı renk ve şekillerde gelir. Eğlenceli renk ve desenden oluşan muffin kâğıtları, kreasyonlarınıza eğlenceli bir hava katar. Hamur işlerinizi pişerken izlemek istiyorsanız, cam kalıpları da tercih edebilirsiniz. Ne tür kalıp seçerseniz seçin, malzemesi kadar boyutuna da dikkat etmeniz gerekir. 25-26 cm çapındaki kek ve turta kalıpları ortalama ebat kabul edilir. Fırınınız boyutuna ve ne kadar kişiye hazırlayacağınıza göre daha büyük veya küçük ürünleri de alabilirsiniz.

Pişirme yeteneklerinizi katlamak ve mutfak becerilerinizi bir üst boyuta taşımak için farklı desen, stil ve boyutlardaki kalıpları yedekleyebilirsiniz. ÇiçekSepeti, herkesin bütçesine ve ihtiyaçlarına hitap etmesi için kaliteli markaların ürünlerini ucuz kalıp fiyatlarıyla sunar. Siz de mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan yakınlarınız veya kendiniz için birbirinden kaliteli ve işlevsel kalıpları satın alarak damak şımartan lezzetlerin keyfini çıkarabilirsiniz.