Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kamp Ocakları

Outdoor aktivitelerin vazgeçilmez ekipmanlarından olan kamp ocakları özellikle kış kampları için oldukça önemlidir. Islak zeminde ateş yakmakta zorlandığınızda bir kamp ocağından faydalanabilirsiniz. Kamp ocağı ile su ısıtabilir, yemek pişirebilirsiniz. Kamp ocakları yakıt türüne göre farklı isimlerle anılır. Zorlu kamp maceralarında yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz kullanışlı kamp ocağı çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yakıt Türüne Göre Kamp Ocağı Çeşitleri

Kamp ocaklarıyla ısınma ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kullanılan yakıt türüne göre kamp ocakları farklı isimlerle anılır. Gazlı, kartuşlu ve elektrikli kamp ocağı çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanlarını seçebilirsiniz. Katı yakıtlı ocaklar odunla ateşlenir. Kullanımı son derece basit olan bu ocakları yağışlı havalarda yakmak mümkün olmayacaktır.

Basınçlı sıvı ocakları yakmak için ispirto ya da kolonya kullanabilirsiniz. Basınçsız sıvı ocaklarda ise yakıt olarak benzin kullanılır. Düşük sıcaklıkta bile yakabileceğiniz bir ürün olan benzinli ocaklar en pahalı ocak çeşitlerindendir. Gaz ocaklarının ise yakıtı kolay kolay bulunmaz.

Kamp Ocağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp ocağı seçerken konaklayacağınız alanın özelliklerini ve arabanıza olan uzaklığını hesaba katmanız gerekir. Arabanız kamp alanına yakında elektrikli modelleri tercih edebilirsiniz. Kamp ocağı çakmak gazlı olarak da üretilir. Arabanızdan uzakta konaklayacaksanız bu ocakları kullanabilirsiniz.

Dağa tırmanacağınız ya da doğa yürüyüşleri yapacağınız zaman sırt çantanızda taşıyabileceğiniz boyutlarda olan kamp ocaklarını tercih edebilirsiniz. Ocağı yakacağınız kamp alanının sıcaklığı da oldukça önemlidir. Fiziki koşullara bağlı olarak gazlı, kartuşlu, elektrikli ya da benzinli modelleri yanınıza alabilirsiniz.

Kullanışlı Kamp Ocağı Modelleri ÇiçekSepeti’nde

İlk kez kamp yapacaksanız ocak tercihini kartuşlu modellerden yana yapabilirsiniz. Taşıması ve kullanması son derece kolay olan bu ocaklarla doğa ortamında lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Deneyiminiz arttıkça diğer ocakları kullanarak sizin için hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Kamp ocağı fiyatları kullanılan yakıt tipine göre değişir. Çanta boyu ya da büyük ocaklardan size en uygun olanlarını tercih edebilirsiniz. İndirim fırsatlarından yararlanarak kaliteli ocak çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kamp deneyiminizi kolaylaştıracak pratik kamp ocağı modellerini ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.