Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Kangurusu

Bebebeğiniz doğduğu ilk günden itibaren bakımınıza ve ilginize ihtiyacı var. Bebeğinizin dünya üzerinde kendisini en güvende hissettiği yer, sizin kokunuzu soluyabileceği kollarınızdır. Bu nedenle de bebekler genelde anne ya da babalarının kucaklarında durmak isterler. Ebeveynler bebeklerinin bu ihtiyacını karşıladıklarında bebekler çok daha sakin ve mutlu olur. Ancak bebeğiniz sürekli ağlıyor ve hep sizin kucağınızda durmak istiyorsa işte o zaman işler sizin için çok daha zor bir hale gelebilir. İşte bu konuda belki de en büyük destekçiniz bebek kangurusu olur, bebeğinizi taşımada size büyük bir destek sağlar.

Bebek Kangurusu Kullanmak Gerçekten Gerekli mi?

Bebeğinizle birlikte gün içinde rutin işlerinizi yaparken zorlanabilirsiniz. Bebeğiniz sakince bir yerde yatarken ve siz bir işle meşgulken, bir anda ağlayıp kucağa alınmak isteyebilir. Bu durumda işinizi erteleyip hemen bebeğinize ihtiyaç duyduğu ilgiyi göstermeye başlarsınız. Böyle bir anda en büyük yardımcınız kanguru olabilir. Ergonomik kanguru modelleri böyle zor durumlarda kaldığınız zamanlarda size destek olmak için üretilir.

Evde bebeğinizle başbaşayken ve aniden dışarıya çıkmanız gerektiğinde bunu pratik bir şekilde nasıl halledeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Kucağınızda mı taşımalısınız yoksa bebek arabasını mı kullanmalısınız? Aslında bunun için çok daha pratik kullanıma sahip başka bir bebek eşyası daha bulunmaz. İşinizi kolaylaştıracak en pratik çözüm bir bebek kangurusudur. Bebek kangurusu, bebeğinizi güvenle sararak onu vücudunuzla bir bütün haline getirir. Böylece bebeğinizle birlikte dışarıya çıkmak çok daha kolay ve pratik bir hale gelir.

Bebek Kangurusu Kullanmanın Faydaları

Bebek taşıma kanguru kullanmanız hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını iyi yönde etkiliyor. Bebeğinizin sağlığını olumlu etkiliyor çünkü; bebeği direkt olarak kucağınıza aldığınızda yanlış pozisyonda tutup incitebilir, bunun sürekli tekrarlanması durumunda bebeğinizde onun ifade edemediği fakat ağlayarak rahatsızlığını dile getirdiği eklemsel ağrılara istemeden neden olabilirsiniz. Ana kucağı kanguru ile bebeğinizi incitmeden en doğru pozisyonda keyifle uzun süre taşıyabilirsiniz.

Kanguru kullanmak sizin için de olumlu çünkü; bebeğinizi kucağınızda desteksiz bir şekilde taşımak kol, bel ve bacaklarınıza orantısız yük dağılmasına neden oluyor. Bunu sürekli ve uzun süre yaptığınızda kas ağrıları meydana gelebiliyor. Bebeğinizi kanguru ile taşıdığınızda hem siz hem de bebeğiniz çok daha rahat edebilir, birlikte pek çok işin üstesinden gelebilirsiniz.

Miniğiniz İçin Kullanışlı Bebek Kanguru Modelleri ve Özellikleri

Sizin ihtiyaçlarınız ve bebeğinizin gelişim özelliklerine göre kanguru çeşitleri bulunur. Ürün modeline göre taşıma kapasiteleri değişen modellerin yanı sıra bebeğiniz doğduğu andan itibaren uzun süre kullanabileceğiniz modeller vardır. Yenidoğan kanguru, henüz çok minik olan bebeğinizi kucağınızda taşımanız için esnek şallardan ve özel kumaşlardan meydana gelir. Bel destekli kanguru ise bebeğinizin hareketlenmeye başladığı 3. ayın sonundan itibaren kullanılabilir. Bebeğinizin kilo ve boy gelişimi de kanguru ana kucağı seçiminde oldukça önemlidir. En doğru bilgi için, incelediğiniz ürünlerin detay bilgilerini okuyabilir, kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, bebeğinizin doktorundan konu hakkında öneri alabilirsiniz.

Bebek kanguru modelleri, kucakta yüzü anneye dönük, kucakta yüzü dışa dönük ya da sırtta olmak üzere farklı pozisyonlarda taşımaya imkan sağlar. Bu sayede hem kendiniz hem bebeğiniz için ideal pozisyona sahip olan ürünü alabilirsiniz.

Bebeğinizi taşımanın en kolay ve güvenilir yolu olan en iyi kanguru modellerini CicekSepeti adresinde bulabilirsiniz. Satın alacağınız ürünleri listeleyip, kanguru fiyatları ve modelleri arasında kıyaslama yapabilir, sizin için en ideal ürünü CicekSepeti adresinden satın alabilirsiniz.