Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kaplumbağa Bakım Malzemeleri

Yavaş hareket eden ve oldukça sakin bir yapıya sahip olan kaplumbağalar, uygun ortamlar oluştuğunda evde beslemesi son derece kolay canlılar. Yaşam alanı, besin ve diğer takviye edici unsurlar sağlandığı takdirde bu canlıları ev yaşamının bir parçası haline getirmek basit olur. Güvenli ve rahat bir yuva oluşturarak kaplumbağalara en iyi şekilde bakmak mümkün. Özel kaplumbağa yemleri, vitaminleri, akvaryumları ve adaları gibi birçok gerece ihtiyaç duyacağınız bu süreçte gereken ucuz ve en iyi kaplumbağa bakım ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, evinizin rahatlığında online olarak sipariş verebilirsiniz.

Besleyici ve Doğal Kaplumbağa Bakım Ürünleri

Ağırkanlı doğaları sebebiyle insana huzur veren bu sevimli hayvanlar genelde otçul olmalarıyla beraber; böcek ve solucanları da rahatlıkla yiyebilir. Ancak ev ortamında temin etmesi zor olan bu yiyecekler yerine, özel kaplumbağa yemlerinden faydalanmak akıllıca olur. Yaşına uygun olarak seçeceğiniz bir yem çeşidi ile onun tüm yiyecek ihtiyacını ve bakımını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. İçerisinde besin olarak ihtiyaç duydukları bileşenleri barındıran bu yemler, gammarus kabuklu canlısının kurutma işleminden geçip sterilize olmuş hallerinden oluşur. Su yüzeyinde kalan yapıları sayesinde onlar için yemesi oldukça kolay bir yem olarak dikkat çeker.

Su kaplumbağaları için gereken tüm besin maddelerinin bulunduğu stik formdaki yemler oldukça pratik. İçerisinde doğal sağlıklı kabuk ve iskelet sistemi için gereken kalsiyum miktarını barındıran bu çubuk şeklindeki yemler balık yumurta akı, gammarus, midye, buğday akı, lesitin gibi maddelerden meydana gelir. Su kaplumbağalarına enerji veren vitaminler ve amino asitlerle zenginleşen bu yem çeşitleri mineraller bakımından da oldukça besleyici. Lezzetli ve kolay sindirilebilir özellikteki çubuk yemlerin ihtiyaca ve beklentiye göre farklı çeşitleri arasından dilediğinizi kolayca seçebilirsiniz.

Kaplumbağa Bakımında Önemli Yeri Olan Vitamin Takviyeleri

Evcil hayvanlar için hayati önem taşıyan takviyeler, kaplumbağalar söz konusu olduğunda da önemini korur. Kaplumbağa bakımındaki günlük besin ihtiyacını karşıladıkları yemlere ek olarak alacakları vitaminler, sağlıklı bir ömür sürmeleri adına fayda sağlar. İçerisinde belli oranlarda A, D3, E, C, B1, B2, B6, B12, K3 gibi onlarca vitamin türü bulunan takviyeler kullanabilirsiniz. Hayvanların kabuk ve kemik yapısını korumak için, bu vitaminlerin beslenme rutinine eklenmesi faydalı olabilir.

Kaplumbağaların doğal ortamdan alamadıkları D3 gibi elzem vitaminleri dışarıdan ek besin olarak almak onların vücut direncini artırır ve hastalıklara karşı korumaya yardımcı olur. Veterinere danışarak ve paketteki talimatlara uyarak suya veya yeme belli sayılardaki damlalar şeklinde karıştırma yoluyla hayvana rahatça verebilirsiniz.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Kaplumbağa Bakım Ürünleri ÇiçekSepeti’nde!

Üstü açık elips şeklindeki küçük kaplumbağa havuzu, özellikle yavrular için sevimli bir yaşam alanı sağlar. Salınım yapmayan kaliteli plastik malzemesi ile öne çıkan lüks yuvarlak bahçe ise palmiye detayıyla fark yaratır. Doğal ortamlarına yakın kaya ve küçük adacıklar barındıran kaplumbağa adası şık tasarımıyla göze çarpar. Bu ada dizaynı onların güneşlenme, dinlenme ve hareket etme gereksinimlerini en iyi şekilde karşılar. Kaplumbağalara canlı yem vermek için kullanabileceğiniz plastik cımbız ise, işinizi oldukça kolaylaştıran yardımcı ekipmanlardan birisi olarak ön plana çıkar.

Kaplumbağa kabuk koruyucu ve sertleştirici jel çeşitleri ise kabuklu canlı bakımında hayati önem taşır. Kabuğu dezenfekte eder, parazitlerin yerleşmesini ve hastalık oluşmasını engeller. Kabuğun doğal görünümünü ve parlaklığını korumaya yardımcı olan bu ürün dokuyu beslenerek sert kalmasına da olanak verir. Tüm kaplumbağa bakım ürünlerini her bütçeye uygun ucuz fiyat seçenekleri ile ÇiçekSepeti sayesinde satın alabilirsiniz.