Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kaplumbağa Yemi

Sakin doğaları ve son derece yavaş hareket eden yapılarıyla bilinen kaplumbağalar, evde beslemeye uygun hayvanlar arasında yer alır. Doğal yaşam alanına yakın ortamlarda kolaylıkla besleyebileceğiniz kaplumbağaların bakımındaki en önemli noktalardan biri yem seçimidir. Su ve kara kaplumbağaları için özel olarak bir araya gelen besin öğelerinin bulunduğu yemler, onların yaşamlarını sürdürmeleri için ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri içerir. Özel yemler ve vitamin takviyeleri kaplumbağaların beslenme süreçlerinde önemli rol oynar.

Kabuklu bir vücut yapısına sahip olan kaplumbağalar, özel beslenme rutinine ihtiyaç duyarlar. Alacakları besinler, vücut ve kabuk sağlıklarını aynı oranda ilgilendirir. Otçul ve etçil olmak üzere her iki türde gıda alabilirler. Sürüngen çeşidinde yer alan bu hayvanların yiyebileceği içeriklere sahip olan farklı yemler bulunur. Tane şeklinde olanların yanında, çubuk formdaki ürünler de kaplumbağa besleyenler için oldukça pratik bir seçim olabilir. Kaplumbağa besleme sürecinde ihtiyaç duyacağınız ucuz ve en iyi yem çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde keşfedebilir, online olarak kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Besleyici Kaplumbağa Yemi Çeşitleri

Beslediğiniz kaplumbağanın yaşına ve türüne uygun olan yem çeşitlerine yönelmek bu süreçte atacağınız önemli adımlar arasındadır. Yavru ve yetişkinler için ayrı üretimleri bulunan seçenekleri değerlendirmek, beslenme sürecini daha verimli kılar. Karides olarak bilinen gammarus adlı kabuklu canlı orjinal bir kurutma işleminden geçerek steril hale gelir. Bu işlem sonrasında elde edilen yemler, kaplumbağaların gerek duyduğu tüm besin maddelerini içinde barındırır.

Bitkisel karışımlardan oluşan çeşitler ise özellikle otçul kaplumbağaların beslenmesinde son derece önemli bir yer tutar. Farklı yağ ve proteinlerle zenginleşmiş bu çeşitteki yemler, onların direnç seviyelerinin artmasına katkı sağlar. Ayrıca kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olmaları kabuk ve kemik gelişimleri için fayda yaratır.

Değişik Formlardaki Kaplumbağa Yemleri

Görünüm olarak balık yemlerini andıran ve minik silindirlere benzeyen stik formdaki çeşitler pratik olmalarıyla ön plana çıkar. Bu çeşitteki ürünler su yüzeyinde kalabilir. Böylelikle kaplumbağalar yemleri kolaylıkla yiyebilir. Günlük olarak ihtiyaç duydukları protein miktarını alabildikleri besinler sayesinde, bu sevimli sürüngen hayvanlar sağlıkla yaşamını sürdürürler. Paket içerisinde bolca bulunan ürün, uzun süreli kullanıma uygun olmasıyla da tercih sebebi olur.

Balık yumurta akı, midye, gammarus, buğday akı gibi maddelerden meydana gelen çubuk yemler; su kaplumbağalarına enerji veren minerallere, vitaminlere ve amino asitlere sahip olmalarıyla fark yaratır. Besleyici özellikteki bu yemler kaplumbağalar için oldukça lezzetli öğünler hazırlamanıza yardım eder. Ayrıca kolay sindirilebilen yapıları bu pratik ürünü daha da cazip hale getirir.

Zengin İçerikli Kaplumbağa Yemleri ÇiçekSepeti’nde!

Kaplumbağaların günlük beslenme rutinlerine eşlik eden takviye besinler, onların doğal ortamlarında aldıkları önemli vitaminleri ev ortamında da almalarını sağlar. Özellikle D grubu vitaminlerin temini noktasında hayat kurtaran bu takviyeler onlarca çeşit vitamini de içerir. İçerisinde ideal miktarlarda A, C, E, D3, K3, B1, B2, B6, B12 gibi vitamin çeşitleri bulunan damla şeklindeki bu ürünü yemeğe veya suya karıştırabilirsiniz. Genel sağlık durumlarına olumlu etkiler yapan ve hastalıklara karşı koruyan ek gıdalar kabuk ve kemik gelişimine de faydalı olur.

Kaplumbağalar başta olmak üzere, diğer sürüngen türlerine de uygun olabilen yem seçeneklerine plastik kutu ve poşet gibi farklı paketlemelerde rastlayabilirsiniz. Evinde sürüngen hayvan besleyenler, veteriner hekimler, klinik sahipleri, hayvanat bahçesi görevlileri gibi kişiler nitelikli ve ucuz kaplumbağa yemi seçeneklerini araştırmak ve keşfetmek ister. Siz de her bütçeye hitap eden uygun fiyatlı tüm kaplumbağa yemlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, evinizin rahatlığında güvenle satın alabilirsiniz.