Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Karbonhidrat Tozu

Hedeflediğiniz kondisyona ve hayalinizdeki vücuda ulaşmak için en az yaptığınız antrenmanlar kadar antrenman sürecinde beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmeniz son derece önemli. Bunun yanında hekim kontrolü ve profesyonel antrenör tavsiyeleri doğrultusunda besin takviyeleri kullanmanız da hedefinize ve hayalinize ulaşmanız noktasında size yardım edebilir. Kilo kontrolü, hacim kazanma ve antrenman esnasında performans artırma gibi amaçlarınız varsa; ÇiçekSepeti’nden karbonhidrat enerji tozu jeli çözümlerinden ihtiyaç duyduklarınızı satın alabilirsiniz.

Performansınızı Karbonhidrat Enerji Tozu ve Jeliyle Artırın

Düzenli olarak antrenman yapan profesyonel ya da amatör bir sporcuysanız, antrenman öncesinde veya esnasında tüketebileceğiniz karbonhidrat içerikli besin takviyelerine gereksinim duyabilirsiniz. Zira yoğun antrenman programı ve diyet nedeniyle kaslarınız, yeterince karbonhidrat alamayabilir, bunun sonucunda da antrenmanlarınızda istediğiniz performansa ulaşamayabilirsiniz. Bu aşamada devreye giren karbonhidrat enerji tozu jeli çeşitleri, beklentilerinizi karşılar. Doğrudan enerji verme özelliğine sahip olan ya da antrenman öncesi (pre-workout) olarak nitelendirilen, içerik bakımından daha zengin çeşitleri bulunan ürünler geliştirilmekte. ÇiçekSepeti’nden satın alabileceğiniz enerji verme özellikli ürünler, toz ve jel formunda olabilir. Toz yapısındaki çözümleri, tavsiye edilen gramajda ve yine önerilen miktarda suyla karıştırarak tüketebilirsiniz. Şeker, sodyum, vitamin, mineral, glutamin ve L Karnitin gibi birçok destekle gelen besin takviyeleri, diyet sürecinizi aksatacak derecede yüksek kalori içermez. Temel işlevleri size spor esnasında hemen kullanılabilir enerji sağlamak olan enerji tozlarından bazıları, yüksek miktarda mineral sunarak antrenmanlarınızdaki dayanıklılığınızı da artırabilir.

Antrenman Öncesi Ürünleriyle Çıtayı Yükseltin

Enerjinizi daima yüksek tutmak, antrenmanlarınızda daha iyi performans gösterebilmenizi sağlayabilir. Antrenman öncesi ürünlerini kullanmanız, çalışmalarınızda ekstra set ya da sayılar çıkarmanıza yardım edebilir. Beta alanin, kreatin monohidrat, taurin gibi temel bileşenlerin yanı sıra; protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral bakımından zengin olan antrenman öncesi besin takviyeleri, antrenmanları verimli geçirebilmenizde anahtar rol üstlenir. Genel itibarıyla toz formda üretilen ve enerji tozları gibi tavsiye edilen miktarda tozu, suyla karıştırarak tüketmeniz gereken antrenman öncesi takviyeler, metabolizmanızı hızlandırabilir. Zira bu tür ürünlerde yüksek oranda kafein bulunabilmekte. Antrenmanlarınızı, iş çıkışı yapıyorsanız böylesi çözümleri kullandıktan sonra bünyeniz alışana kadar uykusuzluk gibi etkilerle karşılaşmanız olası. Kaliteli amino asit profilleri sayesinde kısa ve orta vadede hacim kazanmanıza ve kas kütlenizi artırmanıza da destek verebilecek antrenman öncesi ürünleri, yağ içermemekte. ÇiçekSepeti’ndeki ürünlerin içerik profillerini inceleyerek antrenman rutinlerinize ve beslenme alışkanlıklarınıza en uygun çözümü alabilirsiniz.

Kaslarınızdaki PH Seviyesini Artırarak Güç Kazanın

Amino asit ve amino asit türevleri içeren karbonhidrat enerji tozu jeli çeşitleri, tercih edeceğiniz markanın geliştirdiği ürün doğrultusunda yapısal ve işlevsel açıdan değişiklik sergileyebilir. Böylesi ürünlerin başında ise beta alanin, tribulus terrestris gibi performansınızı artırabilen sıra dışı besin takviyeleri de bulunuyor. Bir aminoasit türevi olduğu bilinen ve daha çok hayvansal kaynaklı proteinde yer alan beta alanin, yalnızca vücut geliştirme antrenmanlarınızda değil kardiyo çalışmalarınızda da size destek olabilir. Özellikle dayanıklılık gerektiren antrenmanlardan önce ve sonra kullanabileceğiniz beta alanin temelli takviyeler, toz formunda üretilmekte. Profesyonel antrenörlerinizin önerisi ile yanına farklı takviyeler ekleyerek de kullanabileceğiniz beta alanin, bu sayede daha etkin hâle gelebilir. Uzak Doğu geleneksel tıbbında değerlendirilen en önemli bitkilerden üretilen tribulus terrestris de vücudunuzda gerçekleşen protein sentezine yardımcı olurken nitrojen dengesinin kurulmasına katkıda bulunabilir. Genellikle kapsül formunda üretilen ve birçok amino asitle desteklenen ürünleri, alışveriş listenize ekleyip satın aldıktan sonra antrenman sürecinde düzenli kullanmanız yararlı olabilir.

Güç ve dayanıklılık gerektiren antrenmanlar yapıyor, performansınızı artırabilecek besin takviyeleri edinmeyi planlıyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki karbonhidrat enerji tozu jeli çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.