İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kartuşlar

Yazıcı ve fotokopi makineleri, ofislerde olduğu kadar evlerde de kullanılan fonksiyonel elektronik cihazlar arasında yer alıyor. Kullanılan bu cihazların ana işlevi kartuş ve toner yardımıyla gerçekleşiyor. Çoğu mürekkepli yazıcı iki veya dört kartuşun bir kombinasyonu ile çalışıyor. Bazı fotoğraf yazıcıları 6 ile 12 mürekkebe ihtiyaç duyabiliyor. Gelişmiş yazıcı türlerinden bazıları ise 8 farklı renk tonuyla yazdırma işlemi gerçekleştiriyor. ÇiçekSepeti, farklı kombinasyonları içeren kartuş paketleri ile kullandığınız cihaza ve modeline uygun ürünleri bir araya getiriyor. Siz de ihtiyacınız olan rengi belirleyerek seçim yapabilir, farklı markalara ait kartuş seçenekleri arasından dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kartuş Dolum Seti Özellikleri

Kartuşun işlemesini sağlayan mürekkep, hazne içerisinde baskı oluşturarak sıvıyı baskı sırasında salgılıyor. Salgılanan mürekkebe ait rengi, ilgili seriye bağlı olarak pigment bazlı veya boya bazlı seçenekler arasından belirleyebilirsiniz. Canlı renkteki baskılar ve fotoğraflar üretmek için boya bazlı mürekkepler öncelikli tercihler arasında. Pigment bazlı mürekkepler, boya bazlı olanlar kadar parlaklık vermese de daha kısa kuruma süreleri sunuyor. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, bir baskı oluşturmak için kağıt üzerine damlalarla etki ediyor.

Bir kartuştaki mürekkep miktarı, 8 ml ila 127 ml arasında değişiyor. Boyutlar kullanım alanına göre belirlendiği gibi, yazıcı markasına göre de değişkenlik gösterebiliyor. Küçük işletmeler ve fotoğrafçıların öncelikli tercihi olan kartuşları aynı zamanda kişisel kullanım amacıyla da seçebilirsiniz. Bu noktada kartuşun işlevi ve amacı ürün boyutunu belirlemeye yardımcı oluyor. Sık baskı yapanlar için XL boyutlar verimli bir kullanım sunuyor. Az baskı ve kopyalama yapanlar için ise standart boyutlar yeterli olabiliyor. Mürekkep kartuşları, açılmadan 2 yıla kadar dayanabilme özelliğine sahip. Bir kartuşun tahmini sayfa sayısını ifade eden sayfa verimi ise kısa bir not dikkate alındığında 500 sayfayı bulabiliyor.

Toner Kartuş Çeşitleri ve Kullanımı

Hem yazıcı hem fotokopi makineleri için aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kartuş seçeneği bulunuyor. Cihaza uygun seçimler yapmak ve doğru kararlar vermek için göz önünde bulundurabileceğiniz bazı durumlar yer alıyor:

  • Ofiste kullanılan makineler için toner ve kartuş seçimi söz konusu olduğunda OEM kartuşlar yüksek kalitesi ve güvenilirliği ile öne çıkıyor. Düşük arıza oranına sahip olan bu kartuş çeşidi, aynı zamanda yüksek kalitede çıktılar sunuyor.
  • Yeni uyumlu kartuşlarda bulunan parçalar, çeşitli cihazlarda kullanılabilecek fonksiyona sahip. Uygun fiyatlara ulaşabileceğiniz yeni uyumlu türler ile birden çok yazıcı markasında kaliteli baskılar elde edebilirsiniz.
  • Geri dönüşüm programlarına sahip kartuşlar, boş kartuşların parçalara ayrıldıktan sonra fabrikaya geri gönderilmesiyle birçok işlemden geçiyor. Yeniden üretilmeye müsait modeller, aşınmış parçalarının değiştirilmesi ve sonrasında test edilerek satışa sunulması sonucu kullanıcılarıyla buluşuyor. Uygun fiyata sahip olmalarının yanı sıra yüksek verimlilikleri ile öne çıkıyor.
  • Yeniden doldurulabilir kartuşlar, orjinal kartuşlara birer alternatif oluşturması bakımından sık tercih edilenler arasında. Ucuz seçenekler arasında sayılan bu kartuş türlerinin tekrar doldurarak kullanabilirsiniz.

Kartuş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer yazıcılar ve fotokopi makineleri için toner kartuş satın alırken, çoğu teknolojik alette olduğu gibi hangi tür ürünün, kaç sayıda ve hangi fiyata alınacağı gibi noktalara öncelik verebilirsiniz. Bazı temel noktaları göz önünde bulundurarak kullanım amacınıza uygun kartuşu seçebilirsiniz:

  • Toner kartuşları kullanan çeşitli marka ve tipte lazer baskı cihazları olduğundan, kartuş satın alırken hangi model için seçim yapacağınızı göz önünde bulundurmak önem taşıyor. Özellikle toner kartuşların bir çoğu parça numarasına sahip oluyor. Bu numarayla cihazınıza uygun kartuşu kolaylıkla seçebilirsiniz.
  • OEM kartuşlar, aynı üretici tarafından üretilen kartuş modelleridir. Bu nedenle markaya ait mürekkep kartuşunu OEM kartuşlar için marka adıyla tespit edebilirsiniz.
  • Çoğu kullanıcı, seçtiği kartuşun maksimum sayıda sayfa yazdırmasını bekliyor. Ürün kodları bu noktada bir rehber niteliği taşıyor. Yüksek verime sahip kartuşlar üzerinde ‘X’ sembolünü görebilirsiniz. Bu sembol maliyetin sayfa verimine bölümüne ile elde edilen sonucun yüksek olduğunu temsil ediyor.
  • Kartuş fiyatları ile ilgili doğru seçim yapmak için alacağınız ürüne ait bazı özelliklere dikkat edebilirsiniz. Ürünün ne tür işler için kullanılacağını ve hangi kaliteye ihtiyacınızın olduğunu bilmek alışveriş sırasında ideal ürünü tercih etme şansınızı artırıyor.

ÇiçekSepeti aracılığıyla kartuş çeşitleri ve setleri arasından cihazınıza uygun olan ürüne ait ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Hesaplı seçenekler arasından bütçenize uygun tercihler yaparak online alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.