Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Karyolalar

Yatak odalarının demirbaşı olan karyola, isim olarak oldukça eskiyi çağrıştırsa da güncel olarak kullanımı devam ediyor. Farklı birçok özellik ve modelde üretilen karyolalar; tek kişilikten çift kişiliğe, bazalıdan bazasıza, ahşaptan ferforjeye, Montessori modellerden genç odalarına kadar birçok farklı alternatifte sunulur. Ölçü ve genişlik olarak da oldukça farklı seçenekleri bulunan karyola modelleri, ihtiyaçlara göre tercih edilmelidir. Eğer yaşam alanınıza ekstra bir depolama alanı eklemek istiyorsanız bazalı modelleri tercih etmeniz gerekirken daha şık ve ferah bir ortam için ayaklı karyola modellerini seçebilirsiniz. İsteğiniz ve beklentiniz her ne olursa olsun yaşam alanınız için uygun karyola modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Farklı Karyola Modelleri İle Kullanışlı Yaşam Alanları

Birçok farklı ölçüde sunulan karyola modelleri malzeme olarak da farklı seçenekler sunar. Ahşap, ferforje, MDF, metal, pirinç gibi dayanıklı malzemelerden üretilen modeller, uzun ömürlü olmanın yanı sıra dekoratif olarak da oldukça şıktır. Karyola seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken asıl konu ise ihtiyaçların belirlenmesidir. Hangi ölçüde, ne tarzda ve hangi işlevselliği sunan karyola sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek bunu düşünerek seçim yapmanız faydalı olacaktır.

  • Tek kişilik karyola modelleri genellikle 90 x 190 karyola ya da 90 x 200 karyola gibi ölçülerde satılır. Farklı ölçülerde karyola modelleri bulabileceğiniz gibi seçim yaparken alacağınız yatağın boyutunu ya da yatağınız varsa o boyutu dikkate almalısınız. Farklı markaların, farklı malzemelerden ürettiği karyolalarda tek kişilik 120 x 200 karyola gibi seçeneklerde mevcut. Malzeme olarak ise ferforje en çok tercih edilen olsa da ahşap, pirinç ve metal gibi karyola modelleri bulabilirsiniz. Malzeme ve renk seçimi yaparken odanın genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmanız sağlıklı olacaktır.
  • Çift kişilik karyola modelleri 140 x 190 karyola gibi ölçülerden başlar ve 180 x 200 karyola modellerine kadar uzanır. Çift kişilik yatakların tercih edildiği yer olan ebeveyn odaları, dekoratif açıdan oldukça fazla parça içerir. Bu nedenle karyola seçerken odanın genel tarzı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca odanın ölçüsü ve diğer eşyaların kaplayacağı alan da diğer etkenler olarak öne çıkar. Dayanıklı malzemeden üretilen ve güçlü çerçeve profillerine sahip olan modelleri tercih ederek rahat bir uyku çekebilirsiniz.
  • Çocuklar için özel olarak tasarlanan karyola modelleri bebeklikten gençliğe kadar rahatlıkla kullanılabilir şekilde tasarlanır. Dayanıklı malzemesi çocukların her türlü hareketi kolayca yapabilmesini sağlar. Bariyerleri bulunan modeller küçük çocukların uyku sırasında yataktan düşmesini engeller. Ayrıca son yıllarda oldukça revaçta olan Montessori karyola modellerini tercih ederek çocuklarınıza uyku eğitimini kolaylıkla aşılayabilirsiniz. Yere oldukça yakın olan bu ürünler sayesinde çocuklarınız daha rahat hareket eder. Erkek ve kız çocukları için özel renklerde tasarlanan karyolalar sayesinde istediğiniz çocuk odasını rahatlıkla kurgulayabilirsiniz.
  • Genç odaları için üretilen karyola modelleri genellikle modern ve canlı renklerden oluşur. Özgün ve göz kamaştırıcı tarzları sayesinde gençlerin enerjisini sanatsal bir tasarım anlayışıyla bu karyola modellerinde görebilirsiniz. Ahşap, ceviz, maun, beyaz, kırmızı gibi renklerde üretilen modeller son derece güvenli ve dayanıklıdır. Ayrıca karyolaların odada bulunan çalışma masası, dolap ve diğer tüm aksesuarlarla uyumlu olması bütünlük açısından önemlidir. Genç odası karyola modellerinde süper kahramanlar, meyve desenleri, parlak tonlar ise en çok görülen tasarımlardır.

Fonksiyonel Özellikler Sunan Karyola Modelleri

Karyola modelleri, malzeme kalitesi ve boyutları dışında farklı fonksiyonları ile de ön plana çıkar. İçinde depolama alanı olanlar, korumalık sunanlar veya çekmeceli modeller arasından sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Bazalı karyola modelleri hem tasarım açısından hem de fonksiyonellik açısından oldukça kullanışlıdır. İç kısmında yer alan baza sayesinde ekstra bir depolama alanına sahip olmuş olursunuz. Kullanım açısından da oldukça basit olan bazalı karyola, dik durma emniyeti sayesinde açık pozisyonda rahat durur. Tek elle kolayca açılır ve içine istediğiniz ürünü yerleştirebilirsiniz.
  • Eğer yeterli depolama alanınız varsa bazasız karyola modellerini tercih edebilirsiniz. Ahşap ya da ferforje olan bu modeller şık görüntüsünün yanı sıra oldukça hafiftir. Ayakları sayesinde yerden belli bir mesafe yukarıda olurlar. Bu sayede temizlik yapmak ve yerlerini değiştirmek zahmetsiz olur.
  • Karyola modellerini tek başına alabileceğiniz gibi set halinde de alabilirsiniz. Yatak, karyola ve komodinden oluşan bu üçlü setler ihtiyaçlarınızı bir arada gidermenizi sağlar. Aynı zamanda tasarım olarak bir bütünlük oluşturmak açısından da setler doğru seçimdir. Üçlü setler dışında yatak ve karyolanın bir arada sunulduğu ikili setler de mevcuttur. Bu setlerin yanına alacağınız nevresim takımları sayesinde istediğiniz tarzı yaşam alanlarında oluşturabilirsiniz.
  • Karyola modelleri arasında yer alan ve alt bölmesinde çekmece bulunan ürünler oldukça fazla rağbet görür. Farklı boyutlarda çekmeceler sunan bu modeller görüntü olarak hoş olmanın yanı sıra içerisine çarşaf, yatak örtüsü, pijama, yastık kılıfı, çamaşır veya çoraplar için ekstra depolama alanı sunar.

Yatak odası, çocuk odası ve genç odası başta olmak üzere yaşam alanlarında kullanabileceğiniz karyola modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Uygulama ya da web sayfası üzerinden filtreleme alanını kullanarak aradığınız modeli bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.