İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kaseler

Mutfak-sofra grubunun en sık kullanılan ürünlerinden biridir kaseler.Günün her öğününde kullanılabilen kaselerin içleri çukur şeklindedir. Böylece özellikle sıvı yemekleri, atıştırmalıkları tüketirken sıklıkla kullanılır. Kahvaltılardan akşam yemeklerine, ara öğünlere kadar çok çeşitli zamanlarda kullanılabilen kaseler, günümüzde dekoratif olarak da kullanılabiliyor. Farklı malzemelerden üretilen çeşitli tasarımlarıyla kaseler, evleri ve ofisleri süslüyor. Kaselerin farklı kullanım alanları bulunur:

 • Kaseleri en bilindik haliyle mutfaklarda kullanabilirsiniz. Çorbalardan atıştırmalıklara, tatlılardan ana yemeklere kadar her şey kaselerde servis edilebilir.
 • Yatak odası ve çocuk odası gibi alanlarda kaseleri ihtiyaçlarınızı giderecek şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin makyaj malzemelerinizi kaselerin içine koyabilir, plastik ya da ahşap ahşap kaselerin içine çocuklarınızın boyalarını yerleştirebilirsiniz.
 • Salonlarda ise kaseler daha çok dekoratif bir ürün olarak kullanılabilir. Raflara dizilen kaseler şık bir görüntü oluşturur, dekorasyonunuzu tamamlar.

Kase Modelleri ve Özellikleri

Kase çeşitleri farklı malzemelerle çeşitli boyut ve şekillerde tasarlanabilir. Kare kaseler, yuvarlak kaseler, ayaklı kaseler, büyük ve derin kaseler gibi seramik kaseler, cam kaseler, ahşap kaseler, porselen kaseler de bulunur. Paşabahçe, Lav, Kütahya Porselen, Keramika gibi markaların çok çeşitli kase modelleri arasından hem kendiniz hem de sevdikleriniz için ürünler seçebilirsiniz. Set ve tekli olarak satılan kaseler sayesinde dilediğiniz büyüklükte ve tarzda ürüne sahip olabilirsiniz. Kaselerin kullanılabileceği alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kase çeşitleri ile çorba ve benzeri sıvıları şık bir şekilde servis edebilirsiniz. Kase setlerini tercih ettiğinizde sofranıza bir bütünlük hakim olur.
 • Büyük sofralarda salataları servis etmek için geniş ve derin salata kasesi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
 • Tatlı, dondurma servislerinde de set halindeki kaseleri tercih edebilirsiniz. 
 • Çerez ve cips gibi atıştırmalıkların sunumunda şık kase çeşitlerini kullanabilirsiniz. 
 • Daha büyük, geniş ve ahşap gibi malzemelerden üretilen kaseler sayesinde ekmek, poğaça, simit gibi lezzetleri sofralarınıza şık bir şekilde taşıyabilirsiniz. 
 • Küçük ve kahvaltılık olan kaseler ile kahvaltı sofralarında reçel ve sürülebilir kremaları servis ederek sofranızı renklendirebilirsiniz. 
 • Dekoratif bir öge olarak kaseleri salonda, çalışma odasında ve yatak odasında kullanabilirsiniz. Sehpa üstlerindeki dağınıklı toplamak için, kitaplıklarda çeşitli ürünlerin bir arada durmasını sağlamak için, banyolarda içine kişisel bakım ürünlerinizi koymak için kaseleri tercih edebilirsiniz.
 • Ayrıca içine herhangi bir şey koymadan da büfelerde ve kitaplıklarda çeşitli kaseleri sergileyebilirsiniz.

Kaselerin üretiminde genellikle seramik, cam ve porselen gibi kırılgan malzemeler kullanıldığı için kaseleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Ürünleri dolaplara yerleştirirken üst üste koyuyorsanız dikkatli olmanız gerekir. Çatlayan, zedelenen veya kırılan ürünlerin gıda ile temas etmesi uygun olmadığı için atılması gerekir. Ürünleri yıkarken ve kurularken de dikkatli olmanız, daha uzun süre sevdiğiniz kaseleri kullanmanızı sağlar.

Çeşitli Kaseler ile Şık Sofralar Oluşturun

Sofraların vazgeçilmez ürünlerinden olan kaselerin kullanımıyla ve seçimiyle ilgili ayrıntılar da vardır. Kase seçimi yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Her şeyden önce kasenizin rengini ve modelini seçerken kendi zevkinizi ön planda tutmalısınız. Bunun yanı sıra evdeki kişi sayısı, ağırladığınız misafir sayısı da kase setleri seçiminde önemlidir. 6 veya 12 kişilik setleri tercih ederek büyük misafir sofralarında kolaylıkla sunum yapabilirsiniz. 
 • Kaseleri her ne kadar kendi tarzınıza göre seçseniz de mutfak ürünlerinizde genel bir uyum olmasına dikkat edebilirsiniz. Yemek takımlarınız ile kaseleri ayrı aldıysanız aralarında bir benzerlik olmasına, biraz uyum olmasına özen gösterebilirsiniz. 
 • Yemek alışkanlıkları da kase seçiminde önemlidir. Örneğin salata kasesini seçerken büyük kaseleri mi seviyorsunuz, çorbanızı daha geniş bir kasede mi içmeyi seviyorsunuz, bunlara uygun seçim yapabilirsiniz. 
 • Tatlı ve dondurmalar için de çeşitli kaseleri tercih edebilirsiniz. Çorbalar ve diğer sıvıların sunumunda genellikle kulpsuz kase modelleri tercih edilse de tatlı sunumlarında sıklıkla kulplu modeller kullanılır.
 • Bunlar haricinde dekorasyon ürünü olarak kase tercih ediyorsanız ev dekorasyon ürünleri arasından kendi zevkinize ve evinize göre uygun fiyatlı kase modelleri arasından dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca sevdikleriniz için hediye olarak da kase setleri ve şık kaseleri tercih edebilirsiniz.

Kase çeşitlerinin aynı zamanda servisiyle ilgili de birtakım farklılıklar, kurallar bulunur. Bu kurallar:

 • Eğer sofrada çorba ikram edilecekse çorbalar sofrada doldurulur. Çorba, tencereden servis kasesine aktarılır ve sofrada çorba kaseleri doldurulur. 
 • Süt tatlılar ve dondurmalar kup olarak da bilinen kaselerde servis edilir. Sütlü tatlılar aynı zamanda tatlı kaşığı ile birlikte servis edilir. Kupların altında da bir servis kasesi ve onunla birlikte peçete eklenir. 
 • Kahvaltılar için kullanılacak reçellik ve sos kaseleri de daha önceden doldurulup sofraya götürülür.

Kase fiyatları ürünün malzemesine, boyutuna, tasarımına ve işçiliğine göre çeşitli fiyatlara sahip olabilir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde birbirinden şık ve kullanışlı kaseleri bulabilirsiniz. Ayrıcalıklı ödeme imkanları ve teslimat seçenekleri ile dilediğiniz ürüne hemen ulaşabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.