Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kayak Snowboard Gözlüğü

En sevilen kış sporlarından biri olan kayak, bazı ekipmanlarla birlikte yapılması gereken sporlardandır. Profesyonel olarak bu sporu yapanlar, kış tatili ya da kayak tatili yapmak isteyenler için en önemli ekipmanların başında kayak gözlüğü, kayak kaskı gibi ekipmanlar yer alır. Kayak ve snowboard gözlüğü çeşitleri, normal gözlüklere göre çok daha farklı özelliklere sahip olan gözlüklerdir.

 • Kayak gözlükleri, güneşten yansıyan zararlı ışınları göze zarar vermesini engellemeye yardımcı olur.
 • Yine güneşten gelen zararlı ışınların göze zarar vermesini, gözde yanıklar oluşmasını engeller.
 • Darbelere karşı dayanıklı olduğu için koruma sağlar.
 • Kayak gözlüklerinin boyutları da biraz büyüktür. Bu sayede hem gözlerinizi hem de göz çevrenizi tam koruma altına alır.

Kayak gözlüğü veya snowboard gözlüğü şeçerken şunlara dikkat edilebilir:

 • Kayak/snowboard gözlükleri, gözlük camının rengine göre farklı kullanım alanlarına sahiptir. Dolayısıyla ilk olarak bu ayrıma dikkat etmeniz gerekir. Güneşli bir günde kayak yapmak için sarı, mavi ya da gri lenslere sahip olan gözlükleri; kar yağışı olan bir günde kayak yapacaksanız sarı ve rose tonlarında lenslere sahip olan gözlükleri tercih etmeniz gerekir. Her hava durumuna göre kayak ya da snowboard gözlüğü almak istemeyenler ise polarize gözlükleri tercih edebilir. Polarize gözlükler, her hava koşuluna göre renk geçişleri sağlayıp en iyi görüş açısını sunar.
 • Buharlanma sorununu ortadan kaldıran çift camlı modeller de mevcuttur. İki cam arasında hava boşluğu bulunan ve camlar arasında ısı yalıtımı olan modelleri tercih ederek kolay bir sürüş yapabilirsiniz.
 • Alacağınız kayak gözlüğünün UV ışınlarına karşı korumalı olup olmadığına da dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kayak/snowboard gözlüklerinin UV ışınlarına karşı koruyucu olması gerekir. Bu sayede gözleriniz en iyi şekilde korunabilir.

Farklı özelliklere sahip olan kayak gözlükleri ve snowboard gözlüklerinin farklı fiyatları vardır. Gözlüklerin sahip olduğu özelliklere göre de fiyatları şekillenir. En iyi performansı sunan, en kullanışlı gözlükleri ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz.

Kayak Snowboard Kaskı

Kayak ve snowboard gibi kış sporlarına ilginiz varsa kullanmanız gereken ekipmanlardan biri de kayak/snowboard kasklarıdır. İster profesyonel olun isterseniz spora yeni başlamış biri; güvenlik, her zaman ilk kuraldır. Dolayısıyla iyi bir kask seçimi de birçok negatif durumla karşılaşmanızın önüne geçer. Kayak/snowboard kasklarının farklı özellikler vardır ve her kullanıcı için farklı bir kask modeli en iyi sonucu verebilir.

 • Kayak veya snowboard esnasında başınızın gerekli sıcaklığa ulaşmasını sağlar.
 • Snowboard kaskı ve kayak kaskı modellerinin dış yüzeyi son derece serttir. Böylece güvenli bir spor deneyimi için koruma sağlar.
 • Kulaklıklı kayak kaskı modelleri aynı zamanda kulaklarınızı daha iyi şekilde ısıtır ve sıcaklık açısından son derece konforlu bir deneyim yaşabilirsiniz.
 • Kayak kaskı modelleri arasında ter ve nem gibi durumların önüne geçen modeller de vardır. Bu sayede performans etkilenmez.

Kayak veya snowboard kaskı alırken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • İlk olarak kaskın başınıza tam olarak oturması son derece önemlidir. Daha büyük ya da daha küçük kasklar tam koruma sağlayamayabilir.
 • Kaskınızın kayak&snowboard gözlüğünüz ile de uyumlu olması gerekir. Ekipmanları aynı anda taktığınızda görüş açınızda bir sorun olmamalıdır.
 • Kaskın en iyi performansa sahip olabilmesi için emme ve darbe etkisine dair güvenilirlik sertifikaları olmalıdır. Kaskın arkasında bu sertifikaları görebilirsiniz.

Kayak ve snowboard kaskıyla birlikte kullanabileceğiniz diğer yardımcı ekipmanları da online olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kayak Snowboard Ekipmanlarını Keşfedin!

Her yaştan birey için farklı snowboard ve kayak kaskı ve snowboard ve kayak gözlüğü modellerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca kış sporları esnasında ihtiyacınız olan tüm ürünler online olarak satın alabilirsiniz. Fiyatları her bütçeye uygun olan modeller arasından kendiniz için en uygunu seçerek sporunuzu keyifli ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz!