Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Keçeli Kalem

Oldukça kullanışlı bir malzeme olan keçe, tekstil ürünlerinden boyama kalemlerine kadar birçok alanda tercih edilmektedir. Verilen şekli koruması ve lifleri sayesinde boyayı aktarabilmesi nedeniyle boyama kalemlerinde de keçe kullanılmaktadır. Birçok farklı alanda kullanılabilen keçeli kalemler, içerisindeki mürekkep veya boyayı keçe uçları ile kağıda ya da farklı yüzeylere aktarır. Renkli mürekkepleri canlı bir şekilde iletebilen keçeli kalemler ile yapılan çizimler ve boyamalar oldukça parlak görünür. Bu nedenle özellikle çocuklar, boyama yaparken keçeli kalemleri kullanmayı daha çok sever. Boyama dışında çizim, not alırken alt çizme veya özel bir tarihi belirtmede renkli keçeli kalemler tercih edilmektedir. Kolay yazma ve boyama imkanı sunan keçeli kalemler, bastırmaya ihtiyaç duymadan kağıt üzerinde rahatça kayar. Kalemlerin dış kaplaması genelde plastiktir ve uzun süreli kullanım için uygundur. Ayrıca dikkat çekmesini istediğiniz yerlerde kullanabileceğiniz fosforlu keçeli kalemler de oldukça kullanışlı ürünlerdir. En iyi markaların keçeli kalem çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Kullanışlı Keçeli Kalem Çeşitleri

Birçok farklı marka tarafından üretilen keçeli kalemler; tasarım, renk paleti, kullanılacak yüzey ve alana göre farklı şekillerde sunulmaktadır. İhtiyacınız olan alan uygun şekilde seçeceğiniz keçeli kalemlere dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Fosforlu keçeli kalem, dikkat çekmesini veya parlamasını istediğiniz alanlarda kullanabileceğiniz bir çeşittir. Test kitaplarındaki cevap kontrolleri, not alırken başlık atma veya önemli yerleri çizme, doğru ve yanlış işaretlemeleri yapma gibi alanlarda kullanılabilir. Özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen fosforlu keçeli kalemler geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Farklı renklerde üretilen kalemleri tek tek satın alabileceğiniz gibi birçok farklı rengi bir arada sunan setler şeklinde de alabilirsiniz. Fosforlu keçeli kalemle çizilen bölgelerde altında kalan yazı görünür. Bu sayede notlarınızda belirtmek istediğiniz yerleri herhangi bir zarar vermeden öne çıkarabilirsiniz.

Keçeli boya kalemleri, desen ve boyama işlemleri için kullanılmaktadır. Kalemlerin uç kısmında bulunan keçe uçlar sayesinde şekiller ve desen çizimlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sert bir yapısı olan keçe, çizim yaparken bükülmez. Bu sayede yaptığınız çizimlerde beklediğiniz sonuçları almanız kolaylaşır. Kalın uçlu keçeli kalemlerle çektiğiniz çizgiler daha kalınken ince uçlu keçeli kalemlerle daha narin çizimler yapabilirsiniz. 0,5 mm, 0,7 mm gibi uç çeşitleriyle sunulan keçeli kalemlerden ihtiyacınıza uygun olanı seçerek boyama veya çizimlere başlayabilirsiniz.

Keçeli kalemler, kullanılacakları yüzeylere göre de farklı özellikler sunmaktadır. Emici bir yüzey olduğu sürece hemen hemen her yüzeyde keçeli kalem kullanabilirsiniz. Örneğin; tuvale yapılacak çizimlerde taslakların oluşturulmasında keçeli kalem kullanımı faydalı bir yöntemdir. Farklı kalınlıktaki uçlar ve renkler ile çizimin tüm detaylarını taslak olarak ortaya net bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kağıt dışında keçeli kalemler, deri ve ahşap yüzeylerde de kullanılmaktadır. Deriye çizim yapabilen keçeli kalemlerle ayakkabı boyamadan tekstil ürünleri üzerinde çizim yapmaya kadar birçok işlem yapılabilmektedir. Ahşap yüzeylerde kullanılan keçeli kalemlerle ise ahşap üzerine çizim veya boyama yapma işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Keçeli Boyama Kalemi Setlerini Keşfedin

Keçeli boyama kalemlerini tek tek alabileceğiniz gibi özel olarak oluşturulan setler şeklinde almanız da mümkündür. Keçeli boyama kalemi seti, hızlı kuruma sunan kalemleri sayesinde boyama işlemini pratik bir şekilde yapmanızı sağlar. Başlık atmada, alt çizmede veya çizim yapmada kullanacağınız tüm renkleri setler halinde daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca set içerisinde farklı uç kalınlığı bulunan kalemlerde sunulabilmektedir. Bu sayede farklı yerlerde gereken tüm kalınlıkları tek seferde temin edebilirsiniz. Tüm renk ve uç çeşitlerini bir arada sunan keçeli boyama setlerini sevdiklerinize hediye olarak vermeniz, onlara güzel bir sürpriz olacaktır.

Stabilo, Faber Castell, Bic, Carioca, Pritt başta olmak üzere en iyi markaların keçeli kalem çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.