Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kedi Malzemeleri

Can dostlarınız kedilerin daima mutlu olmasını istiyorsanız, onların ihtiyaçlarına uygun kedi malzemeleri edinmelisiniz. Bu doğrultuda kedi kumu, kedi maması, oyuncak, yatak gibi ürünleri inceleyebilirsiniz. Kedilere özel ürünleri hem evde baktığınız hem de dışarıda yaşama tutunmaya çalışan dört ayaklı dostlarınız için ÇiçekSepeti’ne özel avantajlarla edinebilirsiniz.

Karnı Tok Kedi, Mutlu Kedidir

Yavru veya yetişkin olması fark etmeksizin, gün içerisinde bolca enerji tüketen kedilerin ortak beklentisi, leziz ve besleyici yiyeceklerle karınlarını doyurmaktır. Kedilerin yaşlarına, kondisyonlarına ve başka bazı değişkenlere göre kuru ve yaş mamalar bulunmaktadır. Markaların genellikle hayvansal kaynaklı proteinlerle destekledikleri kuru mamalar, kedilerin günlük enerji ihtiyaçlarına yanıt vermekte. Dengeli yağ ve karbonhidrat içeriği bulunan mamalarda, kedilerin temel yeteneklerini korumalarına yardımcı Taurin gibi katkılar da yer alıyor. Kuru mamaların kedilere verilecek miktarını, veteriner hekimlerin tavsiyeleri doğrultusunda ayarlamalısınız. Bunun yanı sıra kuru mama kaplarının yakınına bir kap da temiz su bırakılması gerekiyor zira kuru mama, yapısı itibarıyla kedileri susatıyor.

Kedinizin su ihtiyacını doğal şekilde karşılarken aynı zamanda vitamin ve mineralce zengin bir mama tüketmesini istiyorsanız, konserve ya da poşet formundaki yaş mamaları tercih edebilirsiniz. Aromaları gibi içerikleri de değişebilen ürünleri, kedinizin yaşı ve ağırlığı doğrultusunda seçebilirsiniz.

Yemek Sonrası Tırmalama ve Tuvalet Vakti

Kediler, içgüdüsel olarak tırnaklarını düzeltmek ve vücutlarını esnetmek adına bir yerleri tırmalamaya meyillidir. Evinizdeki eşyalarınızın bu süreçte zarar görmesini engellemek için kedi tırmalama aksesuarları edinebilirsiniz. Duvara asılabilen, mobilyaya sarılabilen, halı gibi yere yayılabilen pek çok tırmalama ürünü var. Size düşen, evinizdeki kedilerin alışkanlıklarını gözlemleyerek en çok hangi alanda tırmalama yaptıklarını belirlemek ve ÇiçekSepeti üzerinden bir veya birkaç tane tırmalama malzemesi almak.

Daha birkaç aylıkken tuvalet eğitimi kazanan kediler, köpeklerin aksine uygun buldukları yerlere değil de dışkı ve idrarlarını gömebilecekleri yerlere tuvaletlerini yaparlar. Bu noktada evinizdeki kedileriniz için bir kedi tuvaleti ya da tuvalet kabı olarak değerlendireceğiniz bir ürün almanız gerekir. Kedi kumu konusunda ise kedinizin kuma yaklaşımına göre adım atmanız uygun olur. Zira kimi kediler silika kumlarda rahat ederken bazıları bentonit kumları benimseyebiliyor, kimileriyse çam peletinden üretilen çözümlere kolayca alışabiliyor. Tabii her bir kedi kumunun kendine özgü avantaj ve dezavantajları bulunuyor, seçim sürecinde bu unsurları dikkate almanız yerinde olacaktır.

Hiçbir Kedi Oyun Saatlerini Kaçırmaz

Evinizde birden fazla kediniz varsa genellikle birbirleriyle oynamayı tercih edebilirler, av-avcı rolüne girip birbirinden komik hâllere girebilirler. Ama tek bir kediye kucak açtıysanız, onun arkadaşı sizsinizdir ve oyun saatlerinde oyuncaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sesli toplar, kedi oltaları, oyuncak fareler ve daha nicesi, kedilerin keyifli zaman geçirmesini sağlar. Kediniz henüz yavruysa ve içgüdüsel olarak elinize atılıyorsa, onu bu alışkanlığından kedi oltası ve ucunda oyuncak bulunan benzeri kedi malzemeleriyle vazgeçirebilirsiniz. Bu sayede hem ellerinizde çizikler oluşmaz hem de ufaklıklar oyun saatlerinde bolca enerji atabilirler. Onların bir şeyleri “yakalama” gereksinimini, hareketli ve sesli oyuncakların yanında kedi lazerleriyle de karşılayabilirsiniz.

Kedileriniz balkon ve pencere gibi alanlarlarda zaman geçiriyorsa ve onun için endişe ediyorsanız balkon filesi kullanabilirsiniz. Böylece kedinizin hem güvenliğini alır hem de onun için endişe etmezsiniz.

Tüylü dostunuzun uyku vakitlerinde kıvrılıp yatabileceği bir kedi malzemesi arıyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki ürünleri mutlaka inceleyin. Kedi minderleri, kedi yatakları, tırmalama alanlı kedi evleri ve daha nicesi, kedilerinizi bekliyor. Kolayca temizlenebilen ve oldukça dayanıklı materyallerden üretilen çözümler, kedilerinizin favorisi olacak.

Eğer siz de evinizdeki ve sokaktaki kedi dostlarınızın sağlıklı ve mutlu olmasını arzu ediyorsanız, ÇiçekSepeti kataloglarında yer alan tüm ürünleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.