Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kedi Mama Su Kabı

Evinizde baktığınız kedi dostlarınızın yeterli miktarda ve düzenli beslenmeleri oldukça önemli. Zira farklı farklı karakterlere sahip olan sevimli tüy yumaklarından bazıları, mama yeme konusunda epey hevesli olabilmekte. ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabileceğiniz kedi mama su kabı modelleri sayesinde kedinizin yeme içme alışkanlıklarını düzenleyebilir, onların daha sağlıklı büyüyüp gelişebilmelerine, ilerleyen yaşlarında ise kilolarını korumalarına yardım edebilirsiniz.

Standart Kaplarla Leziz Mamalar Servis Edin

Kediniz için çiğ besleme, BARF diyeti ve benzeri uygulamalar yapmıyor, bunların yerine ona kuru mama, ödül maması ve aralıklı olarak yaş mama vermeyi uygun buluyorsanız, standart kaplar mama servislerinde gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Sert polikarbon, çelik gibi farklı materyaller kullanılarak üretilen ve boyutları değişiklik gösteren ürünler, kedinizin mamasını rahatça yemesine yardımcı olur. Aynı kapları dilerseniz küçüklere su vermek için de değerlendirebilirsiniz. Ancak ilgili kaplara su koyduktan sonra kap içindeki suyu belirli aralıklarda yenilemeniz gerekir. Zira havada uçuşabilen toz zerreleri su yüzeyinde birikebilirken alışkanlıkları nedeniyle su içme öncesinde patisini suya daldırabilen tüylü dostlarınız, suyun ilk andaki hâlini yitirmesine neden olabilir.

Şayet evde birden fazla kediniz varsa, her biri için ayrı ayrı kaplar da alabilirsiniz, geniş bir kap alıp her birinin aynı kabı kullanmasını da bekleyebilirsiniz. Ancak bazı kediler, oyun saatlerinde ve günün geri kalanında evdeki kedi arkadaşlarıyla iyi geçinse de yemek saatlerinde diğer kedilerle aynı kabı kullanmak istemeyebilir. Kedinizin davranışları doğrultusunda, ÇiçekSepeti üzerinden farklı mama ve su kapları edinebilirsiniz. Bunun yanında, aralarında yaş farkı olan kedileriniz için de ayrı ayrı kaplar almanız gerekebilir çünkü yaş farkı çok olan kedileriniz için kullandığınız mamaların içerikleri normal mamalardan farklı olabilmekte.

Otomatik Kedi Mama Su Kabı Modelleri

Kedilerin büyük kısmı, kimi zaman kendi sağlıklarını da olumsuz etkileyecek şekilde sık yeme eğiliminde. Özellikle lezzetli kuru mamalarla sürekli baş başa kalan tüylü ufaklıklar, kendilerini engelleyen bir unsur olmazsa, gün içerisinde çok defa mama kabının başına geçebilmekte. Ancak ne var ki ev içinde yeterince hareket edemeyen ve bu nedenle gerektiği kadar enerji harcamayan kedilerin tükettikleri gıdalar, onlara depolanmış yağ olarak geri dönebiliyor. Eğer bu durumun önüne geçmek istiyorsanız otomatik mama kaplarından destek alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürüne göre farklı genişlikte mini mama depoları bulunan ve elektronik altyapıya sahip otomatik mama kapları, belirlediğiniz saatlerde ya da zaman aralıklarında, kedinizin kolayca ulaşabileceği hazneye mama konumlandırır. Böylece tüylü dostunuz, yalnızca belirlediğiniz saatlerde mamaya ulaşabilir. Kedinizin almayı düşündüğünüz otomatik mama kabına mesafeli yaklaşıp mama yemeyeceğinden endişe ediyorsanız, ses ve görüntü kaydı oynatabilen ürünlere yönelebilirsiniz. Sizin sesinizi duyup görüntünüzü gören küçük dostunuz mama yemeye ikna olacaktır. Evde uzun süre bulunamayacağınız zamanlarda bu tür mama kaplarının size kedinizin beslenmesi konusunda büyük yardımı dokunabilir.

Tüylü ufaklıkların doğaları gereği hareket hâlindeki sudan su içme eğiliminde oldukları belirtiliyor. Kimi kediler, standart kedi mama su kabı modellerinden su içebilirken bazıları ise su içmeme konusunda ısrarcı olabilmekte. Tabii onların bu yaklaşımı pek sağlıklı değil. Kedinizi su içmeye ikna edemiyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki su pınarı modellerini inceleyebilirsiniz. Tasarımları bakımından birbirinden ayrılsa da işlevleri suyu hareketlendirmek ve kap içerisindeki suyu süzerek sürekli içilebilir kılmak olan ürünler, kedinizi su içme yönünde ikna edecektir.

Siz de kedinizin daha rahat ve ölçülü şekilde beslenmesini arzu ediyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki kedi mama su kabı çeşitlerini inceleyebilir, beklentilerinize yanıt veren ürünleri ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz.