Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kedi Tasması

Özgürlüğüne düşkün olsa bile ev ortamını epey seven kediler, maceraperest ruhları ve meraklı doğaları gereği, zaman zaman bahçe ve kapı önüne çıkmak isteyebilir. Böylesi zamanlarda onların güvenliğini sağlamak ve onların da kendilerini güvende hissedebilmeleri için kedi tasması kullanabilirsiniz. Ufaklıkların boyunlarına takılabilen veya vücutlarını saran yapıdaki tasmalar, gerek tasarımlarıyla gerekse renkleriyle büyük çeşitlilik göstermekte. Özel üretilen künyeler de kedinizin kimliğinin belli olması ve sahipli bir canlı olduğunun tespit edilebilmesi noktasında oldukça işe yarar. Eğer evinizi meraklı tüylü dostlarınızla paylaşıyorsanız, ÇiçekSepeti’nden satın alabileceğiniz kedi tasma ve künyesi modellerini, küçüklerle yapacağınız dış mekân gezintilerinde değerlendirebilirsiniz.

Sevimli Miniklere Kedi Tasma ve Künyesi

Evinize konuk olarak gelip evin sevimli bir üyesine dönüşen tüylü dostlarınızı, küçüklüklerinden itibaren nasıl bir eğitime tabi tutarsanız, büyüdüklerinde de küçüklükte edindikleri davranışlarını sürdürebilirler. Bu noktada, can dostunuz yetişkin bir kediyse ve kedinize tasma almayı düşünüyorsanız, tasma kullanma sürecinde biraz zorluk yaşamanız muhtemel. Bu zorlukları aşmak için doğrudan boyunlarına takılan türde değil de vücutlarına takılan formdaki kedi tasmalarını tercih edebilirsiniz. Vücutlarını sarabilen yapıda olabildiği gibi geçmeli yapıda da üretilebilen kedi göğüs taslamaları, kedinizin, boyun tasmasına göre kendini rahat hissetmesini sağlayabilir. Şayet sahiplendiğiniz pofuduk, henüz bir yavruysa, işiniz biraz daha kolay. Zira yavrular, henüz çevrelerindeki birçok şeye karşı doğrudan bir tepki geliştirmediklerinden boyun veya kedi göğüs tasmalarına alışmaları kısa sürebilmekte. Zaten ufaklıklar, tasmaya alıştıktan ve gezintiye çıkmanın tadını aldıktan sonra tasmanın sesini bile duysalar, tasmanın takılmasını kendileri isteyecektir.

Kedi künyesi konusu da tasma ile benzerlikler taşımakta. Yetişkin kedilerden bazıları, boyun tasmalı yapıdaki kedi künyelerini konforlu bulmazken nispeten uysal kediler ise sahiplerine zorluk çıkarmamakta. Tabii tüylü dostlarınıza küçüklüklerinden itibaren künye kullanma alışkanlığı kazandırırsanız, her iki taraf da rahat edebilir.

Dayanıklı Tasmalar ve Kediye Özel Künyeler

Bir kedi dostu olarak, kedi tasmalarını kullanma konusunda çeşitli çekinceleriniz olabilir. Bu çekincelerin başında, tasmaların ne denli güvenli olduğu ve tasma kayışlarının, kedilerin hareketlerine dayanıp dayanmayacağı gelmekte. Satın alacağınız boyun ve kedi göğüs tasmalarının farklı ebatlarda üretildiğini bilmeniz yerinde olur. ÇiçekSepeti’nden dilediğiniz kedi tasması ve künye modellerini sipariş vermeden önce, kedinizin ölçülerini almanız, boyun ve göğüs çevresini bir mezura yardımıyla ölçmeniz ve edinmeyi planladığınız ürünlerle bu ölçüleri kıyaslamanız gerekir. Sonrasında aklınıza takılan sorular olursa, ürünü geliştiren marka ya da size sunan satıcıyla iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun çözümü satın alabilirsiniz.

Bahçeli bir evde yaşıyorsanız, bir apartman dairesinde yaşıyor ve kedinizin apartman içerisinde dolaşma gibi alışkanlıkları varsa, tüylü dostunuzun sokakta dolaştıktan sonra eve gelen türden bir yaramazsa, kedi künyesi almanız mutlaka gereklidir. Çünkü küçükler, kimi zaman sokaktaki ya da bahçedeki arkadaşlarıyla oyuna dalıp zaman zaman yollarını kaybedebiliyor. Böylesi istenmeyen bir durumla karşılaştığınızda kedinizin adının ve sizin telefon numarasının yazılabildiği kediye özel künyeler tüylü dostunuzun sizinle yeniden buluşmasını sağlayabilir. Öte yandan, yine böylesi tatsız durumlarla karşılaştığınızda daha kesin sonuçlar almanızı sağlayabilecek ürünler de yok değil. Örneğin kimi kedi künyeleri NFC destekli çiplere sahip olmakta. Birkaç yıl boyunca etkin şekilde çalışabilen çipli künyeler, kedinizi bulan kişilerin yardımıyla aktif hâle geliyor ve web üzerinden kedinizin bulunduğuna dair bilgiler aktarabiliyor. Kedinizi bulan kişilerin GPS koordinatlarını görebilmeniz sayesinde kedinize ulaşmanız mümkün olmakta.

Eğer siz de evinizi bir ya da daha fazla kediyle paylaşıyor, onların güvenliklerini maksimum düzeyde sağlamayı ve ufaklıkları ara sıra gezdirmeye çıkarmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki kedi tasma ve künyesi modellerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz.