Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kedi Vitamini Ek Besini

Kediler dönem dönem ek besinlere ve vitamin takviyelerine ihtiyaç duyabilir. Veteriner hekiminiz önerdiği takdirde kediniz için bu ek besin içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Evcil dostunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan vitamin, mineral ve besin takviyeleri, sindirim sisteminin sağlıklı işleyişi için de etkilidir. En iyi kedi vitamini seçenekleri ÇiçekSepeti’nde!

Farklı Problemlere Özel Kedi Vitaminleri

Kedinizin karşılaştığı sağlık problemlerine göre farklı vitamin ve mineral takviyelerinden yararlanmanız gerekir. Veteriner hekiminiz hangi besin takviyesini kullanmanız gerektiğini sizinle paylaşır. Uygun dozlarda tüketilen kedi vitaminleri, evcil dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Macun formundaki besin takviyeleri, kedilerin damak tadına hitap eden aromalar ile harmanlanır. Bu sayede kediniz besin takviyelerini tüketirken zorlanmaz. Kedi macunu olarak da bilinen bu multivitamin kompleksleri, zengin besin içeriği sayesinde evcil dostunuzun vücut sistemlerinin gelişimini olumlu yönde etkiler. Set halindeki kedi macunlarını tercih ederek daha ucuz ve ekonomik seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Kedi vitamin takviyelerinden destek aldığında daha az sağlık problemleriyle karşılaşır ve var olan hastalıkları daha çabuk şekilde atlatabilir. B vitamini kompleksleri ile kedinizin enfeksiyonlarla karşı daha dirençli olmasını sağlayabilirsiniz. Kedi ek besini içerikleri aynı zamanda kemik ve kas gelişimini de destekler. Kapsül formundaki vitaminleri kedinizin en sevdiği mamaların içerisine gizleyerek pratik bir şekilde tüketilmesini sağlayabilirsiniz. Somon yağı eklediğiniz öğünler, kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek için ideal çözümler sunar. K vitamini içerikli besin takviyelerini dolaşım sorunlarının giderilmesi için tercih edebilirsiniz.

Yavru Kediler İçin Süt Tozları

Erken dönemde annesiz kalan yavruların süt tozu ile beslenmesi gerekir. Anne sütüyle beslenemeyen kediler, iskelet sistemi sorunları başta olmak üzere pek çok problemle karşılaşır. Yavru kedilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de süt tozu kullanmanız gerekir. Belli bir miktarda sıcak suyla karıştırılarak anne sütüne yakın bir kıvama getirilen bu kedi ek besinleri, yavru kedilerin sağlıklı gelişiminde önemli bir yer tutar.

Biberon ya da küçük şırıngaların iğne kısmını çıkararak yavru kedileri süt tozlarıyla besleyebilirsiniz. Farklı markaların çeşitli gramaj seçenekleri ile ulaşabileceğiniz süt tozlarına ek olarak vitamin ve mineral takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Süt tozlarının içerisinde yavru kedilerin ihtiyaç duyabileceği temel içerikler bulunsa da bazı sağlık problemlerinde ekstra takviyelerden destek almanız gerekebilir.

Tüy Dökme Dönemlerine Yardımcı Vitaminler

Kediniz çeşitli hastalıklara bağlı olarak ya da mevsim geçişlerinde tüy dökebilir. Evcil dostunuzun sağlıklı bir tüy yapısına kavuşması için tüy dökmeyi azaltan tabletlerden yararlanabilirsiniz. Çeşitli vitamin ve mineral komplekslerinden oluşan bu tabletler, kedinizin canlı, parlak ve sağlıklı tüylere sahip olmasını sağlar. Kediniz yalanıp kendini temizlerken bir miktar tüy yutar. Bunun sonucunda midede tüy topakları birikir. Kediniz bu yumakları kusarak çıkarırken zorlanabilir. Tüy topaklarını azaltan besin takviyelerinden yararlanarak evcil dostunuzun bu açıdan rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz. Tüy yumaklarını azaltan formüller, kedinizin sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmasına da yardımcı olur.

Eğitim sürecinde kullanabileceğiniz ödül mamaları, hoş aromaları sayesinde kedilerin beğenisini kazanır. Vitamin ve mineral içerikli bu mamaları kediniz eğitim sürecine uygun tepkiler verdiğinde değerlendirebilirsiniz. Bu sayede eğitim sürecini hızlandırmanız kolaylaşır. Kedinizin yaş grubuna uygun vitamin ve mineral takviyelerinden yararlanarak sağlıklı çözümler elde edebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedilere özel macun ve diğer besin takviyeleri, sağlıklı gelişim sürecinde destek olur. Evcil dostunuzun ihtiyaçlarına hitap eden vitamin ve mineral takviyelerinden yararlanarak sağlık problemleri için etkili çözümler elde edebilirsiniz. Ucuz kedi vitamini seçeneklerine ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesiyle hemen ulaşabilirsiniz.