Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kemirgen Aksesuarları

Evinizde beslediğiniz evcil hayvanlarınızın bakımı oldukça önemlidir. Onların rahat etmesi, yaşam alanlarında gerek duyduğu malzemelerin sağlanması hem evcil hayvanınızın mutluluğu hem de sağlığı açısından göz ardı edilmemesi gereken noktalar arasında yer alır. Kemirgen hayvanlar, sevimli halleri ve genellikle belli bir alanda kendilerine hazırlanan yaşam alanında vakit geçirmeleri gerekçesiyle pek çok hayvansever tarafından sahiplenilmesi en çok tercih edilen sevimli dostlar kategorisindedir. Hamster, tavşan, guinea pig gibi hayvanların genel adına kemirgen hayvanlar ismi verilir. Kemirgen hayvanların bakımında çeşitli aksesuarlara gerek duyulur. Hem vakitlerini daha iyi geçirmeleri hem de enerjilerini atmaları için oyuncaklar ve kulvarlar, beslenmeleri için yeme içme kapları, çeşitli tasma, oyuncak ve daha pek çok farklı aksesuar evde bakılan kemirgen hayvanların genel ihtiyaçları arasında yer alır. Hayvanınızın seveceğini düşündüğünüz eğlenceli oyuncaklar ile kafesini daha eğlenceli bir hale getirebilir, hem siz hem de evcil hayvanınız daha keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Kemirgen Oyuncaklara Neden Gerek Duyulur?

Evcil kemirgen hayvanlar tıpkı kedi, köpek, kuş, balık gibi gibi doğal yaşam alanlarından koparılarak evcilleştirilen hayvanlardır. Bu nedenle hem evinizde beslediğiniz kemirgenleri hem de diğer evcil hayvanları doğal ortamlarındaki gibi dinamik ve canlı tutmanız onların sağlığı ve mutlulukları için çok önemlidir. Dışarıdaki kemirgenler sürekli hareket eder, kendilerine yeni güzergahlar bulur, farklı engelleri aşar. Onların dışardaki bu hareketlerin benzerlerini evdeki ortamlarında da sağlanması gerekir. Sadece bir kafesin içinde hiç bir oyuncak ve aksesuarın yer almadığı bir alanda kemirgeniniz strese girer ve hastalanır. Bu durum hem sizin hem de onun için oldukça üzücü olacaktır. Evcil hayvanınızı bazı aksesuar ve oyuncaklar ile çok mutlu edebilir, ona tıpkı doğal ortamında olduğu gibi hareket alanları tanıyabilirsiniz. Evcil kemirgen oyuncakları pek çok farklı alternatife sahiptir. Kemirmeleri için oyuncaklar, içlerinden ve üstünden geçmeleri için tüneller, minik kemirgenler için çevirme çakları evcil kemirgeniniz için gerekli olan oyuncakların başında yer alır.

Kemirgen Hayvanlar İçin Aksesuarlar

Kemirgen hayvanlarınızın bakımı için oyuncakların dışında farklı aksesuarlara da ihtiyacınız olabilir. Eğer evde tavşan besliyorsanız onun tüylerini taramanız için tavşanlara özel olarak üretilmiş yumuşak fırça, kemirgeninizin kafesine koymak için suluk, hem sevip hem de tüylerini taramak için tarama eldiveni, beslenmeleri için hamster veya tavşan yemlikleri bu aksesuarlar arasında yer alır. Kafes için seçeceğiniz yem ve su kaplarının kafe uygun ölçülerde seçilmesi gerekir. Bunun için eğer hayvanınıza ait bir kafes henüz almadıysanız öncelikle kafesi almanız daha sonra aksesuar ve oyuncak seçmeniz daha doğru olacaktır. Kemirgen için üretilen suluklar kuş suluklarına görsel olarak benzer fakat özellik olarak farklıdır. Kemirgenlere özel olan suluklardan tercih etmelisiniz.

Kemirgen Yaşam Alanının Olmazsa Olmazları

Kemirgeninizin evde bakılması için olmazsa olmazların başında ona uygun bir yaşam alanı oluşturmak gelir. Özellikle hamster ve guinea pis gibi minik kemirgenler için en ideal yaşam alanı kafeslerdir. Kemirgen hayvanınız için kafes alırken kolay temizlenen ve plastik tabanlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz kafese uygun boyutlarda yemlik ve suluk aksesuarlarını da aldıktan sonra, hayvanınızın vakit geçirmesi ve enerjisini atması için mutlaka bir dönme çarkının bulunması gerekir. Bunun dışında çeşitli oyuncaklar, tüneller ve kemirme oyuncakları da kafese eklenebilir. ÇiçekSepeti’nde birbirinden farklı kemirgen kafes ve oyuncaklarını bulabilir, içlerinden en beğendiğiniz ürünleri seçip sepetinize ekleyebilirsiniz. En ucuz kafes ve oyuncak alternatiflerini görüntüleyebilir, kemirgen aksesuar fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve sepetinizdeki ürünleri hemen satın alabilirsiniz.