İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kemirgen Bakım Malzemeleri

Evinizde sevimli bir kemirgen besliyorsanız ya da beslemeyi düşünüyorsanız öncelikle onun bakımı konusunda oldukça iyi araştırma yapmalı ve bu doğrultuda evcil hayvana sahip olmalısınız. Cinsi ve türü ne olursa olsun evde bakılan hayvanlara özen gösterilmesi, onların bakımına ve beslenmesine dikkat edilmesi gerekir. Sevimlilikleriyle dikkat çeken tatlı kemirgenlerin başında tavşan ve hamster gelir. Beslenmelerine, bakımlarına ve yaşam alanlarına dikkat ederseniz sevimli dostunuzu evde uzun yıllar boyunca besleyebilirsiniz. Hamsterlar için özel hamster kafesleri, onlara ideal yaşam alanını hazır olarak sunar. Dilerseniz siz daha farklı bir yaşam alanı oluşturup içerisinde hayvanınızın ilgisini çekecek aksesuarlara yer verebilirsiniz. Tavşanlar da oldukça tatlı ve dost canlısı hayvanlardır. Yumuşak kürkleri, sevimli suratları ile çok sevilen bu tatlı hayvana özenli bir bakım sunarsanız, uzun yıllar boyunca, size ve ailenize eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

Hamster Bakım Ürünleri

Tüm dünyada sevimlilikleriyle kalpleri ısıtan hamsterlar, ev koşullarında bakımı en çok tercih edilen evcil hayvanlardan bir tanesidir. Hem bakımının çok komplike olmaması, hem hayvanın gerekli oyuncaklar sağlandığında kendi başına yaşayabilmesi, hem de uygun maliyetli besin ve barınma ihtiyaçları bu sevimli kemirgenin evlerde evcil hayvan olarak beslenmesinin sebepleri arasında yer alır. Hamsterlar kafeslerinde ve yaşam alanlarında yeterli ekipmana sahip olduktan sonra ekstra bakıma çok fazla ihtiyaç duyan bir hayvan değildir. Ama tabii ki tırnakları uzadıkça kesilmesi gerektiği için ona uygun bir tırnak kesici almanız gerekir. Hamster, tuvaletini kafes içerisinde yapar. Onun için özel tuvalet talaşları kullanılır. Bu talaşlar genel olarak toz içermezler ya da çok azami miktarda tozları olur. Hamster için gazete kağıdı ya da kedi kumu kullanılmaması gerekir. Bu nedenle en önemli bakım ürünlerinden bir tanesi hamster talaşıdır. Hem kendi işinizi daha kolaylaştırmak hem de hayvanınızı hijyenik tutmak için hamster tuvaletini kafes içerisine koyabilirsiniz. Hamster bakımında bir diğer önemli husus ise hayvanınızın diş bakımıdır. Hamsterınızın kemirme gereksinimi karşılaması ve dişlerini törpülemesi için özel kemirme taşları üretilmiştir. Bu taştan da satın alıp kafese koymanız hayvanınızın sağlığı açısından oldukça gereklidir.

Tavşan Bakım Ürünleri

Tavşanlar hareketli ve şımarık görünseler de oldukça narin ve hassas bir yapıya sahiptirler. Fiziksel olarak hassas olan yapılarına dikkat edilmediğinde hemen hastalanabilirler. Bu nedenle tavşanınıza bakım yaparken bilinçli ve özenli olmanız gerekir. Tavşanlar daha önce de belirttiğimiz gibi kemirgen hayvanlardır ve kemirmek onların en temel içgüdüsel dürtüsüdür. Bu dürtüyü yerine getirmeleri için bir şeyleri kemirmeleri gerekir. Bunun için özel kemirme taşları ve ürünleri bulunur. Bunlardan satın alabilirsiniz. Tozdan arındırılarak kullanılan kemirgen talaşını tercih edebilirsiniz. Kemirgen talaşlarını kemirmekten büyük keyif alan tavşanlar için markalar çeşitli aromalara sahip talaşlar üretir. Bu talaşları hayvanınıza eğitimde ya da eğitim dışı zamanlarda verebilirsiniz. Tavşanların yumuşak ve ipeksi tüyleri vardır. Tüylerinin canlılığını ve parlaklığını koruması için düzenli olarak onu özel yumuşak fırça ile tarayabilirsiniz. Böylece dökülen tüyleri alarak etrafa tüy yayılmasının da önüne geçebilirsiniz. Normal fırçaların yanı sıra tarama eldivenleri de tavşanınızı taramak için oldukça idealdir. Onu hem sevip hem de fazla tüylerinden arındırabilirsiniz. Tavşanınızın tırnak bakımı ve tuvalet temizliği de oldukça önemlidir. Bunlara yönelik bakım ürünlerinin temin edilmesi hem sizin hem de tavşanınız için gereklidir. Temel bakım ürünlerinin yanı sıra onun için oyuncak, mama ve su kabı temini de sağlamalısınız. Gerek duyduğunuz tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nden hemen satın alabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.