Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kendim İçin Çiçek

Yaşam alanlarının ve bulunduğu yerin atmosferini değiştiren çiçekler genellikle vazo ya da saksıda muhafaza edilir. Çok çeşitli türleri bulunan çiçekler farklı renk, şekil ve boyutlara sahiptir. Görsel bir şölen sunan çiçek çeşitleri genellikle özel gün kutlamaları ve teşekkürleri için gönderilen hediye seçenekleri arasında yer alır. Duyguları ifade etmenin bir sembolü olarak görülen çiçekleri özel ambalaj ve süslemeler ile sevdiklerinize göndererek kendinizi ifade edebilirsiniz. Çiçeklerin yanı sıra teraryum seçeneklerini de hislerinizi sevdiklerinize ifade ederken değerlendirebilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için geniş bir yelpazeye sahip olan farklı tasarım çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Farklı Tür ve Renklerde Hazırlanan Göz Alıcı Çiçek Aranjmanları

Çiçekler, farklı boyuttaki vazolara yerleştirilerek aranjman haline getirilir. Boncuk, doğal taş ve işlemelerle süslenen vazolara özenle yerleştirilen çiçekler uzun veya kısa saplı ot ve diğer bitkilerle zenginleştirilir. Çeşitli otlarla hazırlanan çiçekler vazo içerisine yerleştirilen bir süngerin üzerine konulur. Su emici sünger üzerine tek tek yerleştirilen çiçekler bu sayede uzun süre canlılığını korur. Farklı türlerdeki çiçekler sünger üzerine yerleştirilirken birbirleriyle uyum içerisinde olmasına dikkat edilir. Kurutulmuş çiçeklerin de kullanıldığı uygun fiyatlı çiçek aranjmanları hazılanırken çiçeklerin tonları ve boyutları göz önüne alınır. Çiçek türlerinin ahenkli bir şekilde bir araya getirildiği kombinasyonlarda kullanılan diğer bitkilerin de renk uyumunu sağlaması amaçlanır. Yaprakların, dalların ve doğal görünümlü malzemelerin kullanıldığı çiçek vazoları kurdele ve ferfojer gibi materyallerle süslenir.

Bulunduğu Ortamın Havasını Değiştiren Saksıda Çiçek Seçenekleri

Farklı ve ilgi çekici çiçek seçeneklerini ev, ofis ya da farklı iş yerlerine gönderebilirsiniz. Konumlandırıldığı her yere uyum sağlayan çiçekleri dekorasyon ürünü olarak da değerlendirebilmeniz mümkün. Ev ortamındaki tüm mobilyalar ve diğer eşyalarla görsel bir bütünlük oluşturan çiçek vazoları, konsol, yemek masası ya da raflı kitaplık modellerinin üzerine de yerleştirilmeye uygundur. Ofis ve iş yerlerine ise kişisel çalışma ya da toplantı masaları üzerine koyulabilen çiçek vazoları ve pencere önlerine yerleştirilebilecek çiçek saksıları da gönderilebilir. Gönderilen bitkinin türüne bağlı olarak saksılar ofis koltuklarının yanında da değerlendirilebilir. Doğru ışık ve düzenli sulama ile bitkiler bulunduğu ortamlarda canlılığını korur. Uygun ışıkta muhafaza edilen ucuz kendim için çiçek seçenekleri, doğru sulama ile daha uzun ömürlü hale gelir.

Minyatür Bitki Fanuslarıyla Yaşam Alanınızı Renklendirin

Kişisel minyatür bahçesi olarak tanımlanan teraryumlar, birtakım bitkilerin ve diğer canlıların kapalı bir ortamda yetiştirilmesi ile elde edilen mini akvaryumlardır. Botaniğe ilgi duyanların yetiştirdiği teraryumlar cam ya da plastik bir fanustan oluşabilir. Torf toprak içerisine ekilen uygun bitkilerin fanuslarda yetiştirilmesiyle oluşturulan teraryumlar çakıl taşları ve renkli objelerle zenginleştirilebilir. Teraryum kaplarının üzeri kapalı olabileceği gibi açık da olabilir. Doğayı seven ve doğada sık sık vakit geçiren dostlarınıza hediye edebileceğiniz mini bahçeleri kendiniz için de alarak ev ortamında bakımını yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek olan yapay teraryum modelleri özel bir bakıma ihtiyaç duymaz. Canlı teraryumlarda olduğu gibi yapay teraryum modelleri de farklı ölçülere sahip. Yapay modellerin içerisine birtakım yeşillikler ve farklı objeler yerleştirilir. Doğayı yaşam alanlarınızda hissetmenizi sağlayan teraryumları, çalışma masanızın üzerinde değerlendirebilirsiniz.

Orijinal hediye seçenekleri arasında yer alan teraryumlar farklı bitki ve çiçeklerle hazırlandığından göz zevkinize de hitap eder. Özenle hazırlanan teraryumları sevdiklerinizin hayatındaki önemli değişiklikler ya da tebrikler için gönderebilirsiniz. Doğum günü, mezuniyet ve diğer kutlamalar için gönderilebilecek çiçek fiyatları ürünlerin çeşitlerine ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Kendim için çiçek kategorisinde yer alan tüm seçenekler özenle hazırlanır. ÇiçekSepeti ayrıcalığı ile sahip olabileceğiniz çiçekleri online olarak inceleyebilirsiniz. En iyi kendim için çiçek ürünlerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, kendiniz veya sevdikleriniz için hemen sipariş verebilirsiniz.