Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kettlebell

Spor yapmak, sağlığına ve görünüşüne dikkat eden herkesin hayatında oldukça önemli bir yer tutar. Çeşitli egzersizler ve beslenme düzenleri, hayatın büyük bir kısmına eşlik eder. Yapılan egzersizler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimi için en güzel egzersiz yoga, kimi için koşu, kimisi için ağırlık kaldırmak olabilir. İster evde isterseniz spor salonunda kullanabileceğiniz kettlebell ise, ağırlık kaldırmayı sevenlerin favori ürünlerinden biridir. İhtiyacınız olan desteği sunan ve vücudunuzu en iyi performansta çalıştırmanıza yardımcı olan kettlebell çeşitlerini Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Kettlebell Kullanımı ve Kettlebell ile Yapabileceğiniz Spor Hareketleri

Kettlebell, farklı kullanım alanlarına sahip olan egzersiz yardımcılarından biridir. Fiziksel olarak baktığınızda her tür aktiviteyi gerçekleştirmenize olanak tanıyan kettlebell, hem ayakta hem yerde kullanabileceğiniz ürünlerin başında gelir. Kas kapasitesini artırmanızı destekleyen, farklı kas gruplarını tek başına çalıştırabilen bu alet sayesinde siz de formunuza kavuşabilirsiniz.

Kettlebell ile çok çeşitli kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Ama kaslarınızı çalıştırmaya geçmeden önce kettlebell’in nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekir;

  • İlk olarak hangi kas grubunu çalıştırmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Daha sonra bu bölgeyi etkin bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacak ağırlığı seçmelisiniz. Çalıştıracağınız bölgeyi ısınma hareketleri ile spora hazır hale getirdiğinizde ağırlık kaldırmaya başlayabilirsiniz.
  • Kettlebell’i ayakta ya da yerde kullanabilirsiniz. Aleti kullanacağınız şekle göre vücudunuzun farklı bölgelerindeki kasların çalıştığını fark edebilirsiniz.
  • Kettlebell ile biceps curl, rowing, triceps extansion, shoulder press, bench press gibi tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz egzersizleri deneyebilirsiniz. Ayrıca squat, lunge, deadlift ve benzeri hareketleri deneyerek kalça kaslarını da geliştirebilirsiniz. Tabii ki karın ve bel bölgesindeki kasların hareketliliği için de kettlebell son derece kullanışlı bir egzersiz aletidir. Yani tek bir alet ile tüm vücudunuzu dilediğiniz forma getirebilirsiniz.

Kettlebell ile yapacağınız düzenli antrenmanlar sonrasında sımsıkı ve formda bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu ürün ile birlikte direnç bandı, pilates çemeri gibi farklı egzersiz aletlerini de rutininize ekleyebilirsiniz.

Kettlebell’i seçerken;

  • Öncelikle bir spor geçmişiniz olup olmadığı çok önemlidir. Spor geçmişinizin seviyesine göre bir ağırlık seçerek ağırlık kaldırma egzersizlerine başlayabilirsiniz. Spora yeni başlayanlar için daha hafif, kolay kaldırılabilir ağırlıklar daha kullanışlıdır. Böylece kaslar ve eklemler yavaş yavaş ağırlıklara alışır.
  • Kardiyo, güç, denge ve direnç egzersizi ihtiyaçlarınızı karşılayan kettlebell modellerini ağırlıklarına göre seçtikten sonra renklerine göre de kişiselleştirebilirsiniz.

Ağırlık kaldırmak, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin yaşamına enerji katar. Ayrıca fazla kiloların giderilmesinde ve vücudun kas kazanımı sağlamasında da ağırlıklar büyük bir önem taşır. Eğer spora yeni başlıyorsanız ya da sporunuzu nasıl planlamanız gerektiğinden emin değilseniz bir antrenör ile çalışmanız vücudunuz için daha faydalı olur.

Maksimum Performansa Ulaşmanızı Sağlayacak Uygun Fiyatlı Kettlebeller

Kettlebell fiyatları oldukça çeşitlidir. Ürünün ağırlığı, büyüklüğü, malzeme niteliği ve sahip olduğu özellikler fiyatının değişmesindeki önemli kriterlerden birkaçıdır. Ağırlığı fazla olan kettlebell’lerin büyüklüğü de daha fazla olduğu için fiyatları da daha yüksektir. Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde kendi bütçenize uygun kettlebell çeşitlerini ve diğer spor aletlerini bulabilirsiniz.

Evde kolay, etkili ve konforlu bir şekilde yoga yapmanıza yardımcı olacak tüm bu ürünleri dilerseniz sevdiklerini dilerseniz kendiniz için kolayca satın alabilirsiniz. Avessa, Debec, Voit gibi ünlü markaların farklı ağırlık ve renklerdeki kettlebell modelleri sizi bekliyor! Ayrıca farklı sporları denerken kullanabileceğiniz çeşitli ürünleri de incelemeyi unutmayın! Unutmayın; Çiçeksepeti sizin ve sevdiklerinizin her zaman yanında!