Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kilitler

Yaşam alanları başta olmak üzere tüm ofis, iş yeri ve işletmelerin güvenliği açısından önemli olan kilitler, farklı modellerde sunulan ürünlerdir. Güvenlik kilitleri olarak da isimlendirilen kilitler; silindir kilit çeşitlerinden asma kilitlere kadar uzanan birçok farklı çeşide sahiptir. Bir kilidi oluşturan en önemli nokta kilitle mekanizmasıdır. Farklı sistemlerde sunulan kilit çeşitleri, kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Dış mekan kapılarında hidrolik kilitler ve elektrikli tirajlı kilitler kullanılırken iç kapılarda gömme kilit, silindir kilit ve topuz kilit çeşitleri kullanılmaktadır. Bunun dışında asma kilitlerle birçok yerde güvenlik önlemi alabilir, bisikletler gibi taşınan araçları güvene almak için bisiklet kilitlerini tercih edebilirsiniz.

Kullanışlı Dış Mekan Kilit Çeşitleri

Kilitler, kullanılan alan ve ürüne göre farklı özelliklerde sunulmaktadır. Bu nedenle bir kilit almadan önce ilk olarak nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Ayrıca kilitlerin boyut, kilitleme sistemi ve bağlantı gibi farklı özelliklerine de dikkat etmek gerekir.

  • Dış kapı kilitleri, kapı hidrolikleri ve tirajlı kilitlerden oluşur. Kapı hidroliği, yaylı mekanizması sayesinde kapının otomatik şekilde güvenle kapanmasını sağlar. Kapının ağırlığı, açılma yönü ve kapanma gücü gibi özelliklerine göre kullanılan hidrolik kilit değişir. Kapanma çarpma hızını ayarlamanızı sağlayan modelleri tercih ederek dış kapınızın güvenli bir şekilde kapalı kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kapı otomatiği olarak da isimlendirilen tirajlı kilit çeşitleri; zincirli, zincirsiz ve sessiz gibi farklı çeşitlerde sunulmaktadır. İçerisinde bulunan bobin korumalı sistem sayesinde oldukça uzun yıllar kullanım sunan tirajlı kilit, yüksek güvenlikli modeller arasında yer almaktadır. Dış kapılarda uygun fiyatlı ve uzun ömürlü bir ürüne ihtiyacınız varsa tirajlı kilit modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Göbekli kilit veya barel, iç kısmında yer alan mekanizma sayesinde kapıyı kilitlemenizi sağlar. Güvenlik açısından istediğiniz zaman değiştirme imkanı sunan kilitler; bilyalı, mandallı ve tuzaklı gibi çeşitlerde sunulmaktadır. Ahşap ve çelik kapılarda kullanabileceğiniz bu kilit çeşitlerinde ayrıca şifreleme imkanı sunan modeller de bulunmaktadır. Maksimum güvenlik gerektiren alanlarda geniş şifre kombinasyonu oluşturarak sizden başka kimsenin içeriye girmemesini sağlayabilirsiniz.

İç Mekan ve Taşınabilir Kilit Çeşitleri

Kilit modellerinin iç mekan kapıları ve alanlarında kullanılan modelleri, oldukça kullanışlı ve basit sistemlere sahiptir. Birçok farklı marka tarafından üretilen kilitleri ürüne uygun bir şekilde seçebilirsiniz.

  • İç odalarda genelde gömme kilit çeşitleri kullanılmaktadır. Akışkan rulman sistemine sahip olan bu kilitler, oldukça sessiz bir şekilde çalışır. Genelde tek anahtarlı olur ve iki türlü kilitleme sunmaktadır. Mandallı modeller içten kolayca kilitlenir ve gerektiğinde dıştan da anahtarla açılabilir. Renk seçeneği olarak birçok farklı renk sunulduğundan tüm kapı tasarımlarına uygun gömme kilit bulabilirsiniz.
  • Topuzlu kilit modeller, dıştan fonksiyonsuz özelliğe sahiptir. İçte bulunan kitleme butonu, mandal sayesinde açma kapama işlemi yapar. Banyo vb. iç mekanlarda ideal olan bu kilit sistemi, iş yerlerinde ve tek giriş çıkış gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. Sağ ve sol kullanım için uygun olan topuzlu kilitlerin giriş kapıları için hazırlanan özel modelleri de bulunmaktadır.
  • Dış mekanlarda bisiklet, scooter vb. araçlarınızı koruma altına almak için bisiklet kilitleri kullanabilirsiniz. Disk kilit ve kablolu kilit olmak üzere iki çeşidi bulunan bisiklet kilitleri, oldukça güvenlidir. Disk kilitler motosiklet ve bisikletler için uygundur. Modeline göre alarmlı veya alarmsız disk kilitler bulabilirsiniz. Anahtarsız olarak kilitlenebilen disk kilitlerin bazılarında hareket sensörü bulunmaktadır. Bu sayede hareket aldığında alarm öter ve sizi bilgilendirir.
  • Kablo kilitler ise esnek yapısı sayesinde birçok araca bağlanabilen kilit çeşididir. Anahtarla açılan kilitler genelde anahtarla veya anahtarsız olarak kilitlenebilir. Modeline ve markasına göre kesilmeye karşı dayanıklılık seviyeleri farklı olan kablo kilitlerin çelik malzemeden olanları oldukça dayanıklıdır.
  • Asma kilit modelleri, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kapı, zincir, dolap, bavul veya aklınıza gelebilecek her alan için kilitleme imkanı sunan asma kilitler, farklı boyutlara sahiptir. Yüksek güvenlik sunan asma kilitlerin üzerinde güvenlik kombinasyonu olan çeşitleri de bulunmaktadır. Dayanıklı malzemeden üretilen asma kilitleri birçok yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Güvenlikli Silindir Kilit Modelleri

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen silindir kilitler, portatif özellikleri sayesinde birçok alanda güvenlik oluşturmanızı sağlar. Ev, iş yeri, ofis gibi birçok alanda silindir kilit çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bozulan silindir kilitleri değiştirmek ise oldukça kolaydır. Sadece birkaç işlem sonucunda istediğiniz yerdeki silindir kilidi yenisiyle değiştirebilirsiniz. 2’li, 3’lü ve 5’li gibi anahtar seçeneği sunan silindir kilit çeşitleri, güçlü gövde tasarımları sayesinde oldukça dayanıklıdır. Standart modeller genelde pirinçten üretilir ve oldukça güvenliklidir. Genelde 68 mm barel kilit sisteminde sunulan silindir kilitler, farklı uzunluk ve genişliklerde de üretilmektedir. Kullanmak istediğiniz alanın özelliklerine göre ölçüleri alarak silindir kilit kullanabilirsiniz. Yeni taşındığınız ev, ofis veya iş yerlerinde daha önceden kalan silindir kilitleri yenisiyle değiştirerek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Kale kilit, Yuma kilit, Yale, Tursan, Tudor gibi en iyi kilit markaları uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ihtiyacınız olan modeli sipariş edin, hızlı ve güvenli bir şekilde kapınıza kadar gelsin.