Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kilo Kas Takviyeleri Gainer

Vücut geliştirme gibi yüksek enerji gerektiren sporlarla ilgileniyor, antrenmanlarınızı, set ve sayı kaçırmadan hedeflediğiniz şekilde sürdürmek istiyorsanız, ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabileceğiniz kilo kas takviyeleri gainer çeşitleri, ihtiyaçlarınıza yanıt verebilir. Sağlıklı ve düzenli beslenmenize rağmen kilo almakta zorlanıyorsanız sizin için çözüm olabilecek ürünler, orta ve uzun vadede kas kütlenizi artırmanıza da yardım edebilir.

Zengin İçerikleriyle Öne Çıkan Gainer Modelleri

Metabolizmanız hızlı çalışıyorsa ve kilo almakta zorlanıyorsanız, öncelikli olarak hekiminize danışarak edinebileceğiniz gainer çeşitleri, kilo alma sürecinizi kolaylaştırabilir. Genellikle kolay sindirilebilir yapıdaki karbonhidratların; protein, vitamin ve diğer özel içeriklerle desteklenerek sunulduğu toz formundaki ürünleri, su ya da sütle karıştırarak tüketmeniz mümkün. Gerçekleştireceğiniz antrenmanlardan önce ve sonra tüketmeniz tavsiye edilen kilo aldırıcılar, antrenman programınıza sadık kalarak çalışmalarınızı sürdürmenize de yardım edebilir. Ağır antrenman dönemlerinde tükettiğiniz yemeklerden almanızın her zaman mümkün olmadığı kalorileri alabilmenize de imkân tanıyan ürünler, protein sentezi gibi işlemlere de destek olabilmekte.

Etkili Kilo Kas Takviyeleri Gainer Çeşitleri

Ağırlık antrenmanları, HIIT egzersizleri ve benzeri yüksek enerji gerektiren spor türlerinde kas gelişimini sağlamak ve yağlanmadan kilo alabilmek, tükettiğiniz besinlerle doğrudan ilgili. Bu noktada devreye giren gainer çeşitlerinin, yapılan araştırmalarda, düzenli olarak kullanıldığı takdirde sporcuların kas kütlelerini belirli seviyelerde artırdığı ortaya çıkıyor. Whey ve kazein gibi yüksek kaliteli proteinlerle desteklendiği, aynı zamanda protein sentezini hızlandırıcı amino asit profilleriyle zenginleştirildiği için kilo kas takviyeleri gainer çeşitleri, bireylerin yağlanmadan, sağlıklı şekilde kilo alabilmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda kreatin de içerebilen ürünler aracılığıyla antrenmanlardaki dayanıklılığınızı artırabilir, kaslarınızın, vücudunuza giren kaloriyi depolamak yerine doğrudan doğruya enerjiye dönüştürerek kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Makro Besin Açığınızı Gainer’lar ile Kapatın

Okul ya da iş hayatının getirdiği yüksek tempo nedeniyle beslenmenize her zaman dikkat edemiyor, makro besin ögelerini olması gerektiği şekilde alamıyorsanız, gainer’lar böyle durumlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Tamamen bitkisel kaynaklardan gelen karbonhidratları içeren ürünler, gün içerisinde tüketmeniz gereken karbonhidratlara alternatif olabilmekte. Maltodekstrin gibi profesyonel atletlerin de tükettikleri, vücut tarafından kısa sürede absorbe edilen karbonhidratları içeren kilo aldırıcılar, doğal karbonhidrat tüketimi sonrasında şişkinlik hissedip antrenman yapamayan bireyler için uygun bir seçenek. Bir diğer makro besin olan protein ise her gainer’ın temel bileşenlerinden biri. Ancak yağ, kilo aldırıcılarda kendine az yer bulan bir makro besin olduğundan, diyetiniz doğrultusunda sağlıklı yağ asitleri içeren yağları tüketebilirsiniz.

Hem Lezzetli Hem de Hazırlaması Kolay

Besleyici ve kas gelişimine katkıda bulunan başarılı içerikleriyle olduğu kadar lezzetiyle de sizi memnun edecek gainer çeşitleri, karbonhidrattan gelen şekeri, harika aromalarla bir araya getiriyor. Sofra şekeri içermeyerek günlük yaşantısında da şeker tüketimini tamamen bırakan ya da asgari düzeye indiren sporcuların beğenisini kazanan kilo aldırıcılar; çikolata, muz, çilek gibi aromalara sahip. Kilo aldırıcıları tüketime hazır hâle getirmek için bir shaker kullanmanız yeterli. Hedefleriniz doğrultusunda su ya da sütle karıştırabileceğiniz gainerları, tavsiye edilen miktarda shaker’a ekledikten sonra üzerine su/süt eklemeniz ve toz, sıvı içerisinde tamamen çözünene kadar shaker’ı sallamanız gerekmekte. Vaktiniz varsa, antrenman sonrasında eve döndüğünüzde karışımı blender’ınızla hazırlayabilir, karışım içerisine çeşitli meyveler de ekleyerek sıra dışı lezzetler yakalayabilirsiniz. Antrenmanlarınızda ve kas toparlanma süreçlerinde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi bu şekilde de elde edebilirsiniz.

Eğer siz de tükettiğiniz gıdalara ve yaptığınız antrenmanlara karşın, hedeflediğiniz kas oranına ve kiloya ulaşamıyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki kilo kas takviyeleri gainer çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü, ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.