Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kış Sporu İçin Ürünler

Kayak, snowboard gibi spor branşları, kış aylarının en keyifli aktivitelerini oluşturur. Aktiviteleri gerçekleştirmek için kullanılan ekipmanlar, sizleri hem soğuktan korur hem de kış sporlarından daha fazla keyif almanızı sağlar. Bunların yanı sıra kış sporları, ekstrem hareketlere sahip olduğu için kullanılan araç gereçler aktivite esnasında sizi güvende tutar. Ayrıca snowboard aksesuarlarına özel sırt çantaları ile tüm ekipmanlarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Sizler de ucuz kış sporları ekipman ve aksesuarları çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Kış Sporları Koruyucu Ekipmanları

Kayak ve snowboard aktivitelerinin en önemli ekipmanlarının başında kasklar gelir. Hem yeni başlayan hem de profesyonel olarak kış sporları ile ilgilenenler için kasklar, olumsuz durumlara karşı başınızı korur. Aynı zamanda yüksek yamaçlarda ve karlı arazi şartlarında üşümenizi önler. Hemen hemen tüm modeller, sert bir dış gövdeden ve köpük iç astardan oluşur. Dış gövde başınızı darbelerden korurken, iç gövde darbeler sırasında oluşabilecek basıncı azaltır. Yüksek irtifada, UV ışınları daha yoğun olduğu için kaskla birlikte gözlüğe de ihtiyaç duyabilirsiniz. Güneş ışınları kardan gözünüze yansır ve gözlerinizi rahatsız eder. Ayrıca kayak gözlüğü gözlerinizi rahatsız edebilen ve görüşünüzü engelleyen kardan korur. Kar gözlüklerinin farklı renk ve çeşitleri arasından tarzınıza en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Kar botları da kış sporları sırasında size koruma sağlar. Modeller, sert dış yüzey ve yumuşak iç tabakadan oluşur. Kayak sırasında ayaklarınızın üşümesini engeller. Yumuşak yüzeyi ile hareketlerinizi sınırlandırmaz. Dış yüzeyinin üretiminde kullanılan hafif malzemeler, spordan sonra yorgun hissetmenizi önler. Spor sırasında da daha hızlı hareket etmenize katkı sağlar. Hemen hemen tüm botların tabanında kauçuk yüzey yer alır. Kauçuk yüzey, snowboard tahtasının üzerinden kaymanızı engeller.

Kış Sporlarında Kullanılan Giysiler

Snowboard ve kayak kıyafetleri, görüş alanının dar olduğu yerlerde rahatlıkla fark edilmeniz için canlı renkler içerir. Snowboard ceketi, standart şişme montlara benzeyen kabarık yapısıyla sizi soğuk havadan korur. Ayrıca olası düşmelerde darbe yoğunluğunu azaltır. Ayrıca ceketlerin hepsi rüzgâr ve su geçirmez kumaşla üretilir. Kumaşın su geçirmeme özelliği yağışlı havalarda konfor sağlar. Kayak pantolonu da benzer özellikleri ile yüksek irtifada sizi korur. Spor sırasında üzerinizden kaymasını ve sizi rahatsız etmesini önlemek için bazı modellerde pantolon askısı yer alır. Aşağıdaki faydaları sebebiyle bu ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

  • Kış sporlarında kullanılan ürünler, yağışlı zemine sahip yüksek irtifada kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar.
  • Hem terlemeyi hem de üşümeyi engelleyerek spora odaklanmanızı kolaylaştırır.
  • Ürünlerin hepsi, su geçirmeyen yumuşak kumaşları sayesinde konfor sunar.
  • Ürünlerin hemen hemen hepsinde ufak aksesuarları koyabileceğiniz küçük fermuarlı cepler yer alır.

Kış Sporlarında Kullanılan Aksesuarlar

Kış sporlarında kullanılan eldivenler, parmaklarınızın soğuk havanın etkisiyle uyuşmasını önler. Ayrıca soğuk sebebiyle ellerinizde kuruluk oluşabilir. Eldiven kullanarak bu sorunu engelleyebilirsiniz. Ürünlerin çoğu su geçirmez dış yüzey ve yumuşak iç dolgu malzemeleriyle üretildiği için sizi rahatsız etmez. Yumuşak iç malzeme hareketleriniz sırasında ellerinize uygulanan basıncı da azaltır. İsteğinize bağlı olarak polar kumaşla üretilen yüz koruyucu kar maskelerini de kullanabilirsiniz. Kar maskesi cildiniz üzerinde soğuğa karşı bir bariyer oluşturur. Soğuktan korunmak için üretilen kış sporları aksesuarında boyunluk seçeneklerini de bulabilirsiniz. Ceket ve soğuğa uygun kıyafetleriniz sizi korur. Ancak, yüksek irtifada rüzgâr çok fazla olabilir. Boyunluklar, rüzgârdan etkilenme oranınızı minimum seviyeye düşürür. Kar sporları yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri ÇiçekSepeti sizler için bir arada sunar. Ürün seçeneklerine göz atarak ihtiyaç duyduğunuz modeli hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.