Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kişisel Gelişim Kitabı

Kitaplar, okuyuculara farklı dünyaların kapılarını açan, birçok faydası bulunan ve hayatı değiştiren hobilerden biridir. Pek çok farklı çeşitte kitap vardır. Polisiye kitapları, tarih kitapları, romanlar, öyküler, kişisel gelişim kitapları bunlardan birkaçıdır. Kişisel gelişim kitapları, genel olarak kişisel sorunların çözümünde okuyucuya yardımcı olduğu için kitaplar arasında önemli bir yere sahiptir. Güçlü bir geçmişi olan kişisel gelişim kitapları; mutlu bir yaşam, sağlıklı ilişkiler, başarı, aile içi yaşam gibi konularda tavsiyeler içerir. En etkileyici ve en çok okunan kişisel gelişim kitaplarını ÇiçekSepeti’nde inceleyip satın alabilirsiniz!

Kişisel Gelişim Kitaplarının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Edebiyatın büyük bir bölümünü kaplayan kişisel gelişim kitapları, son dönemde oldukça popüler bir hal aldı. Zihni harekete geçiren, okuru güçlendiren, hayatı değiştirme etkisi bulunan bu kitaplar genellikle insan davranışları ve modern psikoloji üzerinde yoğunlaşır. Kişisel gelişim kitaplarının genel özellikleri şöyledir:

 • Dili kolay ve akıcıdır. Net, yalın ve açık bir üslup ile yazılır. Böylece herkes tarafından anlaşılması mümkün olur. 
 • Kişisel gelişim kitapları genellikle iletişim problemleri, odaklanma sorunu, motivasyon eksikliği gibi konuları içerir. İlk olarak sorunu tanımlayıp daha sonra tavsiyeler sunar.
 • En çok okunan kişisel gelişim kitaplarında genellikle kişinin kendi kendisini tanımasını sağlayacak sorular sorulur ve cevaplar aranır. 

Kişisel gelişim kitapları öncelikli olarak kişinin kendini keşfetmesi, kendinden sorumlu olmasını sağlamaya çalışır. Dolayısıyla da okuyucuya pek çok faydası vardır. Kişisel gelişim kitapları;

 • Eleştirel düşünmeyi geliştirme,
 • Farkındalığı artırma, 
 • Empatiyi güçlendirme,
 • Umuda ve hayal kurmaya teşvik etme,
 • Bilgileri analiz etme ve yorumlama, 
 • Durumlara farklı açılardan yaklaşmayı sağlama, 
 • Okurların kendi kişiliği keşfetmesine yardımcı olma, 
 • Tutarlı sonuçlarla iyi hedeflere ulaşma,
 • Olaylara mantıklı yaklaşımları güçlendirme,
 • Problem çözme yeteneğini geliştirme gibi konularda oldukça faydalıdır. Bunların yanı sıra kişisel gelişim kitapları ilişkiler, benlik ve duygu durumu gibi konularda çeşitli tekniklerle okuyucuya yardımcı olmayı amaçlar. 

En çok satan kişisel gelişim kitapları genellikle bilgilerini bilimsel verilerle destekler. Bu kitapların bir kısmı ise kişisel tecrübelerden yola çıkarak yazılamıştır. Dolayısıyla çok satan kişisel gelişim kitapları arasından seçim yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. 

 • Bir kişisel gelişim kitabı almak ve hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmek istediğinizde ilk olarak kitabın yazarının yetkinliğine bakabilirsiniz. Bu sayede kitabın size nasıl bir fayda sağlayacağını, yazarın konuyla ilgili bilgi birikiminin olup olmadığını anlayabilirsiniz. 
 • Daha sonra hangi konuda gelişmek istediğinizi düşünerek kitabın konusunu seçebilirsiniz. Böylece yüzlerce kitap arasında kaybolmak yerine kitapları sınırlandırabilir ve daha kolay seçim yapabilirsiniz.
 • Kişisel gelişim kitapları arasından seçim yaparken kitabın sizi motive edip etmeyeceğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Her kitap her insan için uygun olmayabilir. Dolayısıyla okumayı sürdürebileceğiniz, okumayı seveceğiniz kitapları seçerek gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. 
 • Genellikle ilişkiler, stresle başa çıkma, kimlik ve kimlik bunalımı gibi konuları ele alan kişisel gelişim kitapları arasından içeriğine göre de seçim yapabilirsiniz. 

Eğer siz de kişisel gelişime meraklıysanız, motivasyon ve başarı üzerine okumalar yapmak istiyorsanız, başarıya giden yoldaki zorlukları daha iyi anlamaya çalışıyorsanız bu kategorideki kitapları inceleyebilirsiniz. Kütüphanenize eklediğiniz ve hayatınızda yeni bir sayfa açmanızı sağlayacak bu kitapları ile siz de kendinizi geliştirebilirsiniz!

En Çok Satan Kişisel Gelişim Kitaplarını Keşfedin!

ÇiçekSepeti’nin geniş bir yelpazeye sahip olan kitap kategorisinde en iyi kişisel gelişim kitaplarını keşfedebilirsiniz. Yılın en popüler kitapları, en çok okunan kitap, en çok satanlar ve çok daha fazlası sizi bekliyor! Zengin ürün çeşitliliği ile entelektüel bir tarz oluşturmanıza yardımcı olacak kitaplara online olarak kolayca ulaşabilir ve hemen sipariş vererek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz!