Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kitaplar

Kitaplar; size bambaşka dünyaların kapılarını aralayan, mutluluk ve bilgi veren en iyi dostlarınızdan biridir. Kimi zaman keyifli ve sakin bir pazar günü geçirmenizi sağlar kitaplar, kimi zaman yorgun geçen bir günün ardından dinlemenizi. Tabii çok çeşitlidir kitaplar. Çocuk kitapları, yemek kitapları, şiir kitapları… Alabildiğine geniş bir dünyası vardır kitapların. Siz de çok çeşitli kitapları online olarak ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz! Her zevke uygun, kitap kurtlarını mutlu edecek her türden kitap, ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde okuyucularıyla buluşmayı bekliyor! Kitap okumak, hayal gücünü yeni dünyalara doğru götürürken heyecanla dolmanızı, her bir satırda yeni bir bilgiyle karşılaşmanızı sağlar. Zihni güçlendirir, empati yeteneğinin artmasını sağlar, kelime dağarcığını genişletir, bilişsel gelişimin gerilemesine engel olur… Saymakla bitmez kitap okumanın faydaları! Siz de tüm faydaları hissetmek ve yaşamak isterseniz ok çeşitli kitap türleri arasından kendiniz için en uygununu seçebilir ve kitap okuma alışkanlığınızı ilerletebilirsiniz!

Size Mutluluk Verecek Kitap Türleri

Kitap okumayı seven ve yolu okumaktan geçen herkesin göz attığı, karşılaştığı kitaplar vardır. Herkesin okumayı en çok sevdiği kitap türü, okurken içinde kaybolduğu kitaplar da bulunur. Kitap türleri genel olarak şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • Kitap Setleri: Kitap setleri; birden fazla kitabın bir arada bulunduğu, seri halinde veya birbiriyle benzer, üst üste okunabilecek kitaplardan oluşur. Aynı yazarın farklı kitaplarını bu kitap setleri sayesinde kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca birbiriyle benzer konuları yazan yazarlara da setler sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Çocuk Kitapları: Küçük yaşta okuma alışkanlığı kazanılmasını sağlamak için çocuk kitaplarını seçebilirsiniz. Çocuklarınıza ya da sevdiklerinizin çocuklarına hediye olarak çocuk kitapları hediye edebilirsiniz. Böylece hem onların zihinsel gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz hem de okuma becerilerinin gelişmesini sağlarsınız. 
 • Dünya Klasikleri: Bu kitaplar, çok uzun yıllardır varlığını sürdüren ve çığır açan hikayeleri içeren kitaplardır. Shakespeare’dan Tolstoy’a, Balzac’tan Anthony Burgess’a kadar pek çok ismin kitapları dünya klasikleri kategorisi altında toplanır. 
 • Türk Edebiyatı: Adı üstüne, Türk Edebiyatı yazar ve şairlerinin kitaplarının yer aldığı kategoridir. Sait Faik Abasıyanık, Ömer Seyfettin, Sabahattin Ali gibi alanında çok önemli yazarların kitapları bu kategoride okuyucularıyla buluşur. 
 • Eğitim ve Ders Kitapları: Okula başladığınız ilk günden itibaren hayatınıza dahil olan eğitim ve ders kitapları ÇiçekSepeti'nde bulabilirsiniz.. Her yaştan birey için her çeşit çalışma kitabı bu kategoride yer alır. Test kitapları, konu anlatımlı kitaplar, alıştırma kitapları gibi birçok eğitim kitapları yer alıyor. Okula ve eğitime dair her şeyi bulabilirsiniz.
 • Tarih Kitapları: Kaynak eser olarak da okunabilen tarih kitapları, döneme ışık tutan kitaplardır. Genelde önemli (gerçek) olaylara dair arka planda kalan bilgileri açığa çıkarır. Devletlerin büyüme, gelişme ve yıkılması gibi detayları belli bir zaman dilimine dayandırarak anlatırlar.
 • Şiir Kitapları: Şiir kitapları genellikle duygulara hitap eden, anlam dolu eserlerden oluşur. Aşk, hayat, doğa… Herhangi bir şey şiirin konusu olabilir. Sevdiğiniz yazarların duygu ve sanat dolu şiirlerini okumak için çeşitli şiir kitaplarına göz atabilirsiniz.
 • Felsefe Kitapları: Ufku genişleten ve entelektüel birikim oluşmasını sağlayan felsefe kitaplarıdır. İş yaşamından günlük hayata kadar her alanda kullanılabilir felsefe. Siz de hayata ve felsefe bilimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak için felsefe kitaplarını inceleyebilirsiniz.
 • Öyküler: Sizi farklı yolculuklara çıkaracak, her satırında sizi eğlendirecek ya da çeşitli anılara sürükleyecek kitaplar arıyorsanız öykü kitaplarını tercih edebilirsiniz. Kısa ve okunması kolay olan öykü kitapları ile hem kendinize hem de çocuklara okuma alışkanlığı kazandırabilir, kitap okumayı sevdirebilirsiniz! 
 • Yemek Kitapları: Farklı tarifler, yeni mutfaklar, yemek yapma ipuçları öğrenmek istiyorsanız evinizde mutlaka en az 1 yemek kitabı bulunması gerekir. Profesyonel şefler, sevdiğiniz ve takip ettiğiniz uzmanlar tarafından hazırlanan yemek kitapları ile siz de kendi mutfağınızda iyi bir aşçı olabilirsiniz! 
 • Sağlık Kitapları: Kendinize ve çocuklara dair her şeyi öğrenebileceğiniz sağlık kitapları da ÇiçekSepeti’nde bulunan kitap türlerinden biri. Beslenme, çocuk bakımı ya da fiziksel sağlık ile ilgili aradığınız ne varsa, çeşitli sağlık kitaplarına göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz! 
 • Sanat Kitapları: Tasarım, mimarlık ve sanat gibi alanlarda eğitim görenlerin veya bu alanlara ilgisi olanların sıklıkla tercih ettiği sanat kitaplarıdır. Ayrıca bu alanda eğitim almak isteyen için de yol gösterici olacak kitaplar bulunur. Müzikten mimarlığa, sanat tarihinden tiyatroya kadar çeşitli sanat dallarına ait sanat kitaplarını severek okuyabilirsiniz.
 • Gezi ve Rehber Kitapları: Bir yeri gezerken ayrıntıları daha iyi görmek, gezeceğiniz yere dair daha çok bilgi sahibi olmak isterseniz gezi ve rehber kitaplarına başvurabilirsiniz. Kimi zaman o yerde yaşayan insanın kaleminden, kimi zaman orayı ziyaret eden birinin kaleminden çıkan gezi ve rehber kitapları sayesinde çok daha dolu dolu seyahatler yapabilirsiniz! 
 • Çizgi Roman: Öykülerin daha çok resimlerle anlatıldığı ve dergi formatında basılan halleri olan çizgi romanlar, büyük küçük herkesin çok sevdiği kitaplardır. Kitaplardaki ağırlık daha çok resimlerde, konuşmalar genellikle konuşma balonlarının içinde olduğu için okuması oldukça kolaydır. Eğlenceli, macera dolu çizgi roman kitapları ile okuma alışkanlığı kazanabilir, okurken keyifli saatler geçirebilirsiniz! 
 • Dergi: Belirli aralıklarla, çeşitli konuları içeren süreli yayınlar olan dergiler de ÇiçekSepeti’nde okuyucularıyla buluşmayı bekliyor! Çocuk dergileri, yetişkin dergileri, yemek dergileri, magazin dergileri… Okumayı sevdiğiniz türe göre çeşitli dergileri online olarak satın almak çok kolay!

Her Bütçeye Uygun Kitaplar ile Okuma Alışkanlığı Kazanın!

Öykü kitaplarından yemek kitaplarına, dergilerden romanlara çok çeşitli ve uygun fiyatlı kitaplar ile siz de okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz. Zihinsel gelişime yardımcı olan vaktinizi çok daha verimli geçirmenizi sağlayan kitaplar, en yakın dostunuz olacak! Ayrıca kitaplarınızı daha uzun süre kullanmak ve onları saklarken sorun yaşamamak için çeşitli kitaplık modellerini de inceleyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde bulunan çok çeşitli kitap türleri arasından okumayı sevdiğiniz kitap türünü hemen sipariş edin!