Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kıyma Makineleri

Et ve et ürünlerini damak tadınıza uygun özellikte hazırlamanıza yardımcı olan kıyma makineleri, çok fonksiyonlu seçeneklere sahip modelleri ile mutfaktaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Etini evinde öğütmek isteyenler için üretilen ev tipi kıyma makineleri; elektrikli ve manuel cihaz seçeneklerinden oluşur. Sanayi tipi kıyma makineleri ise profesyonel kullanıma hitap eden çok fonksiyonlu modeller olarak karşınıza çıkar. İşlevsel ve ucuz kıyma makinesi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, ürün seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Farklı İhtiyaçları Karşılayan Kıyma Makinesi Çeşitleri

Ergonomik tasarımlar ve fonksiyonel özelliklerle üretilen ev tipi kıyma makinesi modelleri, etli yemeklerinizi kolayca hazırlamanıza yardımcı olur. Kullanım amaçlarınıza uygun olarak üretilen bu cihazlar; parça etlerin ince, kalın veya orta formlu kıyılmasını sağlar. Bu sayede kebap, sosis, sucuk gibi gıda ürünlerini yapmanıza olanak tanır. Manuel ve elektrikli cihaz modelleri arasından ihtiyacınız olan makineyi kolayca bulabilirsiniz. Pratik kullanımlı kompakt bir ürün istiyorsanız, küçük boyutlarda olan kollu kıyma makinesi modelleri de mutfakta size iyi bir asistan olur.

Çok fonksiyonlu manuel makinelerle damak tadınıza uygun köfteler, kebaplar ve kıymalı yemekler hazırlayabilirsiniz. Baharatlarla birlikte çektiğiniz etler, lezzetli tarifler pişirmenize yardımcı olur. Kıyma makinesi seçeneklerinden bazılarını salça yapımında kullanabilirsiniz. Ayrıca, kurabiye aparatlarıyla tasarlanan cihazları ise şekilli kurabiyeler yapmak için tercih edebilirsiniz. Plastik gövdeli manuel kıyma makinelerini ihtiyacınız olan her an kolayca kullanmak üzere mutfak tezgâhınızın üzerinde tutabilirsiniz. Çıkarılan kol detayıyla tasarlanan ürünler küçük mutfaklar için pratik çözümler sunar. Yöresel et ve kebap yemeklerini tam kıvamında yapmanızı sağlayan ev tipi kıyma makinelerini güvenle kullanabilirsiniz. Elektrikli kıyma makinelerini tercih ederseniz hazneye koyduğunuz etleri düğmeye basarak kolayca kıyabilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Elektrikli Et Kıyma Makineleri

Profesyonel ve ev tipi et kıyma makinesi modelleri farklı motor gücü ve kıyıcı bıçak seçenekleriyle üretilir. Et öğütme kapasitesi yüksek bir ürüne ihtiyacınız varsa 1200 – 1400 W güce sahip makineleri tercih edebilirsiniz. 1400 W motor gücüne sahip makinelerle dakikalar içinde 2 kg'dan fazla et öğütebilirsiniz. Kasaplar, marketler, et işleme tesisleri ve büyük restoranlar tarafından tercih edilen kıyma makineleri, profesyonel kullanıma hitap eder. Et kıyma makinesi fiyatları, cihazların motor gücüne ve fonksiyonel özelliklerine bağlı olarak değişim gösterebilir. Farklı öğütme başlıklarına sahip güçlü makineler, et işleme tesisleri için ideal seçimler arasında bulunur. Ev tipi kullanıma uygun elektrikli kıyma makineleri ise 400 – 800 W güçle çalışan ve dakikada 1 kg’a kadar et öğütebilen cihazlar olarak karşınıza çıkar. Bu tip makineler küçük boyutlu olmalarına rağmen işlevsel özellikler sunarak mutfak işlerinizi kolaylaştırır. Farklı gıda çeşitlerini öğütebilen ürünlerle biber ve domates salçası yapabilir ya da meyve püresi hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda badem, fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişleri şekerle birlikte öğüterek lezzetli ezmeler ve macunlar da yapabilirsiniz.

Kıyma Makinesi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kıyma makinesi satın alırken motor gücü ve et işleme kapasitesi gibi teknik detaylara dikkat ederek seçim yapmanız gerekir. Seçimlerinizi yaparken şu ayrıntıları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Makinelerin teknik özelliklerini inceleyerek kullanım amacınıza hitap eden en uygun modeli bulabilirsiniz.
  • Evde kullanacağınız et kıyma makinelerini; ergonomik tasarımlı, orta güçlü ve fonksiyonel özellikli modeller arasından seçebilirsiniz.
  • Öğüteceğiniz et miktarına uygun büyüklükte kıyım ağzı ve çekim haznesi olan cihazları tercih etmeniz önem taşır.
  • Paslanmaz çelik gövdeye sahip, kolay temizlenen ürünleri seçerseniz etlerinizi güvenle kıyabilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen elektrikli kıyma çekme makineleri dayanıklı cihazlar olup uzun süreli kullanıma hitap eder.
  • Sanayi tipi kıyma makinesi almak istiyorsanız yüksek dayanıklılığa sahip dökme alüminyum gövdeli modelleri tercih edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı karşılayan en iyi kıyma makinesi modellerini ÇiçekSepeti’nin uygun fiyatlarıyla hemen satın alabilirsiniz.