Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Kız İsteme Çikolatası

kız isteme çikolatası

Söz ve nişan merasimleri, sevenleriyle birbiriyle evlenme yolunda attıkları ilk adımlardan biridir. Sevgililikten ve ailelerin tanışmasından sonra önce söz yani kız isteme merasimi ve ardından nişan merasimi yapılır. Günümüzde çoğu aile ise kız istemeyi ve nişan merasimini aynı anda yapmayı tercih eder. Kimileri içinse bu iki özel gün birbirinden ayrı kutlanır. Birbirini çok seven iki insanın bu özel günü için hazırlıklar, günler öncesinden başlar. Kız isteme merasimlerinin olmazsa olmazlarından biri de çikolatadır. Söz isteme çikolataları, isteme gününün yıldızıdır. Kız isteme merasimi kız tarafının evinde olduğu için erkek tarafı, kız istemeye giderken eli boş gitmez. Erkek tarafı kız istemeye giderken kız tarafı için çiçek ve çikolata alır. Özel gününüze tat katacak birbirinden farklı çeşitlerde kız isteme çikolatasını Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz!

Kız İsteme Çikolataları Seçimi Nasıl Olur?

Çikolatalar, en özel günlerin eşlikçisi olan hediyelerden biridir. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Kadınlar Günü, kız isteme, nişan, düğün… Sevdiklerinizle paylaştığınız özel anları tatlandıran, özel günlerinize anlam katan lezzetli çikolataları Çiçeksepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz!

Kız isteme merasimlerinin en önemli anlarınan biri, damadın tuzlu kahveyi içtiği andır. Kahvenin ön planda olduğu kız istemelerde, ağızları tatlandıracak çikolatalar da olmazsa olmazdır. Kahveler dağıtıldıktan sonra müstakbel gelin, kız isteme çikolatalarını da dağıtarak ortamı tatlandırır. Siz de sevdikleriniz için özenle hazırlanmış ve paketlenmiş kız isteme çikolatalarını online olarak inceleyebilirsiniz.

  • Kız isteme çikolataları oldukça çeşitlidir. Bu yüzden bu çikolataları seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir. Sevdiklerinizin damak tadına göre çikolata seçimi yapabilirsiniz. Fındıklı, fıstıklı, dolgulu, pralin dolgulu, madlen, meyveli, beyaz çikolatalı, sütlü çikolatalı… Pek çok farklı lezzette söz ve nişan çikolatası bulabilirsiniz.
  • Kız isteme çikolatalarının boyutları da farklıdır. 250 gram, yarım kilo, 2 kilo… Farklı ağırlıklarda çikolataları misafirlerin kalabalıklığına göre seçebilirsiniz. Dha büyük ve kalabalık aileler için daha büyük çikolataları, daha küçük aileler için küçük çikolata paketlerini seçebilirsiniz.
  • Gondolda, sepette, kutuda… Çikolataların paketleniş ve sunuluş biçimleri de birbirinden farklıdır. Kimisi daha gösterişli iken kimi çikolatalarda sadelik ön plandadır. Kız istemeye giderken seçeceğiniz çikolatayı, müstakbel eşinizin tarzına, kız isteme ortamının tarzına göre seçebilir, çikolatanızı buna uygun şekilde satın alabilirsiniz.
  • Kişiye özel olarak hazırlanan kız isteme çikolataları da vardır. Sevgilinizin ve sizin adnızla süslenmiş, sizin fotoğrafınız ile özelleştirilmiş veya özel gününüzün arihi ile hazırlamış kız isteme çikolatalarını Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.
  • Bazı kız isteme çikolatalarının paketlerinde sadece çikolatalar bulunurken kimileride renkli drajeler, badem şekerleri gibi farklı seçenekler de vardır. Bu tarz paketler daha renkli, bol görünür. Kendi çikolata zevkinize göre en uygun çikolatayı kutusunu seçebilirsiniz.
  • Yaldız kaplamalı kız isteme çikolataları da özel günlerde sık sık tercih edilen çikolatalar arasında yer alır. Pembe, gümüş, dore renklerinde özel kağıtlara sarılı çikolataları tercih ederek kız isteme anını daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Müstakbel eşinizin istediği tarzda çikolatayı seçebilirsiniz.

Siz de hayatınızın en önemli günlerinden biri olan kız isteme günü için konseptli, lezzetli ve özel çikolatalar arıyorsanız Çiçeksepeti aracılığıyla istediğiniz çikolatayı kolayca satın alabilirsiniz!

Sevdiklerinizle En Özel Günlerinizi Tatlandıracak Kız İsteme Çikolatalarını Keşfedin!

Sevdiklerinizle en özel günlerinizde paylaşabileceğiniz, tanışma ve kız isteme süreçlerinin olmazsa olmazı çikolataları Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Kutuda çikolatalar, gondolda çikolatalar, kalp şekilli çikolatalar, drajeler, madlen çikolata çeşitleri, kişiye özel kaplamalı çikolatalar, spesiyal çikolatalar ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin her ilinden, çikolatalarınızı adresinize sipariş verebilirsiniz. Bütçenize uygun, her damak tadına hitap eden çikolatalar sizi bekliyor!

Diğer Hediye Çikolata Gönderme Sebepleri

Kız İsteme Çikolatası İle İlgili En Sık Sorulan Sorular