Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Yılbaşı Çiçeği (Kokina)

Çiçekler her an ve her durum için kullanılan özel bitkiler olsa da bazı çiçekler bazı anlarla özdeşleşir. Yılbaşıyla da özdeşleşen oldukça güzel bir çiçek var; yılbaşı yaklaşınca neredeyse her köşe başında gördüğünüz, sofra dekorasyonundan hediyelik eşyalara, hediye paketlerinden kapı süslerine kadar uzanan, yeşil dikenimsi yaprakları ve kıpkırmızı meyveleriyle sizi büyüleyen kokina çiçeğinden bahsediyoruz. Adını bilmeyenler olabilir ama yılbaşı çiçeği denildiğinde görsel olarak akla ilk olarak bu güzel çiçek geliyor. Kırmızı ve yeşilin muhteşem uyumunu sergileyen kokina çiçeği, renklerinden olsa gerek yılbaşı ile özdeşleşmiş durumda ve yeni yıl ürünlerinin artık olmazsa olmazı. Siz de bu özel çiçeği yılbaşı dekorasyonunuzda kullanmak istiyorsanız ÇiçekSepeti kokina çiçek sayfasında birbirinden güzel buketler, masa çiçekleri, kokina yılbaşı ağaçları ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Kokina Çiçeği Anlamı

Yılbaşı zamanlarının sembolü haline gelen kokina çiçeği her sene olduğu gibi bu yılbaşında da sokakları ve masaları süslerken yeni yıl ruhunu herkese hissettirmeye devam edecek. Peki, “Kokina çiçeği nedir ve kırmızı yılbaşı çiçeği kokina ne anlama gelir?” anlatalım. Kokina çiçeği hakkında birçok efsane bulunsa da aslında genel olarak şans getirdiğine inanılır ve eğer bir sonraki yılbaşına kadar yeşil tutmayı başarırsanız ev sahibi olacağınıza dair bir efsane de vardır. Yunanca kırmızı anlamına gelen “kokino” kelimesinden türeyen bu özel çiçek; yeşil kısmı yani gövdesinin ayrı, yılbaşı çiçeği kırmızı top gibi meyvelerinin ayrı toplanarak birleştirilmesinden meydana gelir. Gerçek adı "silcan" olan bu kırmızı meyvelere halk arasında "tavşan memesi" denilmektedir.

Kokina Bitkisi Bakımı

Kokina çiçeğini eğer saksıda veya vazoda bakmak isterseniz dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var; öncelikle çiçeğiniz iki farklı bitkinin bir araya gelmesinden oluştuğundan canlılığı korumak adına biraz özel bakım yapmalısınız. Aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda tutmamalı, havadar ve aydınlık bir ortamda olmasına özen göstermelisiniz. Bitkinin su ihtiyacını karşılamak adına köklerine su vermeli ama çok sulamamalısınız. Sulama sıklığı haftada bir veya iki kere olmalı ve aynı ölçüde su vermelisiniz.

İnternette “Kokina satın al” diye aramanıza gerek kalmadan şans, mutluluk ve huzur getirdiğine inanılan kokina çiçeğini, en uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajlarıyla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. İster kendiniz için sipariş edebileceğiniz isterseniz de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu özel çiçek umarız size ve sevdiklerinize şans getirir.