İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kokteyl Bardakları

Masa hazırlarken oldukça önemli bir yere sahip olan bardak ve kadehler, temel mutfak gereçleri arasında yer alır. Soğuk ve sıcak tüm içeceklerin tüketimi için kullanılan bardaklar, farklı tatlardan oluşan kokteyl içeceklerinin sunumunda da büyük öneme sahiptir. Alkollü içecekler, kahve, çay, meyve ve bitkilerden hazırlanan özel kokteyl içeceklerin sunumunda kullanabileceğiniz tüm bardakları ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Şık Masalar İçin Özel Kokteyl Bardakları

Bardaklar, günlük hayatta en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Su tüketimi, çay ve kahve başta olmak üzere günün her saatinde bardaklar kullanılır. Fakat oldukça fazla çeşitte sunulan bardakların hepsinin işlevi aynı değildir. Sıcak içecekler için kulplu bardakları tercih etmek gerekirken soğuk içecekler için kulp gerekmeyebilir. Ayrıca özel olarak hazırlanan sofralarda her içeceğin ayrı bir bardağı bulunur. Bunun nedeni hem şık bir tasarım oluşturmak hem de içilen içeceğin verdiği hissiyatı tam olarak yaşatmaktır. Örneğin; her şeyin şık olduğu bir masada plastik veya alelade bir bardakta içecek tüketmek kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Bu nedenle ortama, masaya ve içeceğe uygun bardak seçimi yapılmalıdır.

  • Alkollü ve alkolsüz kokteyl içecekler için özel olarak tasarlanan bardaklar, genelde 6’lı veya 12’li setler halinde satılır. Bu setleri 4’lü ve 2’li olarak da bulabilirsiniz. Yaz veya kış istediğiniz içeceğe uygun bardakları tercih etmeniz gerekir. Örneğin; viski için ağzı geniş cam viski bardaklarını tercih etmek gerekirken şarap için cam kadehler daha uygundur.
  • Soğuk içecekler için özel olarak tasarlanan uzun bardaklar, içerisine pipet atılarak servis edildiğinde oldukça hoş bir görüntü oluşturur. Meyve suyu kokteylleri ve diğer soğuk içecekleri bu bardaklarda servis edebilirsiniz.
  • Rakı bardakları diğer bardaklardan biraz daha farklıdır. Özel olarak tasarlanan bu bardakların üzerinde kadeh çizgisi ve su çizgisi bulunur. Bazı modellerde komik mesajlar veya kişiye özel olarak hazırlanan sözler görebilirsiniz.
  • Kristal kadeh modelleri en çok tercih edilen kokteyl bardakları arasında yer alır. Şık bir akşam yemeği ya da romantik bir ortam oluşturmak istediğinizde bu kadehleri tercih edebilirsiniz. Paşabahçe şarap kadehleri, Lav şarap kadehleri en çok tercih edilen markalar arasında yer alır.
  • Farklı içecekler için özel olarak tasarlanan bardak setlerini yaşam alanlarınızda bulundurarak dekoratif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Şarap kadehleri dışında martini kadehi, kokteyl bardak setleri, likör kadehleri çokça tercih edilir. Kokteyl bardaklarının birçoğu içki türüne ve hacmine göre uygun boyutlarda satılır. Ağız yapısı ve bardakların tasarımı içeceğin en rahat içim şekline göre dizayn edilmektedir.

Soğuk ve Sıcak İçecekler İçin Özel Bardak Setleri

Yemek hazırlamak ve sunmak nasıl ki başlı başına bir konu ise içeceklerin sunumu da aynı şekilde ayrı bir özen gerektirir. Soğuk veya sıcak içecekleri sunduğunuz bardaklar aynı olmayacağı gibi özel bir günde ya da günlük kullanımda seçeceğiniz bardaklar da aynı olmayacaktır. Masa tasarımına uygun, renkli, canlı ve estetik bardak modelleri ile muhteşem ortamlar oluşturabilirsiniz.

  • Şık bir masa hazırlamak için yemek takımları, masa örtüsü, peçetelik ve diğer tüm aksesuarlarla uyumlu bardaklar seçmeniz gerekir. Oldukça ışıltılı altın tonlarında yemek takımları tercih ettiğinizde sade kristal bardaklarla masaya ferahlık katabilir, sade yemek takımlarını canlı renklerdeki bardaklarla hareketlendirebilirsiniz.
  • Rakı ve balık masası hazırlandıysa içecek bardağı olarak düz, uzun rakı bardaklarının yanına sürahi ile su bardağı eklemeniz gerekir. Kırmızı veya beyaz şarap ikram edilecekse tabağın sağ tarafına özel kadehleri yerleştirmeli ve ikramı bu taraftan yapmalısınız. Kadeh seçimlerini yine masadaki diğer ürünlere paralel şekilde seçebilirsiniz.
  • Sıcak içecek ikram edileceği zaman cam veya porselen kulplu bardakları kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Çay için cam bardaklar daha hoş bir görüntü sunarken kahve için porselen fincan çeşitleri daha uygundur.
  • Çocuklar için özel olarak tasarlanan meşrubat bardakları oldukça şirin tasarımlarda sunulur. Pipet girişleri olan bu bardaklarla süt, sıcak çikolata veya limonata gibi içecekleri çocuklara ikram edebilirsiniz.
  • Yemek sonrası Türk kahvesi ikramı için özel olarak porselen veya bambu bardakları tercih edebilirsiniz. Altı bambu üstü porselen setlerde oldukça hoş bir görüntü sunacaktır.

Şık masalar için özel olarak tasarlanan yaldız işlemeli kadehler, kristal kadehler ve günlük kullanım için bardakları ÇiçekSepeti kokteyl bardakları sayfasında bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.