Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Koltuk ve Sandalye Dekorları

Yaşam alanlarını dekore ederken en çok dikkat edilen ürünler arasında mobilyalar yer alır. Çünkü mobilya seçimi, yansıtmak istenilen tarzın tam olarak gösterildiği alandır. Bu nedenle mobilyalar ve mobilya aksesuarlarını seçerken biraz daha titiz, biraz daha farklı ve özgün olmaya çalışmak gerekir. Seçtiğiniz mobilyalar arasında en çok kullanılanlar ise koltuk, sandalye ve oturma gruplarıdır. Genelde oturma odası, misafir odası gibi alanlarda sıkça kullanılan koltuklar, rahatlıkları ile günün yorgunluğunun atıldığı mobilyalardır. Günün yorgunluğu dışında arkadaşların ağırlandığı, oyunların oynandığı veya kitap okunan koltuklar zamanla eskiyebilir veya zarar görebilir. Bu durumun önüne geçmek için ise koltuk şalı veya koltuk örtüsü kullanmak olası tüm kazaların etkilerini azaltır. Koltuklar dışında yaşam alanlarında oldukça büyük önemi olan sandalye modelleri, tarzlarına ve kullanılan malzemeye göre konfor sunar. Sunulan konforu artırmak veya sandalyelerin kullanılan alana göre tarzını değiştirmek için sandalye minderi veya sandalye kılıfı kullanabilirsiniz. Farklı renkler, özgün kumaş tasarımları, kesim modelleri ile tüm mobilyalarınıza uyacak koltuk sandalye dekor ürünleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek uygun fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

Yaşam Alanlarında Tarzınızı Yansıtacak Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk şalı veya koltuk örtüsü olarak adlandırılan tekstil ürünleri, dekorasyonun önemli bir parçası olan koltuklar ve koltuk takımlarını korumak, süslemek veya tarzını değiştirmek için kullanılır. Farklı renk, model, tasarım ve ölçülerde sunulan koltuk örtüsü modelleri arasından seçim yaparak koltuklarınızın tarzını ufak bir dokunuşla değiştirebilirsiniz.

  • Koltuk örtüsü modelleri koltukları koruduğu gibi şık görünmesine de yardımcı olur. Koltuklar, gün içerisinde oldukça fazla kullanılan mobilyalar olduğu için zamanla yüzleri eskir, yıpranır veya lekelenir. Bu nedenle koltuk örtüsü veya koltuk şalı kullanmak bu durumların yaşanmasını engeller veya geciktirir.
  • Özellikle çocuklu aileler için koltuk örtüsü kullanmak oldukça pratik bir çözümdür. Çünkü çocuklar oyun oynarken veya bir şeyler atıştırırken genelde ufak kazalara neden olurlar. Bu da koltuklarınızda lekeler, boyanmalar veya hasarlara neden olabilir. Tüm bu durumların önüne koltuk örtüsü kullanarak geçebilir, misafirleriniz geldiğinde örtüleri kaldırarak koltuklarınızın yepyeni görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Farklı kumaş türlerinden üretilen koltuk örtüsü modelleri, kullanılan kumaşa göre fiyatlandırılır. En çok tercih edilen kumaş modelleri ise pamuklu, buldan, şönil ve bürümcük türleridir. Bu türler sundukları rahatlık, renk seçenekleri ve tarzlarıyla birbirinden ayrılır. Daha rahat bir koltuk örtüsü istiyorsanız pamuklu, gösterişli istiyorsanız şönil, kullanışlı ve uygun fiyatlı modeller için ise buldan veya bürümcük kumaşları tercih edebilirsiniz.
  • Koltuk örtüsü seçimi yaparken koltuklarınızın ölçüsünü dikkate almanız gerekir. Farklı ölçülerde üretilen örtüler, set halinde satıldığı gibi tek parça halinde de satılır. Koltuklarınızın ölçüsüne uygun seçim yaparak yaşam alanlarında kullandığınız tüm koltukları koruma altına alabilirsiniz.

Koltuk şalı kullanmanın bir diğer artısı ise bu ürünlerin yıkanabilir olmasıdır. Olası lekelenmelerde veya kirlenmeleri halinde çamaşır makinesinde yıkayarak ilk günkü kadar temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sandalyeler İçin Minderler ve Kılıf Modelleri

Sandalye modelleri, her ortam ve alanda kullanılan mobilyalardır. İş yerlerinde, evlerde, bahçelerde, kafelerde, kısacası her alanda sandalye kullanılır. Kullanılan sandalyenin rahatlığını artıran, koruyan veya tarzına farklılık katan minder ve sandalye kılıfları sayesinde siz de sandalyelerinizi uzun süreli kullanabilirsiniz.

  • Sandalye minderi; farklı tarz ve modellerde üretilen oldukça geniş bir yelpazeye sahip tekstil ürünüdür. Sandalyelerin veya oturma alanlarının zemininde kullanılan minderler, oturulan alan için yumuşak ve konforlu bir seçenek sunar. Uzun süre boyunca sandalye üzerinde oturmanız gerektiğinde minder, sandalyenin yaratacağı olası rahatsızlığın önüne geçecektir.
  • İş yerlerinde kullanılan sandalyeler, çok uzun süre üzerinde vakit geçirilen mobilyalardır. Bu ofis ve çalışma sandalyeleri için özel olarak üretilen minder modelleri oturma kısmı ve bel kısmına destek olarak daha verimli bir çalışma ortamı yaratılmasına yardımcı olur.
  • Farklı desen ve amaçlarla üretilen minder modelleri; bahçe, balkon, piknik alanları gibi ortamlarda oldukça fazla tercih edilir. Bahçe ve balkonlarda kullanılan hasır veya plastik sandalyelerinin üzerine koyacağınız minderler rahat etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca hamak veya salıncak modellerinin zeminleri içinde minderleri kullanabilirsiniz.
  • Renkli ve canlı baskı modelleri ile sunulan sandalye minder modelleri, kullanıldıkları alanlara canlılık ve tazelik katar. Kolay taşınabilir olmaları, kirlendiklerinde pratik şekilde yıkanmaları oldukça konforlu bir kullanım sunar. Ayrıca var olan sandalyelerinize farklı bir hava katmak istediğinizde farklı renk ve tasarımları tercih ederek rahatça istediğiniz tarzı yansıtabilirsiniz.
  • Sandalye kılıfı, sandalyelerin kirlenmemesi, deformasyona uğramaması veya zarar görmemesi için kullanılan bir üründür. Farklı renk ve kumaşlardan üretilen kılıflar hem tarzınızı yansıtmak hem de sandalyelerinizi korumak için birçok seçenek sunar. İstediğiniz tarz, desen ve çizgide kılıfları seçerek yaşam alanlarındaki sandalyelere farklılık katabilirsiniz.

Farklı marka, renk ve modellerde sunulan koltuk sandalye dekor ürünlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim avantajıyla hemen sipariş edebilirsiniz.