İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Kombiler

Kombiler, yaşam alanlarınızın hem ısınma sistemine hem de su tesisatına sıcak su temin etmek üzere tasarlanıyor ve üretiliyor. Kombiler kompakt bir ünite olarak dizayn edilmelerinden dolayı kombine kazan, birleşik kazan şeklinde de biliniyor. ArGe çalışmaları ve teknolojik gelişmeler sayesinde farklı kullanıcı alışkanlıkları ve ihtiyaçları ile farklı mekân koşullarına uygun hizmet üretecek şekilde geliştiriliyor ve farklılaştırılıyor. Kombi ihtiyacınızı belirlemek için uzman refakatinde hazırlanmış fizibilite raporuna uygun hareket etmelisiniz. Kurulacağı mekânı göz önüne alarak çalışma prensiplerine göre modelinizi belirlemek, ihtiyacınıza göre kapasitesini seçmekle işe başlayabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin sunduğu önde gelen kombi markalarının ürünleri arasından belirlediğiniz koşulları karşılayan kombileri kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Kombiler farklı özelliklere göre sınıflandırılıyor. Hava alma ve atma açısından bacalı ve hermetik olarak sınıflandırılan kombiler, gaz kullanım durumuna göre de konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca ateşleme sistemi göz önüne alındığında da pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olarak tanımlanıyor. Tüm bu sınıfların içerisinde hem kullanıldıkları ortamlar açısından hem de performansı etkileyen çalışma prensipleri açısından üç kombi tipi öne çıkıyor: Bacalı, hermetik ve yoğuşmalı kombi. Bacalı kombi yanma esnasında gereken oksijeni bulunduğu ortamdan alıyor ve oluşan atık gazları yine bacası aracılığı ile dışarı atıyor. Bacaların binanın baca sisteminden bağımsız, müstakil olmaları ve yüksek güvenlikli, sızdırmaz özellik taşımaları gerekiyor. Hermetik kombi ise üzerindeki çıkış ile oksijeni dışarıdan alabiliyor. Sahip olduğu sistem dolayısıyla bacasız kombi şeklinde adlandırılan hermetik kombiler, kapalı balkon, kiler, mutfak, küçük dolap dahil olmak üzere her mekâna rahatlıkla kurulabiliyor ve güvenlik açısından da avantaj sağlıyor. Ayrıca hermetik kombiler içerdikleri fan sayesinde atık gazı atma aşamasında kolaylık sağlıyor. Yoğuşmalı kombiler ise kendilerinden önceki yani konvansiyonel sistemlerde atık gazın bacadan atılırken su buharının da atılması ve yaşanan enerji kaybını gidermek üzere tasarlanan ürünler olarak biliniyor. İçerdikleri teknoloji sayesinde yanma işlemi sırasında oluşan su buharını dışarı atmak yerine su haline getirerek radyatör sistemine veriyor. Bu özellik hem kullanıcı dostu hem doğa dostu bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor.

Yüksek Teknolojinin Kombilere Yansımaları

Kombilerin modelleri geliştikçe enerji yaklaşımları da iyileştiriliyor. Ürünler sürekli daha az enerji tüketen, tüketmek yerine dönüştüren, enerjiyi birden fazla biçimde ve amaçta kullanabilen özelliklerle geliştiriliyor. Öyle ki bazı kombi modellerinde verim %100’ün üzerine çıkıyor ve büyük oranda enerji tasarrufu sağlanırken yakıt faturalarında %25-30’lara varan avantajlar sağlanabiliyor. Kullanım esnasında pratiklik sağlayan sıkışma koruması, kireç koruması, donma koruması, güvenlik kapanması gibi koruma ve kontrol iyileştirmeleri cihazı kesintisiz kullanmayı sağlarken oluşabilecek kazaların da önüne geçiyor. Tercih ettiğiniz sıcak su derecenizi öğrenen ve kullanım saatlerinizi de gözeterek o saatlerde suyu o sıcaklığa getiren özellikler kullanıcıları memnun ediyor ve musluk başında su ısınmasını bekleme faslına son veriyor. Cihazlar artık uzaktan da kontrol edilebiliyor; birçok özelliğinin uzaktan yönetilebilmesinin yanı sıra bakım ve arıza ihtiyaçlarının tespiti dahil kendini çalışır kılma yeteneklerine de sahip oluyorlar.

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Alım öncesinde ihtiyaç ve koşullar doğru belirlenmeli ve kombi seçimi ona göre yapılmalı.
  • Kombinin tesisatı ve montajı mutlaka ehil ve ruhsatlı ekipler aracılığıyla yapılmalı.
  • Kombi sık sık açılıp kapatılmamalı. Optimum ayar belirlenmeli ve stabil çalışma sağlanmalı.
  • Evin yalıtım ve koruma açıkları kapatılmalı.
  • Mevsimlere göre sıcak su ve ortam ısısı beklentileriniz netleştirilmeli ve mümkün olduğunca dengede tutulmalı.

Kombi üreticisi olan birçok markanın tüm bu özellikleri içeren kombi çeşitleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bütçenizle uyumlu en doğru kombiyi ÇiçekSepeti’nin pratik online alışveriş sistemi ile hemen satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.