Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Konserve

Birçok köpek sahibi konserve mamalarını yalnızca ödül maması olarak tercih etse de, ıslak mamalar köpeklerin sağlığı üzerinde de olumlu etki gösteriyor. Veteriner hekimler belli aralıklarla köpeklere ıslak mama verilmesi konusunda hemfikir. Zira konserve mamalar, köpeklerin kuru mama yiyerek karşılayamadıkları yağ ihtiyaçlarını gideriyor. İçeriğinde balık yağı gibi hayvansal yağlar bulunan konserve mamalar sayesinde köpeğinizin tüylerinin daha parlak olmasına ve sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Köpeğinizin Çok Seveceği Konserve Mamalar

Islak ve leziz yapılarıyla öne çıkan konserve mamalar arasında sadık dostunuzun çok seveceği ürünleri ÇiçekSepeti'nde bulmak çok kolay. Köpeklerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmeleri için titizlikle geliştirilen konserve mamalar, katkı maddesi içermedikleri için güvenle kullanılabiliyor. Gluten içermeyen seçenekleri de bulunan mamalar, köpeklerin olası hassasiyetlerine uygun seçenekler de sunuyor. Konserve ürünleri arasında farklı yaşlardaki köpekler için hazırlanan ürünler bulmak da mümkün. Bebeklik dönemindeki köpekler için üretilen mamalar daha ince taneli olurken, büyük köpekler için hazırlanan mamalardaki taneler daha büyük oluyor. Bunun yanı sıra köpeklerin yaşlarına bağlı olarak formüle edilen mamalar sayesinde köpeğinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasına yardımcı olabilirsiniz. 

Köpeklerin Eğitim Sürecini Kolaylaştıran Konserve Ürünler

Başta balık yağı olmak üzere çeşitli hayvansal yağlar sayesinde kolay tüketilebilir bir forma kavuşan mamalar, köpek eğitimi konusunda oldukça başarılı sonuçlar gösteriyor. Köpeğinizi birlikte yaşayacağınız hayata adapte etmek konserve mamalar sayesinde çok daha kolay. Siz de köpeğinize farklı beceriler kazandırmayı hedeflerken konserve mamaların karşı konulmaz etkisinden faydalanabilirsiniz. 

Köpek eğitimi esnasında mamaların küçük porsiyonlar halinde verilmesi öneriliyor. Aksi takdirde köpeğiniz hızla doyacağı için dikkatinin dağılması mümkün. Evcil hayvanınızın komutlarınızı yerine getirmesi için onun dikkatini daima canlı tutacak konserve mamaları köpeğinize az miktarlarda vererek onu kolaylıkla eğitebilirsiniz. 

Uzun Süre Saklanabilen Konserve Mamalar

Konserve mamalar, hazırlanma biçimleri itibarıyla tıpkı diğer konserve ürünlerde olduğu gibi uzun süre güvenle saklanabiliyor. Nemli olmayan kuru bir alanda ve direkt güneş ışığından uzakta saklanması önerilen konserve mamaları buzdolabında tutmak da mümkün. Konserve mamaları buzdolabında saklayacaksanız tek bir detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Mamayı köpeğinize sunmadan önce mutlaka oda sıcaklığına gelmesini beklemelisiniz. Aksi takdirde köpeklerde boğaz enfeksiyonları ya da soğuk algınlığı benzeri belirtiler görülebilir. 

Belli Aralıklarla Tüketilmesi Gereken Konserve Mamalar

Konserve mamalar kuru mamalara göre çok daha leziz ve kolay çiğnenebilir oldukları için köpekler tarafından çok seviliyor. Ancak köpeğinize çok yakın aralıklarla konserve mama verdiğiniz takdirde, köpeğiniz kuru mama yemekten vazgeçebilir. Böyle durumların önüne geçmek için köpeğinize verdiğiniz konserve mamanın haftada biri geçmemesine özen göstermelisiniz. 

Evcil hayvanınız herhangi bir operasyon geçirdikten sonra onu konserve mamayla beslemeniz öneriliyor. Ameliyat sonrası köpeklerin güç kazanmalarına da yardımcı olan mamaların asıl tercih edilme sebepleri ise kolay sindirilebilir olmaları. Mamaların içeriğinde yer alan vitaminler ve mineraller köpeğinizin kısa sürede eski gücüne dönmesine olanak tanıyor. Siz de köpeğinizin sağlık problemlerini çözdüğünüz süreçte konserve mamalardan faydalanabilirsiniz. 

Ünlü Markalardan Kaliteli Konserve Mamalar

Hills, Proplan ve Vom Feinstein gibi dünyaca ünlü markaların konserve ürünleri ÇiçekSepeti'nde! Farklı yaş grupları için özel olarak hazırlanan seçenekler sunan markaların ürünleri arasında köpeğinize uygun mamalar bulmanız çok kolay. Siz de kaliteli ve sağlıklı mamalar arıyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan konserve maması çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.